- Trwa obrona przepraw na Narwi pod Łomżą. Polacy odpierają dwa ataki, wsparte lotnictwem i artylerią. W obronie Narwi dochodzi do bitwy o Wyszków. Wódz Naczelny wydaje rozkaz koncentracji wszystkich zdolnych do walki sił na południowym wschodzie Polski. Komplikuje to i tak już fatalną sytuację oddziałów broniących tak zwanej 'linii wielkich rzek" na wschód od Warszawy.
- Bronią się także forty pod Wizną. Do niemieckich oddziałów przybywa osobiście wściekły gen. Guderian, który dziwi się, że: "dwadzieścia tysięcy ludzi nie może pokonać tych kilku kurników". Wieczorem niemieckie czołgi przechodzą między polskimi bunkrami, ale poszczególne posterunki będą bronić się jeszcze następnego dnia.
- Czołowe oddziały Dywizji Kempf sięgają już za Bug, który miał być kolejną polską linią obrony.
- Błyskawiczny marsz Niemców przez Polskę w pierwszym tygodniu wojny, spowodował, że wyminęli oni pozycje Armii "Poznań". Sądzili zresztą, że polskie dowództwo nie pozostawi tak dużego zgrupowania na łatwych do okrążenia pozycjach w Wielkopolsce. Dlatego jednostki gen. Kutrzeby, przez pierwszy tydzień wojny właściwie nie brały udziału w walkach. Sam generał już 3 września usiłował przedstawić Naczelnemu Wodzowi plan uderzenia ze skrzydła na Niemców. Ale dopiero teraz plan ten został zaakceptowany. Połączone siły armii "Poznań" i "Pomorze" uderzają na zaskoczoną, niemiecką 8 Armię. Rozpoczyna się Bitwa nad Bzurą.
- Kolejna próba wtargnięcia do Warszawy kosztuje niemiecką 4 Dywizja Pancerna połowę z jej 120 czołgów. Ale sowiecki minister spraw zagranicznych już wysyła do Adolfa Hitlera depeszę gratulując mu zajęcia polskiej Stolicy.
- Postęp 1 Dywizji Pancernej zostaje powstrzymany pod Otwockiem. Od tej pory walki wokół Warszawy nabierają znacznie bardziej pozycyjnego charakteru.
- Wycofujące się z zachodu oddziały - głównie Armii "Prusy" - zostają przyparte do lewego brzegu Wisły. Rozpoczyna się dramatyczna, kilkudniowa akcja przeprawy na wschodnią stronę rzeki. Ale na prawym brzegu nie ma już żadnych jednostek, które mogłyby pomóc w przeprawach, a te które są - nie mają ciężkiego sprzętu. Co gorsze, w kilku miejscach przez Wisłę już przeprawiają się również Niemcy.
- Armia "Karpaty" nie jest w stanie dłużej utrzymać pozycji na Dunajcu i rozpoczyna odwrót w stronę Przemyśla. Brygada płk. Maczka opuszcza Rzeszów i zajmuje nowe pozycje - w Łańcucie, walcząc cały dzień w obronie miasta.
- Po zajęciu Krosna, dochodzi do walk w rejonie Krościenka, gdzie Niemcy rozbijają 2 Brygadę Górską. Jednak jej część będzie nękać Niemców wokół Krosna jeszcze przez trzy tygodnie, aż do kapitulacji Warszawy.
- O godzinie 22.00 na falach Radia Warszawa, odzywa się głos spikera niemieckiego Radia Wrocław, który czyta po polsku, angielsku i francusku nieprawdziwe informacje m.in. o zdobyciu Warszawy.