Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą to efekt wieloletniej pracy doktorantki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opisała w niej losy mieszkańców słynnej kamienicy, począwszy od roku 1945 aż po najnowsze lata. Bohaterami jej opowieści są m. in. Sławomir Mrożek, Tadeusz Różewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jerzy Andrzejewski, Wisława Szymborska, Halina Poświatowska, Anna Świrszczyńska, Stefan Kisielewski, Tadeusz Kwiatkowski, Ewa Lipska czy Bronisław Maj.
Książka została wyróżniona nagrodą "Krakowska książka miesiąca", a na stronie Biblioteki Kraków czytamy m. in: "Anna Grochowska zrekonstruowała listy byłych lokatorów, szperała w niepublikowanych dotąd archiwach, przeprowadziła wiele rozmów z żyjącymi byłymi mieszkańcami Krupniczej 22, przeczesywała pamiętniki, wspomnienia, korespondencje i inne spisane relacje. W efekcie w okraszonej licznymi anegdotami książce Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą znajdziemy najważniejsze, często unikatowe informacje związane z Domem Literatów, zapoznamy się z jego historią sportretowaną na tle przemian społeczno-politycznych w kraju i przyjrzymy się najbarwniejszym lokatorom”.
Anna Grochowska jest absolwentką filologii polskiej i historii sztuki. Obecnie, pod opieką prof. Franciszka Ziejki, kończy przygotowywać rozprawę doktorską Święte Wzgórze? Obecność Wawelu w literaturze, sztuce i kulturze w epoce narodowej niewoli. Do jej zainteresowań badawczych należą szeroko pojęte cracoviana XIX i XX wieku dotyczące literatury, sztuki i kultury. Chętnie sięga też do geopoetyki, religioznawstwa i socjologii, badając sposób postrzegania przestrzeni Krakowa jako sacrum. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na napisanie książki o Domu Literatów.
W radiowej bibliotece słuchamy kilku fragmentów książki w interpretacji Romana Gancarczyka - od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50!