Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Jesteśmy różni, ale mamy takie same potrzeby i oczekiwania. Trwa Festiwal Kultury Wrażliwej

Festiwal Kultury Wrażliwej od przemienia Małopolskę w miejsce pełne inkluzywności i dostępności, angażując w ten proces zarówno wielkie miasta jak i te najmniejsze społeczności. Dołącz do inspirujących warsztatów, takich jak te prowadzone przez niezwykłego artystę Stanisława Kmiecika, który udowadnia, że sztuka naprawdę nie zna granic! Gościem Sylwii Paszkowskiej w audycji Przed hejnałem był Jakub Studziński, koordynator programu Małopolska Kultura Wrażliwa.

Jakub Studziński, fot. Sylwia Paszkowska

Jakub Studziński, fot. Sylwia Paszkowska

Co to jest za festiwal?

Festiwal Kultury Wrażliwej jest ogromnym przedsięwzięciem. Jednym z jego kilku celów jest przede wszystkim zaprezentowanie szerokiej publiczności, efektów związanych z dostępnością i inkluzywnością wypracowanych w ramach programu Małopolska Kultura Wrażliwa. Mamy za sobą już prawie 10 lat doświadczenia i pod takim kątem chcemy pokazać publiczności, że kwestie inkluzywne są dla nas wszystkich ważne.

Mówimy o Małopolsce, to są 24 miejsca, 24 instytucje kultury z całego województwa, nie tylko z Krakowa, nawet włączają się te najmniejsze miasta. Przykłady takich wydarzeń?

Przykładami takich wydarzeń mogą być inkluzywne warsztaty artystyczne w Muzeum Ziemi Tarnowskiej, które prowadzone są przez Stanisława Kmiecika. Jest to artysta, który maluje stopami. Dzięki temu pokazujemy ludziom, że wszyscy jesteśmy równi, że wszyscy żyjemy społeczeństwie razem. Pokazujemy, tworzymy różnorodny świat. Świat nie jest czarno-biały, dlatego powstał pomysł Festiwalu Kultury Wrażliwej. Obecnie mamy na przykład warsztaty ruchowe, taneczne z Katarzyną Żeglicką. Warsztaty są dostępne pod kątem architektonicznym czy tłumaczone na polski język migowy audiodeskrypcją. To znaczy, że każda osoba, która chciałaby wziąć udział, może przyjść.

Więcej o festiwalu TUTAJ

(cała rozmowa do posłuchania)

Tematy:
Autor:
Sylwia Paszkowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię