koronawirus
Rzecznik episkopatu: respektujmy zalecenia sanitarne także w czasie Wielkanocy
Kościół katolicki od początku epidemii stosuje się do wszystkich ograniczeń sanitarnych, wprowadzanych przez władze państwowe, także w czasie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych – podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Matury i egzamin ósmoklasisty odłożone. Nowy termin z co najmniej 3- tygodniowym wyprzedeniem
Ze względów zdrowotnych odkładamy matury i egzamin ósmoklasisty; nowy termin egzaminów będzie podany z dużym wyprzedzeniem, co najmniej trzytygodniowym - powiedział w czwartek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Kraków: Pierwsi właściciele nieruchomości obniżają czynsze instytucjom kulturalnym
Pierwsi właściciele nieruchomości w Krakowie obniżają czynsze lub zawieszają płatności w kamienicach, w których działają instytucje kultury – podał w czwartek Urząd Miasta.
Minister zdrowia: od przyszłego czwartku obowiązek zakrywania ust i nosa
Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.
Proszowice: z premedytacją łamali zakazy, otrzymali kary po 5000 zł
Proszowiccy funkcjonariusze interweniowali wobec grupy osób łamiących z premedytacją zakaz przemieszczania się i spotkań towarzyskich. Policjanci przekazali do sądu wnioski o ukaranie sprawców oraz powiadomili sanepid. Inspekcja sanitarna już ukarała ich karami pieniężnymi w kwocie po 5000 zł.
Premier: przedłużamy obowiązujące obostrzenia; działają dobrze
Do 19 kwietnia pozostają obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów usługowych, a także utrzymane zostają ograniczenia dot. liczy osób w sklepach i kościołach - oświadczył w czwartek (9/04) premier Mateusz Morawiecki. Do 26 kwietnia przedłużone zostało m.in. zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego i sanitarne kontrole na granicach. Matury i egzaminy ósmoklasistów zostały przesunięte.
„Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Haendla w świątecznym darze od solistów Opery Krakowskiej
Materiał przygotowało 14 śpiewaków. Każdy z nich osobno wykonywał swoją partię w domu, a później połączono wszystkie ścieżki. Projekt powstał w ramach cyklu „Muzyka na Wielki Tydzień”. Jest też – jak deklarują soliści – reakcją na smutek, bezradność i tęsknoty za przyjaciółmi, publicznością i teatrem.
Krakowskie uczelnie przedłużyły zdalne nauczanie
Krakowskie uczelnie zdecydowały o przedłużeniu nauczania w systemie zdalnym – Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza do 15 maja, uniwersytety Ekonomiczny i Pedagogiczny – do odwołania, Rolniczy – do końca semestru.
Prezydent: rozwiązania "tarczy antykryzysowej" będą zmieniane w zależności od potrzeb
Rozwiązania rządowej "tarczy antykryzysowej" będą zmieniane w zależności od potrzeb, aby odpowiadały rzeczywistemu zapotrzebowaniu pracodawców i przedsiębiorców - podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda.
Odzież ochronna od teatrów Słowackiego i Bagatela dociera do szpitala im. Żeromskiego
Pierwsza partia kombinezonów i fartuchów ochronnych dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie już gotowa. Uszyciem zajęły się krakowskie teatry: Bagatela i Słowackiego. Krawcowym dostarczono specjalny materiał, a także niezbędne dodatki takie jak rzepy i zamki.
Tarnowscy przedsiębiorcy liczą na większy pakiet ulg. Miasto je częściowo zapowiada
Właściciele firm i przedsiębiorstw są rozczarowani dotychczas przedstawioną tarnowską tarczą antykryzysową, nazwaną przez prezydenta Romana Ciepielę "Egidą". Jak mówią, jedyną realną formą pomocy w tym momencie jest zwolnienie lub obniżenie z czynszów dla przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić działalności i wynajmują lokale od miasta. Tyle że z tej propozycji będzie mogło skorzystać jedynie niewiele ponad 100 firm na ponad 11 tysięcy zarejestrowanych w Tarnowie. Tymczasem prezydent zapowiada wprowadzenie zwolnienia od podatku od nieruchomości. Dla przedsiębiorców to jednak nadal mało.
