Grupa Azoty
Kończą się prace nad ustawą chroniącą Grupę Azoty
Ministerstwo Skarbu Państwa kończy pracę nad nową ustawą, która ma Grupie Azoty zapewnić ochronę. Przyznał to w rozmowie z Radiem Kraków podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie wiceminister skarbu Rafał Baniak. Dzięki temu rząd ma zyskać większą możliwość kontroli, a nawet blokady prób przejęcia polskich spółek przez zagranicznych inwestorów spoza Unii Europejskiej.
Grupa Azoty znalazła się na liście strategicznych spółek
Azoty pozostaną w polskich rękach - zapewnia rząd i wpisuje grupę na listę spółek o strategicznym znaczeniu. Ministerstwo Skarbu zapowiada, że nie sprzeda swojego pakietu większościowego w firmie.
Grupa Azoty wydaje oświadczenie tuż przed Sesją Rady Miasta
Tuż przed nadzwyczajną sesją Rady Miasta Tarnowa, która została zwołana na 31 lipca w sprawie Grupy Azoty, zarząd spółki wydał oświadczenie, że takie posiedzenie jest niepotrzebne. Na sesji radni PiS chcą przedstawić apel do rządu o wpisanie tarnowskich Azotów na listę spółek strategicznych. A zdaniem przedstawicieli Azotów powstały w ostatnim czasie szum komunikacyjny nie pomaga w realizacji długofalowej strategii firmy.
Tarnowscy radni podjęli uchwałę w obronie Azotów
Po burzliwej i politycznej dyskusji, tarnowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę ws. obrony Grupy Azoty. Radni wzywają premiera i ministra skarbu do zabezpieczenia polskiego potentata chemicznego przed wrogim przejęciem przez rosyjski Acron. Chcą aby Grupa Azoty została wpisana na listę firm strategicznych dla polskiej gospodarki. Co ciekawe zdaniem samych Azotów podobne do dzisiejszej dyskusje nie pomagają wcale firmie. Przed dzisiejszą nadzwyczajną sesją Rady Miasta Tarnowa w sprawie Grupy Azoty, zarząd spółki wydał oświadczenie, że takie posiedzenie jest niepotrzebne. Zdaniem przedstawicieli Azotów powstały w ostatnim czasie szum komunikacyjny nie pomaga w realizacji długofalowej strategii firmy.
Związkowcy z Tarnowa i Puław apelują do premiera
Związkowcy ze skłóconych na co dzień Azotów w Tarnowie i Puławach łączą siły w sprawie obrony zakładów przed rosyjskim Acronem. Wiadomo na pewno, że spółka ma już ponad 20 procent akcji Grupy Azoty. Dlatego związkowcy apelują do premiera Donalda Tuska o niezwłoczne wpisanie Azotów na listę spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego. Jest na niej m.in. PKP PLKa, Orlen, czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Grupa Azoty ustawowo strategiczna dla gospodarki?
Po tym jak rosyjski Acron osiągnął już 20 procent akcji Azotów, związkowcy chcą wpisać firmę na listę spółek, które mają wyjątkowe znaczenie dla polskiej gospodarki. Ministerstwo Skarbu odpowiada jednak, że obecne zabezpieczenia tarnowskiej spółki przed wrogim przejęciem są wystarczające. Chodzi o to, że dopóki resort skarbu będzie miał co najmniej 20 procent akcji Azotów - nikt go nie przebije. Tymczasem skarb państwa ma 33 procent. Związkowcy przekonują, że to za mało. Władze grupy Azoty uspokajają: "Nie ma żadnego zagrożenia, jesteśmy bezpieczni, a zainteresowaniem naszymi akcjami można się tylko cieszyć".
Rosyjski Acron wykupił kolejne udziały w Grupie Azoty
Rosyjski Acron się nie poddaje. Firma kilkanaście miesięcy temu próbowała wykupić tarnowskie Azoty, ale zapobiegła temu konsolidacja firmy i utworzenie wielkiego polskiego koncernu chemicznego. Część akcji Azotów wciąż jest jednak dostępna na giełdzie i właśnie za jej pośrednictwem Acron stał się współwałscicielem Grupy Azoty.
Grupa Azoty rozwija się. Powstaną 3 nowe fabryki
Co najmniej trzy nowe fabryki mają powstać przy tarnowskich Azotach. Stworzonych zostanie nawet 100 nowych miejsc pracy. Będzie to możliwe dzięki decyzji rządu o rozszerzeniu krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny w Mościcach. Inwestorzy będą tam mogli liczyć na ulgi.
Grupa Azoty zbuduje tarnowską spalarnię śmieci?
Do tej pory budową spalarni śmieci dla regionu sięgającego od Bochni po Dąbrowę Tarnowską zainteresowany był tarnowski MPEC. Teraz do gry niespodziewanie włącza się Grupa Azoty. Według informacji Radia Kraków i Gazety Krakowskiej chemiczny gigant zaproponował miastu przebadanie plusów i minusów budowy spalarni na terenie zakładowej elektrociepłowni. Specjaliści chwalą pomysł, a mieszkańcy są zaskoczeni taką propozycją.
