Tym razem wyczynem tygodnia zostało wznowienie przez Krzysztofa Głuchowskiego, dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, rozmów z zarządem województwa o przedłużeniu swojego kontraktu. Tak zdecydowało 43% głosujących. Drugie miejsce przypadło sukcesowi kampanii „Płać podatki w Krakowie” , który doceniło 39% słuchaczy. Na trzecim miejscu znalazł się rekord frekwencji na stadionie Wisły z 18% głosów.
Blamaż tygodnia według naszych słuchaczy to mobbing w małopolskich instytucjach kultury – chodzi tu o sytuacje w Centrum Nauki Cogiteon i Bunkrze Sztuki. Tak zagłosowało 58% osób. Na drugim miejscu znalazła się epidemia krztuśca i odry spowodowana małą liczbą szczepień. Ta nominacja zyskała 27% głosów. Trzecie miejsce, z wynikiem 16% zajęło przeniesienie części produkcji tarnowskiego Tamelu do Serbii, które może zaowocować zwolnieniami.
Wyczyn:
1. Rekord frekwencji na stadionie Wisły - Ponad 30 tysięcy kibiców obejrzało pucharowy mecz z Rapidem Wiedeń. Biała Gwiazda niestety przegrała 1-2.
2. Sukces kampanii „Płać podatki w Krakowie” - Na rozliczanie się z fiskusem w stolicy Małopolski zdecydowało się w ubiegłym roku ponad 33 tys. krakowian, którzy do tej pory składali deklaracje PIT w innych miejscowościach.
3. Dyrektor Teatru Słowackiego Krzysztof Głuchowski wznowił rozmowy z zarządem województwa o przedłużeniu jego kontraktu - "Nowa nadzieja" - tak Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podsumowuje pierwszą od ponad dwóch lat rozmowę z przedstawicielką zarządu regionu, marszałek Iwoną Gibas. Głuchowski potwierdził, że wznawia negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu.
Blamaż:
1. Mobbing w małopolskich instytucjach kultury - Wicedyrektorka Centrum Nauki Cogiteon miała przez kilka miesięcy upokarzać i ośmieszać podwładnych, do podobnej sytuacji dochodziło wcześniej w Bunkrze Sztuki, sąd potwierdził, że szefowa Bunkra przed kilkoma laty mobbowała jedną z kuratorek.
2. Epidemia krztuśca i odry spowodowana małą liczbą szczepień - Dziecięce oddziały szpitalne pękają w szwach, zachorowań jest kilkanaście razy więcej, niż przed rokiem.
3. Tarnowski Tamel przeniesie część swojej produkcji do Serbii. Pracownicy firmy obawiają się kolejnej fali zwolnień - Fabryka silników elektrycznych "Tamel" będzie przenosić część swojej tarnowskiej produkcji za granicę. Takie informacje przekazali zarządzający tarnowskim zakładem prezydentowi miasta Jakubowie Kwaśnemu. Kwaśny spotkał się z nimi, aby poznać plany firmy na najbliższą przyszłość. Fabryka Tamel to istotny fragment historii przemysłowej Tarnowa, ale również ważny pracodawca w regionie.