Opowiedzmy razem o czasie pandemii!
Muzeum Miasta Krakowa zaprasza krakowian do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie: wspólnym opowiedzeniu o trudnym czasie pandemii.
W szpitalu św. Łukasza w Tarnowie stanął nowoczesny termometr termowizyjny
To urządzenie wymyślone i przygotowane przez pracowników Katedry Elektrotechniki Wydziału Politechnicznego PWSZ w Tarnowie. Nowoczesne stanowisko do pomiaru temperatury ciała na odległość to kolejne oręże do walki z epidemią koronawirusa. Dzięki kamerze termowizyjnej wyłapuje osoby z podwyższoną temperaturą. Po testach będzie wykorzystywane na co dzień w tarnowskim szpitalu.
MZ: liczba zakażeń koronawirusem w kraju wzrosła do 5341 (Małopolska: 420); zmarło 6 kolejnych osób
Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek 9/04 rano, że liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 5341, po tym jak potwierdzono 136 nowych przypadków zakażenia. W Małopolsce potwierdzono 22 nowe przypadki, łącznie to już 420 osób. Zmarło sześć kolejnych osób.
ZUS: pierwsze świadczenia postojowe trafią do przedsiębiorców już 15 kwietnia
ZUS uruchomił specjalny system do automatycznej obsługi wniosków składanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Ma on ułatwić weryfikację dokumentów. "Pierwsze tzw. świadczenia postojowe trafią na konta uprawnionych klientów już 15 kwietnia" - zapowiedział w czwartek ZUS.
Piętnastu sądeckich ratowników medycznych korzysta z pokoi hotelowych
Są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19, dlatego nie chcąc narażać swoich rodzin, nie wracają po pracy do domu. Piętnastu sądeckich ratowników medycznych korzysta z pokoi hotelowych. Koszt ich wynajęcia w całości pokrywa miasto.
Minister zdrowia apeluje, by na Wielkanoc pozostać w domu
Bezpośrednie spotkania z najbliższymi w czasie świąt wielkanocnych mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa i śmierci wielu osób. Kontaktujmy się w tym czasie ze sobą, szczególnie z osobami starszymi, ale zdalnie – zaapelował w czwartek rano w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Nie będzie Mszy Krzyżma i poświęcenia olejów w diecezji krakowskiej i tarnowskiej
Na tę Mszę Świętą przyjeżdżało kilkuset księży. W tegoroczny Wielki Czwartek tak w diecezji tarnowskiej, jak i archidiecezji krakowskiej nie będzie Mszy Krzyżma. Ze względu na stan epidemiczny i ograniczenia z nim związane, zdecydowano się ją przełożyć na późniejszy termin.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 192
- 193
- 194
- ...
- 238
- 239
- chevron_right
Najnowsze
-
09:20
DZIECI CZEKAJĄ NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
-
09:20
Maciej Gdula: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk może być zagrożeniem dla innych kandydatów. Mężczyzn przede wszystkim
-
08:05
Kolejna wielka impreza szachowa w Krakowie
-
07:54
Pogoda dziś nie rozpieszcza. Silny wiatr, pogorszą się też warunki biometeorologiczne
-
06:09
Aktualności komunikacyjne 28.11
-
21:16
Małopolska ma nowego komendanta wojewódzkiego policji
-
20:58
W Krakowie wręczono doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
-
20:17
Dyrektor MOPS: Średnie wynagrodzenie pracownika socjalnego wynosi około 9 300 zł
-
18:47
Polscy biegacze narciarscy sprawdzą formę w Norwegii
-
18:30
Kraków wraca na żużlową mapę Polski!
-
17:31
Jak zaklinował się tramwaj na Kliny. Konsultacje odwołane, projekt się opóźni
-
16:43
Do tego lokalu powinny ustawiać się kolejki. Aby przetrwać, musi prowadzić zbiórkę