"Roślinne" mapy marcowej edycji KRAKInO (fot. Maciej Skowronek)
- A
- A
- A
Imprezy na orientację
Mamy dla Was kolejną propozycję, która specjalnie nie męczy, ale pozwala zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. I pobudzić do działania nie tylko ciało, ale i umysł. Oto imprezy na orientację: super zabawa dla każdego.
Należy wziąć przygotowaną mapę, ruszyć w teren i zaznaczyć punkty kontrolne rozmieszczone na trasie. Tylko tyle i aż tyle.
Co ważne, imprezy lub marsze na orientację to nie to samo biegi, wyjaśniają Kasia i Maciek Urbaniakowie z Akademickiego Klubu Imprez na Orientację w Krakowie.
- Główną różnicą jest to, że się nie biegnie, więc nasze imprezy są przystępną formą dla osób z nieco gorszą kondycją fizyczną. Różnią się również mapy. W biegach mamy tak zwaną mapę pełną, to znaczy, że wszystko na tej mapie jest. Jedyne, co trzeba zrobić, to zaliczyć punkty kontrolne, które znajdują się na mapie. Natomiast na marszach stawiamy tych punktów na przykład 80, ale tylko 20 jest prawidłowych, więc jest to też forma łamigłówki. Trzeba się trochę natrudzić, żeby właściwie pokonać trasę - mówi Kasia.
- To jest jak poszukiwanie skarbu - dodaje jeden z uczestników krakowskich imprez - Marzenie z dzieciństwa. Mapa, zaznaczony krzyżyk, który trzeba odnaleźć.
Co ciekawe, organizatorzy Krakowskich Imprez na Orientację za każdym razem proponują inną tematykę spotkania. W marcowej edycji motywem przewodnim były... rośliny doniczkowe. Nawet mapy były w kształcie liści i łodyżek.
Warto też się pochwalić, że członkowie Akademickiego Klubu z Krakowa dostali się do kadry narodowej w orientacji precyzyjnej. I szykują się do Mistrzostw Świata, które w tym roku mają się odbyć w Polsce.
- Liczymy, że się odbędą i że pandemia nie pokrzyżuje planów - mówią Kasia i Maciek.
Posłuchajcie o tej niezwykle ciekawej rozrywce, która jest też nieci bezpieczniejsza w czasie szalejącego wirusa, bo odbywa się najczęściej z dala od ruchliwych ulic i dużych skupisk ludzi.
A jeśli macie ochotę wziąć udział w takim marszu, to macie okazję raz w miesiącu, Szczegóły są na profilu facebookowym AKInO Kraków.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
07:31
Kraków wyróżniony za odnowienie fortu "Kościuszko"
-
06:35
Ekspresowa modernizacja toru żużlowego w Mościcach. To jednak nie wystarczy
-
06:18
Ciepły i słoneczny początek tygodnia w Krakowie
-
06:09
Groźny wypadek w Czchowie: jest ofiara śmiertelna, pięć osób poszkodowanych. Droga całkowicie zablokowana
-
21:05
Ghosting, gaslighting, lovebombing - nowe spojrzenie na zachowania w relacjach
-
18:38
To oni pomagali ofiarom wypadku w alei Róż. Teraz Kraków docenił tę pomoc
-
17:38
Bycza interwencja. Strażacy uratowali zwierzę, które wpadło do Dunajca
-
17:18
Izabela Marcisz: Dużo mnie to kosztowało, ale jestem zadowolona z tego, co mam
-
16:52
Plakaty wyborcze niszczone na potęgę. Tarnowska policja prowadzi już dziewięć śledztw
-
16:06
Jest szansa na drugą karetkę neonatologiczną w Małopolsce. NFZ ogłosił konkurs
-
15:19
Ruch Muzyczny na fali: Maciej Kucharski rozmawia z Markiem Szlezerem i Jakubem Puchalskim
-
15:06
„Chcemy być autorami własnej przyszłości”. Kampania profrekwencyjna dla młodych jest już w Krakowie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze