Hejt Radio
"Hejt radio" znów na fali
Nie minął nawet rok od głośnej premiery "Hejt radia" na antenie Radia Kraków. Kiedy Maja Kleczewska realizowała swoje kontrowersyjne słuchowisko, nie sądziliśmy, że rzeczywistość tak szybko dogoni teatr, a nawet go znacznie go wyprzedzi.
Hejt radio
W wakacyjne wtorki wracamy do naszych najciekawszych słuchowisk. Dziś "Hejt radio" autorski projekt jednej z najbardziej kontrowersyjnych reżyserek Mai Kleczewskiej. Fikcyjna opowieść o fikcyjnej radiostacji, która niebezpiecznie zaczyna przypominać naszą rzeczywistość...
W studiu Radia Kraków popularni krakowscy aktorzy, m.in Radek Krzyżowski i Roman Gancarczyk. A także dziennikarze RK w bardzo specjalnych rolach...
"Hejt radio" na antenie RK po godz.22.00. Słuchowisko jest częścią naszej akcji "STOP językowi agresji".
"Tygodnik Powszechny" o naszych słuchowiskach
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” Jan Błaszczak pisze o serii słuchowisk, nadawanych w Radiu Kraków.
Tatuażem w stereotyp
Włącz się do akcji ZMIENIAM TO. Nie kopiuj bezmyślnie stereotypów!
Słowa mogą być śmiertelnymi pociskami. Debata
Premierę słuchowiska Hejt Radio poprzedziła debata na temat mowy nienawiści z udziałem profesor Marii Flis – socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesora Arkadego Rzegockiego – politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Adama Szostkiewicza – publicysty tygodnika „Polityka”. Debatę prowadził Jacek Bańka. - Nie zdajemy sobie sprawy, jaka jest moc słowa. Jeżeli do ludzi, do których mówimy, mówimy cynicznie, żeby manipulować ich emocjami, to możemy zmanipulować ich do rzeczy bardzo złych - powiedziała profesor Maria Flis.
Nad mową nienawiści powinniśmy pracować u podstaw i prawnie
7 października na antenie Radia Kraków długo wyczekiwana premiera słuchowiska „Hejt Radio” . O mowie nienawiści dyskutowaliśmy już wielokrotnie. Czy istnieją jeszcze jakieś wartości nietykalne? Czy anonimowość chroni i hamuje nas jeszcze przed agresywnymi zachowaniami? Czy słowa rodzą czyny i jak zmienić myślenie i działanie niszczące na budujące? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście Sylwii Paszkowskiej w audycji "Przed Hejnałem": Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak” oraz Marcin Szafrański, psycholog, psychoterapeuta.
Skąd się wzięły w polszczyźnie słowa oszwabić i ocyganić?
Skąd się wzięły w polszczyźnie słowa oszwabić i ocyganić? O tym opowiada profesor Mirosław Skarżyński.
Hejt radio. Posłuchaj w całości
Dosadny, czasem brutalny język polskiego internetu i jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserek teatralnych Maja Kleczewska. Premiera słuchowiska odbyła się 7.10 na antenie Radia Kraków i na Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Słuchowisko dostępne w całości na kanale Radia Kraków na YouTube. Tylko dla osób pełnoletnich.
Kierowca MPK obrażał w Internecie studentów. Zapłaci karę
Do 1000 złotych kary zapłaci kierowca MPK, który na Facebooku przewoźnika... obrażał studentów. Mężczyzna, używając swojego prywatnego profilu napisał: "od razu widać, że dziś 1 października, świnie się zjechały do Krakowa na rozpoczęcie roku akademickiego". O sprawie poinformowali nas słuchacze Radia Kraków.
Piotr Borek: "Niedobre zachowania wynikają z braku wiedzy"
"Łamanie stereotypów wymaga pokoleń. Romowie są z nami od co najmniej 500 lat. To była nacja przezroczysta. Patrzono na nią także negatywnie. Utrwalano te negatywne rzeczy. Stąd ten obraz, który ciężko złamać. Publikacje, studia, które realizujemy, mają służyć tym osobom. One będą dalej przekazywały ten pozytywny obraz." - mówił na antenie Radia Kraków profesor Piotr Borek, który na Uniwersytecie Pedagogicznym prowadzi studia romologiczne.
NIK skontroluje wydatki na integrację Romów
Chodzi o rządowy projekt, w ramach którego w ciągu ostatnich 10 lat przekazano w samej Małopolsce średnio 600 tysięcy złotych rocznie na rzecz asymilacji społeczności romskiej. Najwyższa Izba Kontroli ma wątpliwości, czy pieniądze te wydane zostały mądrze.
Cyberzagrożenia. Małopolska konferencja
Uzależnienie od Internetu staje się coraz powszechniejszym problemem społecznym. 15 września odbyła się w Krakowie konferencja, która ma na celu upowszechnienie projektu, powstałego jako odzew na coraz częściej pojawiające się dotkliwe skutki niewłaściwego korzystania z Internetu przez dzieci.
"Hejt radio". Rozmowa z Mają Kleczewską, reżyserką słuchowiska
Rozmowa Justyny Nowickiej z Mają Kleczewską
Najnowsze
-
06:53
Matka, syn i córka prowadzili wytwórnię narkotyków pod Tarnowem. 10 osób skazanych
-
06:24
Porywali ludzi, wywozili za miasto i brutalnie bili. Pięciu mieszkańców Podhala w rękach prokuratury
-
06:12
Aktualności komunikacyjne 8.01
-
22:35
Prof. Tomasz Guzik: Nosiłem na Giewont książkę o statystyce
-
21:21
Wszystko płynie... Nie będzie już magistrackiej jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna
-
21:09
Arboretum Pendereckiego w Lusławicach ubiega się o Znak Dziedzictwa Europejskiego
-
20:31
Czy Kraków może zakazać używania fajerwerków? Prawnik: To zapowiedź populistyczna
-
19:44
Nawałka powołał Błaszczykowskiego!
-
19:13
Pierwszy w historii zagraniczny obóz Puszczy Niepołomice
-
19:05
Cracovia rozpoczęła przygotowania
-
18:06
Medale św. Brata Alberta przyznane. Wśród laureatów Anna Lewandowska i rodzina Świtajów