Najważniejsze wnioski z analizy dotyczącej samotności pokolenia Z w Polsce to:
1. Wysoki poziom samotności: Ponad 60% młodzieży z pokolenia Z odczuwa samotność, w tym ponad połowa deklaruje, że często znajduje się w takiej sytuacji. Tylko niecałe 3% tej generacji nie odczuwa w ogóle samotności.
2. Brak wsparcia: Co czwarta osoba z pokolenia Z bardzo często spotyka się z brakiem wsparcia w domu, a kolejne 22,5% uważa, że ma to miejsce często. 
3. Poczucie wykluczenia: 28,5% osób czuje się często wykluczone, a prawie co czwarty respondent wskazuje na odpowiedź „bardzo często”, co w sumie daje ponad połowę negatywnych wskazań.
4. Brak więzi z innymi: Prawie 40% respondentów „rzadko” odczuwa więź z innymi ludźmi.
5. Brak osoby do podzielenia się problemami: Ponad 17,3% osób z generacji Z nie ma nikogo, z kim mogłaby się dzielić swoimi problemami.
6. Sytuacja w miastach: Najtrudniejsza sytuacja dotyczy młodzieży w średnich i dużych miastach (do 200 tys. mieszkańców), gdzie 80% deklaruje, że odczuwa samotność często lub bardzo często.
7. Brak wsparcia od pedagogów i nauczycieli: Młodzież ze średnich i dużych miast (200-500 tys. mieszkańców) najrzadziej może liczyć na pomoc pedagogów i nauczycieli, a 79% ocenia, że często lub bardzo często odczuwa ten problem.
8. Internet i media społecznościowe: Jako główną przyczynę wszechobecnej samotności młodzież wskazuje internet oraz media społecznościowe (16,5% wskazań). Na kolejnych miejscach wymieniają brak akceptacji, tolerancji czy po prostu zrozumienia (14,1% wskazań).
9. Brak zrozumienia przyczyn samotności: Prawie 14% ankietowanych z pokolenia Z przyznaje, że nie ma pojęcia, dlaczego jest samotne.
Gośćmi w naszym studiu byli:  Anna Di Giusto - psycholog i psychoterapeuta, współpracuje przy projektach związanych z AI dotyczących rozwoju człowieka, Jakub Romanowski - specjalista od sztucznej inteligencji, firma Evorain, Magda Wrzos - politolog i dziennikarz prasowy, reprezentuję start-up MindGenic. 
Anna Di Giusto - psycholog i psychoterapeuta, współpracuje przy projektach związanych z AI dotyczących rozwoju człowieka. 
Jakub Romanowski - specjalista od sztucznej inteligencji, firma Evorain.