Do tego radia na wywiady przychodzili ludzie kultury, nauki ,sztuki. Wielu z tych, którzy nie byli zapraszani do oficjalnych mediów. Na antenie było też miejsce na muzykę alternatywną, która była grana na Festiwalu w Jarocinie. Alma Radio - rozgłośnia Uniwersytetu Jagiellońskiego działała w latach 1974–1993. Była fenomenem, wyspą wolności w rzeczywistości zniewolenia. Dziś także jednoczy, choć rozgłośnia formalnie nie istnieje. Ówcześni studenci , "adepci" dziennikarstwa dziś rozrzuceni po świecie, nadal się spotykają.
Edward Miszczak - dziś dyrektor programowy Polsatu - twierdzi, że warsztatu dziennikarskiego nauczył się w Alma Radiu, Bogusław Chrabota - redaktor naczelny dziennika Rzeczpospolita w rozgłośni studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego nagrywał swoje pierwsze audycje, Renata Czarnkowska - Listoś - dziś producentka filmowa rozmawiała z artystami, którzy udzielali jej wywiadu właśnie dlatego, że była z Alma Radiu. To był czas kiedy rozgłośnia Uniwersytetu Jagiellońskiego nadająca w akademikach UJ była oazą wolności, a jej dziennikarze - studenci mieli taki warsztat, że budzili zaufanie rozmówców. Byli gwarancją rzetelności i uczciwości.
Jak wspomina prof.Jadwiga Hučková związana z radiem w czasach studenckich : " Wiele audycji poświęcono kulturze niezależnej oraz Kresom Wschodnim. Andrzej Drawicz mówił o sytuacji rosyjskiej inteligencji w latach stalinizmu. Tadeusz Lubelski opowiadał o adaptacji Doliny Issy Czesława Miłosza zrealizowanej przez Tadeusza Konwickiego."
Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowuje spuściznę Studia Radiowego Uniwersytetu Jagiellońskiego Alma Radio. Po jego zamknięciu udało się ocalić ponad 1500 taśm magnetycznych. Zbiór ten został zabezpieczony, oczyszczony i aktualnie jest digitalizowany. O Alma Radiu powstało kilka prac dyplomowych. " Almowcy" są jednak przekonani, że wiele jeszcze taśm jest do odkrycia i opracowania. Nagrania mogą być źródłem wiedzy na temat kultury niezależnej i realiów życia, nie tylko studenckiego w tamtych czasach.
Doświadczenie bycia w Alma Radiu jest tak silne i ważne, że byli "radiowcy" spotykają się na specjalnych zjazdach, w różnych miejscach w kraju. Ostatni z nich był w Lanckoronie. Ze względu na niepowtarzalny klimat i magię, nazywanej „Miastem Aniołów” . Ich obecność nie powinna więc dziwić na specjalnym plakacie Alma Radia stworzonym przez Iwo Birkenmajera.
W reportażu udział wzięli : Bogusław Chrabota, Iwo Birkenmajer, Iwona Mikrut, Magda Sendecka, Edward Miszczak, Tadeusz Sołtys, Iga Sikora - Zeisky, Jadwiga Hučková, Paweł Rataj, Renata Czarnkowska - Listoś , Eugeniusz "Gucio" Lizak . W audycji wykorzystano fragment "Ballady o starej przyjaźni" Sylwestra Trzepizura w jego wykonaniu.