Certyfikatem wyróżniane są te gospodarstwa i produkty, które są nierozerwalnie związane ze swoim miejscem pochodzenia, same produkty i ich składniki są w pełni identyfikowalne, a ich wyjątkowy smak zawdzięczają warunkom przyrodniczym Małopolski i tutejszej tradycji.

Do tej pory proces certyfikacji przeszło 18 małopolskich producentów żywności. A te produkty to:  pstrągi ojcowskie, soki tłoczone i syropy naturalne, sery górskie, warzywa i owoce, miody i produkty pszczele, tradycyjne wędliny i mięsa, jaja, zioła, kasze i makarony.

Z przyznanym certyfikatem wiążą się liczne korzyści, m.in. dostęp do punktów sprzedaży, które organizowane są w ramach projektu Produkt Lokalny Małopolska, a także korzyści promocyjno- wizerunkowe na przykład możliwość udziału we wspólnych stoiskach na festiwalach i targach kulinarnych lub w innych formach promocji danego produktu i producenta. Jest także możliwość skorzystania z usług doradczych, które oferuje Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, m.in. w zakresie technologii, prawa, marketingu czy promocji.

O Produkcie Lokalnym z Małopolski Katarzyna Pelc rozmawia z:

Małgorzatą Rudnicką - Brand Managerem w projekcie Produkt Lokalny Małopolska z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska

i Agnieszką Sendor - producentką Pstrągów Ojcowskich

 

Sponsorzy programu "Ekospotkania"