Debaty
Debata: Jaka Unia? Co dalej z Zielonym Ładem? Jak rozwiązać kryzys emigracyjny? Czy europejska armia jest możliwa?
„Nieprzypadkowo zdecydowaliśmy na organizację debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego w rocznicę wyborów 4 czerwca 1989” - rozpoczął spotkanie w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków red. Jacek Bańka. Podobnie jak 35 temu dokonaliśmy jednego z najważniejszych wyborów decydujących o naszej przyszłości, tak niedzielne głosowanie zdecyduje zarówno o przyszłości UE, jak i o miejscu Polski w europejskiej wspólnocie.
Ostry przebieg debaty w Radiu Kraków
Wyborcza dogrywka coraz bliżej. W Krakowie w niedzielę w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta zmierzą się Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała. W czwartek po raz ostatni w Radiu Kraków spotkali się podczas debaty. Miszalskiego w I turze poparło ponad 37 proc. głosujących, Gibałę - prawie 27 proc. Dogrywka w niedzielę.
Kto będzie rządził w Niepołomicach? Debata
W Radiu Kraków wyborcza dogrywka kandydatów w wyborach burmistrza miasta i gminy Niepołomice. Wzięli w niej udział Michał Hebda, zastępca burmistrza Niepołomic Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe (49,88% głosów w pierwszej turze) i Tomasz Tomala przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, Komitet Wyborczy Wyborców Dobra Przyszłość Miasta i Gminy Niepołomice (27,27% głosów w pierwszej turze). Zapytaliśmy o pomysły na problemy komunikacyjne gminy, przepełnione placówki oświatowe i optymalny model rozwoju gospodarki Niepołomic.
Kto będzie rządził w perle polskich uzdrowisk? Debata
Piotr Ryba i Iwona Grzebyk-Dulak walczą w drugiej turze wyborów burmistrza Krynicy. Różnica dzieląca kandydatów nie jest duża. P. Ryba, urzędujący burmistrz, w pierwszym głosowaniu uzyskał nieco ponad 41 proc. głosów. Jego rywalkę Iwonę Grzebyk Dulak poparło niemal 31 proc głosujących.
Obietnice wielkich inwestycji, oskarżenia o populizm i… wyjątkowa zgodność w odpowiedziach. Debata kandydatów na prezydenta Krakowa
Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka – oczywiście! Metro? Jak najbardziej! Nie trzeba dodawać, że nie z kasy miasta, tylko za pieniądze z Unii Europejskiej i budżetu centralnego. Nowe mieszkania? W dużej liczbie, ale oczywiście zawsze z placem zabaw i nową szkołą wybudowaną nieopodal. Tak w największym skrócie można by streścić odpowiedzi kandydatów walczących o najważniejszy urząd w Krakowie.
Debata i... quiz wiedzy o Krakowie dla kandydatów na prezydenta. Zobaczcie pytania
Jaki będzie Kraków po prezydencie Jacku Majchrowskim? Czy miasto czeka rewolucja, czy wyłącznie korekta kursu? Jakie będą najważniejsze wyzwania, jakie staną przed miastem w nowej kadencji? Na pytania dotyczące m.in. transportu, mieszkalnictwa i polityki planistycznej odpowiedzieli kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta stolicy Małopolski. Co więcej, każdy z kandydatów wziął udział w quizie wiedzy o Krakowie.
Uczestniczki przedwyborczej debaty zapytaliśmy o mobilizację i sprawy kobiet
Na wynik wyborów samorządowych może wpłynąć demobilizacja wyborców Koalicji 15 października, a w szczególności demobilizacja kobiet - na taką tendencję zwraca uwagę raport Fundacji Batorego. Jednym z powodów jest brak zmian w prawie aborcyjnym, co podkreślają głównie młodsze kobiety. Z raportu wynika też, że kierunek, w którym zmierza Polska pozytywnie ocenia 71% wyborców Koalicji Obywatelskiej, 62% Nowej lewicy i 52% Trzeciej Drogi.
Obwodnica, mieszkalnictwo, małe reaktory jądrowe, współpraca miasta z Muzeum Auschwitz. Prezydencka debata Radia Kraków w Oświęcimiu
Czworo kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Oświęcimia wzięło udział w debacie Radia Kraków zorganizowanej w auli Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. Swoje plany na gospodarowanie miastem przedstawili Renata Fijałkowska, kandydatka z komitetu wyborczego Oświęcim Miasto Perspektyw, obecnie urzędujący prezydent Janusz Chwierut, który ubiega się o kolejną reelekcję, a także Jakub Przewoźnik, radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Maciej Klima z komitetu Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018.
Przedwyborcza debata kandydatów na prezydenta Oświęcimia za nami
O fotel prezydenta miasta w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się czworo kandydatów. Podczas debaty zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi problemów oświęcimian, takich jak zmniejszająca się liczba ludności miasta, a co za tym idzie stan mieszkalnictwa w mieście, rynku pracy i wsparcia rodzin. Ważną kwestią jest też komunikacja – trwająca budowa południowej obwodnicy miasta, otwarcie nowych dróg dojazdu i potencjalnych terenów inwestycyjnych. Nie można pominąć wątku dotyczącego współpracy na linii miasto i Muzeum Auschwitz, zwłaszcza po zeszłorocznym otwarciu w nowej lokalizacji Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci.
