koronawirus
GIS: jeśli z powodu koronawirusa boimy się pieczywa kupowanego luzem, włóżmy je do piekarnik
Nie ma doniesień naukowych wskazujących na zakażenie koronawirusem drogą pokarmową, ale jeśli obawiamy się kupionego luzem pieczywa, włóżmy je do nagrzanego piekarnika na dwie minuty – radzi GIS.
Kosztowna walka z koronawirusem. Kraków liczy już straty finansowe
3 miliony złotych na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali, przeszło 230 tysięcy na urządzenie do badania próbek na obecność koronawirusa czy 150 tysięcy złotych dla ochotniczej straży pożarnej. Pojedynczych wydatków na walkę z koronawirusem jest bardzo dużo, a strat finansowych jeszcze więcej.
30. Festiwal Kultury Żydowskiej przeniesiony na przyszły rok
30. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, który miał rozpocząć się 26 czerwca, został przeniesiony na przyszły rok - poinformował jego dyrektor Janusz Makuch. Jak dodał, jego zespół nie przerywa pracy, a przyszłość wydarzenia nie jest zagrożona.
Kraków/ 17. festiwal Misteria Paschalia – 5-13 kwietnia w wersji cyfrowej
17. festiwal muzyki dawnej Misteria Paschalia zostanie zorganizowany w wersji cyfrowej – poinformowali w piątek organizatorzy z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Tegoroczna edycja będzie polegała na internetowej i radiowej transmisji – od 5 do 13 kwietnia – koncertów z ubiegłych lat.
Ratownikom z tarnowskiego pogotowia ratunkowego brakuje środków ochronnych
Ratownicy z tarnowskiego pogotowia ratunkowego proszą o przekazywanie maseczek oraz innego sprzętu ochrony osobistej. Jak podkreśla rzecznik Krzysztof Krzemień - nie chodzi o zbiórkę pieniędzy, bo tarnowskie pogotowie je ma, ale jest też problem z zakupieniem takiego sprzętu. Dlatego ratownicy apelują szczególnie do osób, które mogłyby przekazać maseczki, przyłbice, kombinezony czy gogle.
Zakopiańska policja kontroluje pojazdy spoza regionu
Mundurowi na Zakopiance i w Białce Tatrzańskiej sprawdzają, które osoby łamią zakaz swobodnego przemieszczania się i chcą przyjechać na Podhale w celach turystycznych.
Orlen będzie produkował płyn do dezynfekcji powierzchni również w rafinerii w Trzebini
Informację przekazał na Twitterze prezes Daniel Obajtek. Produkcja płynu rozpocznie się na początku kwietnia. W pierwszym etapie ma być produkowanych do 3 milionów litrów płynu miesięcznie. Trafi do sprzedaży hurtowej oraz do instytucji publicznych.
45 nowych przypadków koronawirusa w kraju, 6 nowych w Małopolsce. Łącznie 1289
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po południu, po wykryciu 45 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, że łączny bilans zakażonych to 1289, w tym 16 osób zmarło.
Teraz najlepiej żyć bezdotykowo
Bezdotykowo dzięki technologii można dziś załatwić coraz więcej rzeczy - co teraz, podczas epidemii koronawirusa, wydaje się szczególnie istotne. Nie musimy płacić gotówką w sklepie ani na stacji benzynowej, recepta od lekarza to ciąg cyferek, które możemy po prostu podać w aptece, a po przesyłkę nie trzeba iść na pocztę.
Wolbrom: 39-latek miał odbywać kwarantannę, a poszedł na zakupy
39-latek z miejscowości w gminie Wolbrom zapewniał policjantów, że sumiennie przestrzega zasad kwarantanny, tymczasem jak ustalili funkcjonariusze wychodził z domu na zakupy m.in. po alkohol.
Studenci UJ chcą wyprodukować 2 tys. przyłbic do krakowskich szpitali
Ruszyła akcja, której celem jest produkcja i dostarczenie 2 tys. przyłbic ochronnych dla krakowskich szpitali. Organizatorzy projektu – studenci Collegium Medicum UJ – przekonują, że przyłbicę każdy może zrobić w domu i zachęcają do włączenia się do projektu.