Tarnów: Koniec wycieku w Azotach. Nie ma zagrożenia
Jak dowiedziało się Radio Kraków, w nocy strażacy zakończyli usuwanie awarii w tarnowskich Azotach. Podczas wycieku silnie żrącej substancji nikt nie został poszkodowany, a zakład poza obszarem, w którym doszło do awarii, pracował normalnie. Grupa Azoty zapewnia, że cała sytuacja nie spodowała zagrożenia dla załogi i okolicznych mieszkańców.
Nowe inwestycje i stanowisko w tarnowskich Azotach
Po miesięciach niepewności w piątek Rada Nadzorcza Grupy Azoty zatwierdziła wreszcie plany budowy w Tarnowie dwóch ważnych inwestycji za około 450 milionów złotych. Jak wynika z ustaleń Radia Kraków, utworzono także nowe stanowisko dyrektora generalnego tarnowskich zakładów, które objął związany z nimi od lat wiceprezes Grupy Azoty Witold Szczypiński. Spółka oficjalnie poinformuje o tym podczas wtorkowej konferencji prasowej.
Tarnów: pracownicy z Grupy Azoty doczekali się podwyżek
Po kilku miesiącach negocjacji zarząd zgodził się na podniesie płac w firmie i podpisał wczoraj porozumienie ze związkami zawodowymi. Od kwietnia pracownicy zarobią od 50 do 350 złotych więcej.
Związkowcy z Grupy Azoty chcą zmiany nazwy i podwyżek
Związkowcy z tarnowskich zakładów napisali w tej sprawie do Ministra Skarbu. Tarnów został usunięty z nazwy Grupy po tym, jak przejęła ona zakłady w Puławach. Zdaniem związkowców z tarnowskich Azotów po zmianie nazwy firma straciła swoją tożsamość. Tymczasem pracownicy tarnowskich zakładów mają szansę na podwyżkę.
K. Szczerski: "Obrona Azotów leży w naszym interesie"
"Nie chodzi o strach. Jeśli Polska ma stanąć na nogi, to lepiej jest utrzymać własność a nie zaczynać wszystko od nowa. Łatwiej jest utrzymać to, co mamy i na tym budować kolejne miejsca pracy" - tak na antenie Radia Kraków poseł PiS, Krzysztof Szczerski komentował apel o wpisanie Grupy Azoty na listę spółek strategicznych.
Były prezes Azotów do przyszłego roku nie może podjąć pracy
Do połowy przyszłego roku były prezes tarnowskich Azotów, Jerzy Marciniak, nie może szukać nowej pracy. Ogranicza mu to bowiem podpisana z Grupą Azoty umowa o zakazie konkurencji.
Tarnów: Grupa Azoty przejmie udziały Siarkopolu
Grupa Azoty może już bez przeszkód przejmować "Siarkopol". Zgodził się na to właśnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
Tarnów: będą nowe miejsca pracy w Grupie Azoty
Będą nowe miejsca pracy oraz inwestycje w tarnowskich azotach. Spółka chciałby wydać do 2020 roku około pół miliarda złotych.
Grupa Azoty mniej tarnowska. Decyzje w Puławach?
Azoty coraz mniej tarnowskie - pisze dzisiaj Gazeta Krakowska. Związkowcy z tarnowskiej firmy biją na alarm, ich niepokój wzbudził ogłoszony właśnie podział kompetencji w firmie. Kluczowe decyzje dotyczące przyszłości spółki podejmować mają osoby związane z Azotami Puławy.
Najnowsze
-
22:16
Festiwal Twórczości Korowód, czyli święto piosenki autorskiej
-
22:08
Laureaci Nagrody ZNAKU i HESTII im. ks. Józefa Tischnera 2024
-
21:51
Tarnów na sportowo. Przynajmniej w tym jednym dniu
-
21:33
Festiwal Twórczości Korowód, czyli święto piosenki autorskiej
-
21:16
Aktywiści: Kraków stawia na komunikację zbiorową, ale promuje ruch samochodowy
-
20:54
Ekstraklasa piłkarska – trener Cracovii: mecze z Legią wyzwalają dodatkowe emocje.
-
20:30
1. liga piłkarska - daleki wyjazd lidera z Niecieczy na koniec 1. rundy. Wisła Kraków zagra przy Reymonta 22.
-
18:56
Powrót tramwajów do Mistrzejowic znów opóźniony. Bo zima zaskoczyła robotników
-
18:23
Biletomat "wszystko mający". Rewolucja w pojazdach krakowskiego MPK
-
10:40
Prof. Agnieszka Chłosta-Sikorska zaprasza na Kobiecy szlak - Alina Fedorowiczowa