Debaty
Samorządowe czwartki: debata Radia Kraków w Zatorze
O Zatorze rozmawiamy z naszymi gośćmi: Mariuszem Makuchem, burmistrzem Zatora; posłem Zbigniewem Biernatem, byłym burmistrzem Zatora i Franciszkiem Sałaciakiem, prezesem Stowarzyszenia Dolina Karpia.
Samorządowe czwartki: debata Radia Kraków w Nowym Targu
O Nowym Targu rozmawiamy z naszymi gośćmi: Grzegorzem Watychą obecnym burmistrzem miasta, Pawłem Liszką radnym PiS, kandydatem na fotel burmistrza, Stanisławem Bisztygą wiceprezesem Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Grzegorzem Rattrem, prezesem MPEC w Nowym Targu
Samorządowe czwartki: debata Radia Kraków w Skale
Po wakacjach władze Skały będą chciały przyjąć studium zagospodarowania przestrzennego dla terenu całej gminy. Prace nad tym dokumentem trwały aż 4 lata m.in. z powodu bezpośredniego sąsiedztwa z Ojcowskim Parkiem Narodowym. Jacek Bańka rozmawiał o tym z gośćmi Radia Kraków: Tadeuszem Durłakiem burmistrzem Skały, Elżbietą Dudą posłanką PiS, Jolantą Niemiec kandydatką PiS na burmistrza, Krzysztofem Wójtowiczem - kandydatem niezależnym.
Samorządowe Czwartki: Limanowska debata Radia Kraków
Przed jesienną batalią o samorządy w programie O Tym Się Mówi proponujemy państwu samorządowe czwartki, w których postaramy się nakreślić rodzaj przedwyborczego pejzażu. Z tego powodu co tydzień nasz wóz satelitarny docierał będzie w inne zakątki Małopolski. Tym razem pora na Limanową.
Samorządowe czwartki o przyszłości zbiornika w Świnnej Porębie
Nadal nie wiadomo, kiedy zbiornik w Świnnej Porębie zostanie udostępniony do celów rekreacyjnych. Władze gmin Mucharz i Stryszów nie chcą się zgodzić na warunki umowy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie dotyczącej użyczenia gruntów. Zakłada on między innymi zrzeczenie się roszczeń podatkowych na rzecz gmin. Rozmawiamy o tym antenie Radia Kraków w programie Samorządowy Czwartek. Naszymi gośćmi byli: poseł Józef Brynkus (Kukiz 15'), Wacław Wądolny wójt gminy Mucharz, Jan Wacławski wójt gminy Stryszów, a także Bogdan Szpila z Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej.
Debata prosto z przystanku kolejowego Kraków-Zabłocie
2 nowe perony, rozbudowana hala przesiadkowa, a także 2 dodatkowe tory - tak zmieni się przystanek kolejowy Kraków-Zabłocie. Poprowadzi do niego estakada, która będzie jednocześnie przedłużeniem nowego trójprzęsłowego mostu. O przebudowie linii kolejowej E-30, a także m.in. o nowych mostach, które umożliwią przeprawę przez Wisłę rozmawiamy podczas debaty Radia Kraków.
Samorządowe Czwartki prosto z Andrychowa
Mieszkańcy Rzyk w gminie Andrychów oraz ekolodzy protestują przeciwko rozbudowie ośrodka narciarskiego Czarny Groń. Z kolei według zwolenników tej inwestycji rozbudowa ośrodka to nowe miejsca pracy, a przede wszystkim szansa na popularyzację okolic, które obecnie odwiedza około pół miliona turystów rocznie. O rozbudowie Czarnego Gronia, a także między innymi o Beskidzkiej Drodze Integracyjnej rozmawiamy z naszymi gośćmi, którymi są: Tomasz Żak - burmistrz Andrychowa, Krzysztof Kubień - były radny i przyszły kandydat PIS na burmistrza oraz Jacek Dyrlaga - dziennikarz Kroniki Beskidzkiej.
Samorządowe Czwartki: Rabczańska debata Radia Kraków
Przed jesienną batalią o samorządy w programie O Tym Się Mówi proponujemy państwu samorządowe czwartki, w których postaramy się nakreślić rodzaj przedwyborczego pejzażu. Z tego powodu co tydzień nasz wóz satelitarny docierał będzie w inne zakątki Małopolski. Tym razem pora na Rabkę Zdrój.
Samorządowe Czwartki: Miechowska debata Radia Kraków
Przed jesienną batalią o samorządy w programie O Tym Się Mówi proponujemy państwu samorządowe czwartki, w których postaramy się nakreślić rodzaj przedwyborczego pejzażu. Z tego powodu co tydzień nasz wóz satelitarny docierał będzie w inne zakątki Małopolski. Na początek Miechów.
Mieszkaniec Małopolski – partner czy petent?
