Krakowskie dorożki konne w komentarzach słuchaczy:
Postuluję całkowity zakaz używania tych ohydnych, karet w Krakowie!
Nie mają one nic wspólnego z tradycją, nie są dorożkami, a są niebezpieczne dla ludzi. Kareta jadąca ul. Kanoniczą omal mnie nie potraciła, czasem nie ma gdzie się usunąć spod kopyt.
Ewa
To, co jeździ po Krakowie, to rzeczywiście nie są dorożki, ale też nie są to karety.
Z tego, co widzę, to są to landa (odkryte) i landolety (te z daszkiem i bocznymi szybami). Faktycznie monstrualne i przeskalowane. A dorożką, zaczarowaną, to jeździł pan Kaczara, który doczekał się patronatu nad parkiem, ale powrotu prawdziwych dorożek to pewnie i my się nie doczekamy. Szkoda".
Janusz
A’propos koni i dorożek…. Jestem w stanie zrozumieć dylematy na płaszczyźnie zwierzę-człowiek, wybory, które czasami naprawdę nie są proste i prawem ewolucji wygrywa je człowiek.
Niemniej jednak - mając wzrastającą świadomość rzeczywistości, także tej dotyczącej zwierząt - uparta walka o przyjemność kosztem cierpienia innego stworzenia obnaża tylko naszą ludzką kondycję. Nie tylko moralną, bo nie trzeba bić w wielkie dzwony, ale zwykłą, empatyczną.
Też lubię przejażdżki dorożką - jako doznanie. Zachodzę jednak w głowę jak ludzie to robią, że potrafią utrzymać doświadczenie przyjemności, WIEDZĄC jakie koszta ponosi inne, żywe jakby nie było, stworzenie.
Pozdrawiam mimo wszystko z Ziemi, nie z obłoków.
Iwona
- A
- A
- A
Czy konne dorożki powinny zniknąć z Krakowa?
Z profesorem Marcinem Urbaniakiem, zoopsychologiem, członkiem PTE rozmawiam o etycznej stronie biznesu dorożkarskiego w Krakowie.
Autor:
Anna Piekarczyk
Komentarze (1)
L
Logika
2024-11-04
Najnowsze
-
07:02
W majówkę na drogach więcej policyjnych patroli. Wyjadą m.in. policjanci z grup SPEED
-
06:46
Dodatkowe kursy do ZOO i Ojcowa. Jak pojedzie komunikacja miejska w Krakowie w majówkę?
-
06:27
Środa zapowiada się ciepło i ładnie, ale w całej Małopolsce może przelotnie popadać
-
06:06
Nieoficjalnie: Drony nie będą wyczuwać smrodu w Krakowie
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 30.04
-
21:19
„SIX” – kobiecy głos w musicalowej oprawie
-
19:57
Wybuch w Grębynicach w gminie Zielonki. Siedmioro dzieci rannych
-
19:45
Zwierzęce noworodki, ich zmysły i trudny czas "niedorosłości"
-
19:27
Wielka Zakopiańska Majówka z Radiem Kraków. Bez „paragonów grozy”, stresu i frustracji
-
18:47
Zakopane inaczej! Wielka Zakopiańska Majówka z Radiem Kraków – wygraj wyjątkowe nagrody!
-
18:35
Czy każdy z nas może swobodnie używać flagi i umieszczać ją w dowolnym miejscu?
-
18:30
Prawa pasażerów linii lotniczych. Co warto wiedzieć?
-
13:10
Najbardziej pożądany turysta w Krakowie? "Zamożny i wysublimowany, ale musi być dla niego oferta"