Andrzej Wajda. Podejrzany.
Tajna policja śledziła go, podsłuchiwała, rewidowała i prowokowała. Kręciło się wokół niego kilkunastu agentów, a ich donosy analizowało kilkunastu funkcjonariuszy, w tym ważni generałowie. Najstarsze akta pochodzą z roku 1950. Ostatnie z 1989 roku, kiedy już był senatorem RP.
W swojej najnowszej książce „Andrzej Wajda. Podejrzany” Witold Bereś i Krzysztof Burnetko zastanawiają się, jak to możliwe, że za czasów PRL system przepuszczał ludzi, którzy robili rzeczy nie tylko wartościowe, ale i niezależne. A takim artystą był Andrzej Wajda, któremu interesujące się nim służby nadały kryptonim Luminarz.
Gośćmi programu Przed hejnałem są autorzy książki Witold Bereś i Krzysztof Burnetko .
Okruchy Tożsamości. Krakowskie rzemiosło w XXI wieku.

Na początku XXI wieku ich sytuacja bardzo się zmieniła. Przetrwali jedynie ci, którzy potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Czym jest rzemiosło w XXI wieku? Kim są współcześni rzemieślnicy? Kto korzysta z ich usług? Kolektyw Babel Images postanowił przyjrzeć się zapomnianemu światu małych zakładów szewskich, stolarni, czy pracy szklarza. Efektem jest między innymi wystawa fotografii Okruchy Tożsamości. Krakowskie rzemiosło w XXI wieku. Wernisaż już dziś wieczorem w Muzeum Inżynierii Miejskiej, a naszym gościem jest pomysłodawca i fotograf Bartolomeo Koczenasz.