Na to pytanie odpowiadali goście kolejnej debaty „Pytania o Małopolskę” na antenie Radia Kraków. Zapraszamy do odsłuchania dyskusji, która odbyła się na antenie Radia Kraków w czwartek 28 czerwca od 18:00.
Rozwój czy stagnacja? Lokomotywy gospodarcze Małopolski
Podczas debaty z cyklu "Pytania o Małopolskę" rozmawialiśmy o gospodarce, rynku pracy i wykorzystaniu funduszy unijnych.
Inwestycje kolejowe w Małopolsce – jakie zmiany w najbliższym czasie?
Będzie łatwiej podróżować z Krakowa pociągiem. Od 10 czerwca czekają nas duże zmiany. Kolejarze ograniczą przede wszystkim codzienne pięciogodzinne przerwy w kursach związane z pracami na linii Kraków Główny - Podłęże. Od czerwca takie przerwy wprowadzane będą tylko kilka razy w miesiącu. W czerwcu kolejarze oddadzą też do użytku nowy peron w kierunku Warszawy. To oznacza, że większość składów odjeżdżających do stolicy wyruszać będzie z Krakowa Głównego. Utrudnienia za to czekają tym razem mieszkańców krakowskich Bronowic.
Małopolska – czy tutaj chce się żyć?
Za nami kolejna debata z cyklu „Pytania o Małopolskę”. Tym razem rozmawialiśmy o polityce społecznej, opiece nad dziećmi i wsparciu rodzin, o seniorach, opiece zdrowotnej i o tym, co jest ważne dla mieszkańców w codziennym życiu. Debata otwarta Radia Kraków odbyła się 17 maja o 18:00 w Wieliczce, przy ul. Piłsudskiego 105 (Kampus Wielicki).
Debata otwarta: „Koniec komunikacyjnego koszmaru na Podhalu?"
„Koniec komunikacyjnego koszmaru na Podhalu?" – za nami debata „Otwarte Radio Kraków” na żywo z Zakopanego. Posłuchaj:
Sądecczyzna - centrum czy peryferie Małopolski?
Za nami kolejna z cyklu debat "Pytania o Małopolskę". Dyskutowaliśmy o rozwoju Nowego Sącza i Sądecczyzny.
Pytania o Małopolskę: Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci?
Metropolia Krakowska. Kto zyska? Kto straci? O to pytaliśmy na antenie Radia Kraków w debacie otwartej z cyklu "Pytania o Małopolskę". Jak będzie wyglądać Małopolska za 10 lat? Czy kolej będzie krakowskim metrem? A Małopolska stanie się europejską Doliną Krzemową? Na pytania odpowiadali przedstawiciele władz regionu i eksperci.
Jakie są największe wyzwania stojące przed polityką senioralną Krakowa i Małopolski? ZAPIS DEBATY
Na początku roku rząd zaprezentował założenia Polityki społecznej wobec osób starszych do 2030 roku. Jej trzy główne hasła to bezpieczeństwo, uczestnictwo i solidarność. Jak powinna wyglądać z małopolskiej perspektywy? Wciąż rozwija się oferta dla aktywnych społecznie seniorów. Znacznie większym wyzwaniem jest jednak dotarcie do "więźniów czwartego piętra". To często samotne osoby, które potrzebują nie tylko lepszego dostępu do opieki zdrowotnej i usług opiekuńczych ale po prostu towarzystwa drugiego człowieka. Jak im można pomóc? Rozmawialiśmy o tym z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, naukowcami, a także samymi seniorami.
Kolejowa debata Radia Kraków
Gośćmi kolejowej debaty Radia Kraków byli: Rafał Zahuta, dyrektor PKP PLK, profesor Andrzej Szarata z Politechniki Krakowskiej, Mirosław Siemieniec z PKP PLK, kierownikiem budowy Tomaszem Siwcem i studentami wydziału inżynierii lądowej Politechniki Krakowskiej: Wojciechem Jankowskim, Maciejem Rochelem i Adamem Siwcem.
Najnowsze
-
16:12
Karol Nawrocki kandydatem na prezydenta Polski. PiS udzieliło mu poparcia
-
15:24
Dachowanie auta na drodze krajowej w Gródku. Są ranni
-
15:04
Zakupy w stylu slow na tarnowskim targu. Kolejna okazja – przed świętami
-
14:45
Święta i Sylwester w górach? W niektórych hotelach pełne obłożenie
-
14:19
Komu soli, komu? W Tarnowie powstała grota solna
-
13:47
Pasażerze, robiłeś zdjęcia autobusom, pętlom, przystankom? To świetnie!
-
13:15
Rozpoczyna się remont drogi nr 94 w Bolesławiu. Ruch tylko jednym pasem
-
12:15
Człowieku, kup nam karmę, a dostaniesz choinkę
-
11:44
Krynica ma już nowy parking. Będzie odpłatny, ale kwota jest niewielka
-
10:10
Pikający telefon, czyli jak przetrwać na grupie rodzicielskiej?