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio pomagające bezdomnym, potrzebuje wsparcia, żeby ruszyła łaźnia
W czasie epidemii koronawirusa prowadzone przez kapucynów Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie pomaga bezdomnym: codziennie wydaje kanapki i paczki z żywnością. Organizacja potrzebuje wsparcia, by wznowić działalność łaźni, zawieszoną dwa tygodnie temu.
Prof. Jerzy Hausner: trzy priorytety polskiej gospodarki w czasach koronawirusa
Uruchomienie państwowego programu akwizycyjnego, osłona dla osób, które tracą pracę oraz pomoc działającym przedsiębiorstwom - takie, według prof. Jerzego Hasunera z Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego są 3 priorytety polskiej gospodarki w czasach koronawirusa.
To wyjątkowo smutny Międzynarodowy Dzień Teatru
Aktorzy nie mogą robić tego, co lubią najbardziej - czyli grać spektakle dla widzów. Jednak teatry tak jak inne instytucje kultury starają się jak mogą utrzymać kontakt z widzami. Krakowski teatr Słowackiego ma premierę "Fantazji o Ludwiczku" - oczywiście on-line. Z kolei tarnowski Teatr imienia Ludwika Solskiego umożliwia nawet... możliwość porozmawiania z aktorem przez telefon.
Festiwal Muzyki Filmowej przełożony na 2021 rok
Festiwal Muzyki Filmowej planowany w Krakowie pod koniec maja z powodu epidemii koronawirusa został przeniesiony o rok i odbędzie się między 25 a 30 maja 2021 – poinformowało w piątek Krakowskie Biuro Festiwalowe, organizator wydarzenia.
Kraków: w schronisku więcej rannych zwierząt, na Rynku inspektorzy dokarmiają gołębie
O uwagę na drodze zaapelowało krakowskie schronisko, do którego od tygodnia trafia więcej futrzaków po wypadkach. Z kolei inspektorzy dokarmiają gołębie w centrum miasta i zarekomendowali to również mieszkańcom.
Mandaty i kwarantanna za nielegalne przekroczenie granicy ze Słowacją
Cztery osoby, które w Lipnicy Wielkiej przejechały samochodami terenowymi przez granicę państwową ze Słowacją, zostały ukarane 500 zł mandatami i zostały poddane kwarantannie domowej – poinformowała PAP w piątek mjr Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
Koleje Małopolskie przedłużyły ograniczenia w ruchu pociągów co najmniej do 12 kwietnia
Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie zdecydował o przedłużeniu co najmniej do 12 kwietnia ograniczeń w kursowaniu pociągów. Od poniedziałku zawieszona zostanie także większość połączeń na odcinku Kraków Główny - Kraków Lotnisko.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 211
- 212
- 213
- ...
- 238
- 239
- chevron_right
Najnowsze
-
17:00
Radosne "miau" - kotek Pandek opuścił szpital i szuka dobrego opiekuna
-
16:47
Ostatnie przygotowania. Od piątku na Rynku będzie można poczuć magię Świąt
-
16:22
Do snu: termofor | warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych w Muzeum Etnograficznym.
-
16:09
Komisja od budowania. Kraków ma wreszcie grupę ekspertów, którzy zajmą się urbanistyką i architekturą
-
16:01
Pod poduszką | warsztaty dla rodzin z cyklu Etno? Logicznie!
-
15:57
Nowy mural na ścianie magistratu w Libiążu. Mieszkańcy: "dodaje koloru i ociepla wizerunek urzędu"
-
15:56
Przed snem: kubek z zaparzaczem | warsztaty ceramiczne dla dorosłych w Muzeum Etnograficznym
-
15:46
Szczucin nadal choruje przez azbest. I potrzebuje pieniędzy na zabezpieczenia
-
15:42
Praktycznie dla nauczycieli | Ozdoby choinkowe. Warsztaty w Muzeum Etnograficznym
-
15:20
Pająki | warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych
-
22:00
„Gabinety osobliwości” Anny Schumacher w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem
-
22:30
Jak myśleć dźwiękiem? / Як думати звуком?