hala Jaskółka
Tarnowski magistrat analizuje ekspertyzę krakowskich naukowców. Chodzi o dach hali "Jaskółka"
Jest już gotowa ekspertyza w sprawie dachu na budowanej właśnie hali "Jaskółka" w Tarnowie. Przypomnijmy, pod koniec czerwca, w trakcie opuszczanie jednego z dźwigarów, konstrukcja niebezpiecznie się wygięła. Dalsze prace nad zadaszeniem hali uzależnione były od wyników ekspertyzy, którą na zlecenie wykonawcy wykonała Politechnika Krakowska. Dokument trafił właśnie do tarnowskiego magistratu.
Ekspertyza konstrukcji dachu Hali Jaskółka dopiero w połowie sierpnia
Wydłuża się oczekiwanie na dokument, od którego zależy termin zakończenia przebudowy hali w tarnowskich Mościcach. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, przed miesiącem podczas próbnego opuszczenia jeden z elementów konstrukcji ułożył się nie tak, jak powinien. Wykonawca przerwał wtedy prace i razem z projektantem remontu hali analizuje dane po wstępnych obciążeniach konstrukcji. Ekspertyza początkowo miała być gotowa na początku lipca, później w połowie, ale i ten termin nie zostanie dotrzymany.
Władze Tarnowa sprawdzą wyliczenia Budimexu ws. dachu Hali Jaskółka
Jeszcze nie jest gotowa, ale władze Tarnowa zapowiadają, że dokładnie sprawdzą ekspertyzę konstrukcji dachu Hali Jaskółka przygotowaną przez wykonawcę. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, podczas próbnego opuszczenia konstrukcji, jeden z elementów ułożył się nie tak jak powinien. Firma Budimex ograniczyła prace i przygotowuje ekspertyzę, która ma pokazać na ile jest to poważny problem i jak go wyeliminować.
Kłopoty na budowie Hali Jaskółka: na wyniki ekspertyz trzeba jeszcze poczekać
Dopiero w połowie lipca okaże się, na ile poważny jest problem na budowie Hali Jaskółka w tarnowskich Mościcach. Jak informowaliśmy w Radiu Kraków jako pierwsi, podczas próbnego opuszczenia konstrukcji dachu, konstrukcja w jednym miejscu ułożyła się nie tak jak powinna, wyginając się w bok. Chwilowo przerwano wtedy prace i ze względów bezpieczeństwa ograniczono ich zakres. Wykonawca przekonywał jednak wtedy, że nie wiadomo, czy stało się coś złego. Wyniki ekspertyz miały być znane za kilka dni, jednak potrwa to dłużej.
Wykonawca przebudowy Hali Jaskółka przekonuje, że nie wstrzymano prac
Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Radia Kraków, podczas próbnego opuszczenia konstrukcji dachu Hali Jaskółka pojawił się problem. Konstrukcja ułożyła się nie tak jak powinna. Jak jednak przekonuje rzecznik firmy Budimex Korzysztof Kozioł, na razie nie można jeszcze tego stwierdzić, bo trwa analiza tego, jak zachowała się konstrukcja po opuszczeniu.
Co dalej z trasą dojazdową do hali Jaskółka?
Czy do wyremontowanej hali "jaskółka" w Tarnowie prowadziła będzie dziurawa i zniszczona droga? Wiele na to wskazuje. Miasto - chciało przeprowadzić remont jedynego dojazdu do hali, ale na przeszkodzie stoi prawo własności. Kilkudziesięciometrowy odcinek drogi należy bowiem do... Zakładów Azotowych. A to uniemożliwia remont jezdni za pieniądze publiczne.
Przebudowa hali Jaskółka droższa o milion złotych
Zmiana tarnowskiej Hali Jaskółka w Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, może być rekordową pod względem ceny inwestycją w Tarnowie.
Mieszkańcy Mościc chcą ronda i nowej drogi
Mieszkańcy tarnowskich Mościć obawiają się, że po wybudowaniu w ich okolicy nowoczesnej hali sportowej - Mościce utkną w korkach. Tuż obok stadionu żużlowego powstaje tam nowoczesna hala na 5 tysięcy osób, która ma być areną wydarzeń sportowych, ale i koncertów i targów. Mieszkańcy okolicznych bloków wytykają urzędnikom, że zabierając się za budowę hali zapomnieli o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu tak, aby dojeżdżający do hali widzowie nie stali w korkach.
Rozpoczyna się przebudowa hali Jaskółka w Mościcach
Jaskółka to jeden z najstarszych obiektów sportowych w Tarnowie. Jej budowa rozpoczęła się w 1968, a zakończyła w 1987r. Na początku Jaskółka służyła jako lodowisko, później także jako hala sportowa.
Jest zielone światło do przebudowy Hali Jaskółka oraz kontrowersyjnego remontu amfiteatru
Obie inwestycje były już w budżecie Tarnowa, ale po przetargach okazało się, że nie wystarczy na nie pieniędzy. To - szczególnie w przypadku Hali Jaskółka - zaskoczyło radnych, którzy spodziewali się też potwierdzenia dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Dlatego chcieli jeszcze odwlec decyzję w tej sprawie. Zdaniem prezydenta Tarnowa mogłoby to jednak spowodować jeszcze większe wydatki. Dlatego ostatecznie radni niemal jednogłośnie zgodzili na zmiany w budżecie, które umożliwią dołożenie brakujących pieniędzy na podpisanie umów z wykonawcami przebudowy Hali Jaskółka oraz remontu amfiteatru.
Wyczekiwany remont hali sportowej Jaskółka w Mościcach jednak nie rozpocznie się w tym roku
Miasto dopiero teraz zdobyło pozwolenie na budowę i szykuje się do ogłoszenia przetargu, który powinien wyłonić wykonawcę inwestycji do końca roku. Urzędnicy opóźnienie tłumaczą koniecznymi zmianami w projekcie, ale także oczekiwaniem na zasady dofinansowania. Inwestycja ma kosztować 40 milionów złotych.
To będzie wyjątkowy obiekt sportowy w Tarnowie. Wizualizacja
Ma powstać na obiektach sportowych w Mościcach i być jednym z pierwszych takich miejsc w kraju. Tarnów chce stworzyć Centrum Przygotowań Paraolimpijskich. Miałoby to być miejsce dla niepełnosprawnych sportowców, gdzie ćwiczyliby przed zawodami, ale będzie także służyć innym tarnowianom. Na razie zaczęto od projektu remontu hali Jaskółka w Mościcach. Plany urzędników tarnowskiego magistratu są jednak bardzo śmiałe.
Najnowsze
-
11:17
Trudne warunki w Tatrach. Pada śnieg, wieje mocny wiatr
-
10:24
Hej motylu, gdzie jesteś? Populacja niepylaka apollo w Pieninach niestety nie rośnie
-
10:07
Czy dzikie zwierzeta potrzebują zimą pomocy?
-
08:54
Czy program Czyste Powietrze będzie zawieszony? „Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie”
-
08:05
Będą remonty budynków na terenie szpitala w Kobierzynie. Dziś miejsce raczej straszy
-
21:05
Jak rozmawiać z nastolatkami o narkotykach?
-
14:05
W pomaganiu ważna jest ciągłość
-
14:05
Łucja Malec - Kornajew pokazuje swój Kraków
-
14:05
Seniorzy ją rozczulają
-
14:05
Stara się leczyć traumę transgeneracyjną
-
14:05
Wystawia sztuki na osiedlach, na klatkach schodowych, w oknach, by być bliżej ludzi