Tarnowska debata prezydencka: spalarnia, Akademia, żużel i finanse
Czterech pretendentów do fotela prezydenta Tarnowa spotkało się na antenie Radia Kraków w tarnowskiej debacie samorządowej. W pojedynku na argumenty o przyszłość miasta zmierzyli się: Jakub Kwaśny KWW Koalicja Obywatelska, Henryk Łabędź KW Prawo i Sprawiedliwość, Karol Pęczek KWW KT Przyjazny Tarnów i Konfederacja oraz Krzysztof Rodak KWW Tak dla Tarnowa.
Spalarnia, stadion i poszerzenie granic miasta. Prezydencka debata Radia Kraków w Nowym Sączu
Czworo z pięciorga kandydatów na najważniejszy urząd w Nowym Sączu wzięło udział w debacie Radia Kraków. Do swojej wizji rządzenia miastem słuchaczy próbowali przekonać Małgorzata Belska z KWW Błękitna Polska, ubiegający się o reelekcję Ludomir Handzel z KWW Koalicja Nowosądecka, Iwona Mularczyk z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Ryszard Nowak z KWW Wiosna Ryszarda Nowaka. Na debacie nie pojawił się Ryszard Wilk z KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, który swoją nieobecność tłumaczył ważnymi obowiązkami poselskimi w Warszawie.
Debata wyborcza: zapytaliśmy o komunikację, nowe mieszkania i krakowską kulturę
W studiu Radia Kraków spotkało się ośmioro liderów list komitetów wyborczych do Rady Miasta Krakowa. Wszystkie komitety są powiązane z kandydatami na urząd prezydenta miasta, więc uczestnicy debaty występowali w potrójnej roli: kandydatów na radnych, reprezentantów swoich ugrupowań i ambasadorów tych, którzy ubiegają się o elekcje na urząd prezydenta miasta.
Jaki będzie nowy układ sił w krakowskiej Radzie Miasta? DEBATA
Kto będzie decydował o cenach biletów MPK, planach miejscowych i polityce mieszkaniowej Krakowa? Gośćmi kolejnej debaty Radia Kraków byli liderzy list w wyborach do krakowskiej Rady Miasta.
Przedwyborcza debata: kandydaci zgodni co do inwestycji z KPO. Najwięcej emocji wzbudziło... zarządzanie kulturą
Kandydaci i ich sztaby wyborcze odliczają dni i tygodnie do wyborów samorządowych, których pierwsza tura już 7 kwietnia. Wtedy też rozstrzygnie się wyborczy wyścig po władzę w Sejmiku Województwa Małopolskiego, rządzonym przez ostatnią kadencję przez Prawo i Sprawiedliwość.
Małopolska nazywana jest często bastionem prawicy, jednak wynik wyborczy nie jest przesądzony. Od czasu reformy samorządowej i powstania samorządów wojewódzkich władze sprawowały tu różne ugrupowania, zarówno te zdecydowanie prawicowe, jak i bardziej centrowe koalicje jak PO/PSL, która utrzymała władze przez dwie kadencje.
Debata o współczesnych obliczach dobroczynności
Stare słowo „filantropia” oznacza umiłowanie ludzkości. I dobroczynność. W XXI wieku zyskuje nowe znaczenie!
We wtorek w Radiu Kraków odbyła się debata o współczesnych obliczach dobroczynności.
W jaki sposób Igrzyska Europejskie wpłyną na zainteresowanie Krakowem i Małopolską jako destynacjami turystycznymi?
Czy branża turystyczna już teraz odnotowuje większą liczbę rezerwacji na przełomie czerwca i lipca? Jaki będzie tzw. ekwiwalent reklamowy związany z relacjami z zawodów sportowych? Takie pytania postawiliśmy uczestnikom drugiej już debaty "Gotowi na igrzyska".
Jak idą przygotowania do Igrzysk Europejskich?
Podczas pierwszej z serii debat goście rozmawiali m.in. o przygotowaniach i przebudowie obiektów sportowych, na których odbędą się zawody. Zapytaliśmy, co nam zostanie po igrzyskach, a także o plany organizacji zimowych igrzysk w 2034 r.
Debata w Radiu Kraków w Święto Narodowe Ukrainy. WIDEO
O solidarności z narodem ukraińskim, pomocy uchodźcom i bilansie trwającej od pół roku inwazji Rosji na Ukrainę rozmawialiśmy z gośćmi Radia Kraków.
Najnowsze
-
13:43
Uwaga na marznące deszcze i gęste mgły!
-
11:35
Góralska pasterka pod gołym niebem
-
10:39
Są zarzuty w związku ze strzelaniną przy ul. Dietla
-
10:08
U tarnowskich bernardynów można już oglądać żywą szopkę [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
10:05
Dzisiaj łóżek nie ścielimy, czyli święta z Góralami Pienińskimi
-
08:19
"Mistrz krawiectwa" - reportaż Ewy Szkurłat
-
15:02
Tarnowskie maszkarony ogrzane na czas zimowy
-
14:39
Samotni, bezdomni i potrzebujący spotkali się na wspólnej Wigilii
-
14:01
Świąteczne potrawy mogą być groźne dla zwierząt
-
13:52
Światło, anioły i miłość do Krakowa – rozmowa z Łucją Kłańską-Kanarek
-
13:37
Światło, anioły i miłość do Krakowa – rozmowa z Łucją Kłańską-Kanarek
-
12:37
Jak co roku w Wigilię. Kwiaciarki z Rynku złożyły kwiaty pod pomnikiem A. Mickiewicza