Sprzątanie to bezcenne doświadczenie, które uczy nie tylko pokory, ale i szacunku dla osób sprzątających.
- A
- A
- A
Czas na wiosenne porządki
Wiosna za pasem, więc pora na porządki. Ale to także okazja do tego, by chwilę zatrzymać się i porozmawiać z osobami, które na co dzień dbają o ład wokół nas. Często mają wyższe wykształcenie, a do podjęcia takiej pracy zmusiła je sytuacja zdrowotna lub rodzinna. W tym tygodniu w cyklu Pod lupą Marzena Florkowska rozmawia z paniami i panami sprzątającymi.

Bezmyślność czy złośliwość. Skąd biorą się dziwne zachowania w pracy, które obserwują osoby sprzątające? A może sami nie sprzątamy, i nie cenimy tej pracy?

Dziś oddajemy głos mężczyznom - i to tym sprzątającym. Okazuje się, że zamiast iść na siłownię, można umyć okna i przy okazji wielu rzeczy się nauczyć.

Puste pokoje, albo tylko tyle miejsca na biurku, co pod łokcie. Jedni nie życzą sobie przestawiania rzeczy, inni mają pretensje, że nie zostało uporządkowane. Różne obyczaje, różne oczekiwania.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
19:37
FIS zawiesił tymczasowo Lindvika i Forfanga, zamieszanych w aferę z kombinezonami
-
19:31
Przełom w sprawie przyszłości 140 ogródków działkowych na Woli Duchackiej
-
18:39
Korespondent wojenny: Amerykanie zorientowali się, że dotychczasowy sposób postępowania z Ukrainą jest nieefektywny
-
17:48
Mariusz Błaszczak w Krakowie: malejąca liczba zgłoszeń do wojska to zła wróżba dla Polski
-
17:45
Potrzebna nam dieta informacyjna
-
17:07
Czy III RP może czegoś nauczyć się od II RP?
-
16:18
Witkacy Atelier – kreatywna przestrzeń dla młodych talentów w Zakopanem
-
16:00
Czy big techy zarządzają naszymi emocjami? „To cyniczna gra i o tym powinniśmy rozmawiać"
-
15:46
Witkacy Atelier – kreatywna przestrzeń dla młodych talentów w Zakopanem
-
15:45
Kontrowersje w Zakopanem: Park Miejski nadal zamknięty po wystawie iluminacji