Andrzej Kulig
Andrzej Kulig o nowych fotoradarach w Krakowie: Trwa dyskusja czy pomiar prędkości będzie punktowy czy odcinkowy
Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa po tragicznym wypadku, w którym w okolicach Mostu Dębnickiego zginęły cztery osoby, zapowiedzieli zwiększenie sieci punktów pomiaru prędkości w mieście. Jak zapowiada w Radiu Kraków wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, trwa dyskusja czy ma być to pomiar klasyczny, czy odcinkowy i w których miejscach takie instalacje powinny się znaleźć. W rozmowie z Mariuszem Bartkowiczem opowiada także o trwających w mieście uciążliwych remontach, a także o pierwszych wnioskach po uruchomieniu linii tramwajowej na Górkę Narodową.
Andrzej Kulig: Policja ma ograniczone możliwości działania ws. nielegalnych rajdów. Na każdym rogu nie postawią patrolu
- Konieczna jest synergia wielu ośrodków odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach, jeśli chodzi o nielegalne rajdy na ulicach miasta - powiedział na antenie Radia Kraków wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig. Będziemy koordynować działania wielu służb, stąd spotkanie przedstawicieli miasta, prokuratora okręgowego, straży miejskiej i innych. Trzeba uruchomić zarówno działania, jak i sankcje, a także stworzyć system nadzoru. Rozmieszczenie sieci fotoradarów to nie jedyne działania. Będą też inne, między innymi szkolenia, bo nie zapominamy o tym również" - dodał Kulig.
Andrzej Kulig: Kraków potrzebuje coraz więcej energii
Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o elektrowni atomowej, która ma powstać w Nowej Hucie.
Andrzej Kulig: Działanie prezydenta Trzaskowskiego to czysty PR
- Jestem przeciwnikiem PR. Wolę pracę. Jak ktoś mi odpowie, co mają władze Warszawy do tego, że przy granicy spada bomba, to chciałbym wiedzieć. Nie mam pojęcia - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig. Przypomnijmy, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał pilny sztab kryzysowy w związku z doniesieniami o wydarzeniach blisko wschodniej granicy.
Andrzej Kulig o proponowanych przebiegach S7, remontach i kosztach budowy tramwaju na Górkę Narodową
Przebieg nowej S7 powinien zostać wyznaczony w pełnym społecznym konsensusie i jednocześnie zachęcać kierowców do omijania Krakowa i Wieliczki - tak przekonywał w Radiu Kraków Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. 6 wstępnych przebiegów trasy Kraków-Myślenice, które zaprezentowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wzbudziło protesty tak mieszkańców południowej części Krakowa, jak i pozostałych gmin, przez które droga ta miałaby przechodzić. Jak przekonywał Kulig, w tych propozycjach nie uwzględniono wielu zagrożeń.
W sprawie nowej drogi S7 do GDDKiA wpłynęło ok. 30 tys. uwag.
Andrzej Kulig: Kraków nie ma większej możliwości wchłonięcia uchodźców
- Kraków już nie ma większej możliwości wchłonięcia uchodźców z Ukrainy - powiedział na antenie Radia Kraków wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig. "Przyjęcie uchodźcy to nie tylko tymczasowe schronienie, to dużo więcej. Jeśli przyjmiemy, że w Krakowie mamy już około 90 tys. uchodźców, a 1/3 to dzieci, to oznacza konieczność przyjęcia tych dzieci przez istniejące już szkoły i przedszkola. Szkoły będą musiały przeorganizować swoją pracę. A to dopiero początek" - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków.
Andrzej Kulig: Każda pandemia przechodzi. Ważne cele dla miasta zostają
- Powinniśmy być opoką dla naszych mieszkańców - tak o przyszłorocznym budżecie Krakowa mówił na antenie Radia Kraków wiceprezydent miasta Andrzej Kulig. W projekcie zapisano, że wydatki przekroczą siedem miliardów złotych, rekordowo wysoki ma być deficyt - 750 milionów złotych. "To pytanie, czy w takiej sytuacji miasto powinno oszczędzać, czy kontynuować inwestycje. Gdybyśmy chcieli oszczędzać, to powinniśmy na przykład zrezygnować z budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową czy przebudowy alei 29 listopada" - mówił wiceprezydent Kulig. "Nie możemy dać sygnału ani kontrahentom, ani mieszkańcom, że możemy ich zawieść w takim momencie" - stwierdził wiceprezydent Kulig w porannej rozmowie Radia Kraków.
Andrzej Kulig: Wprowadzona podwyżka nie usuwa problemu finansowania komunikacji
- Ta podwyżka nie usuwa problemów finansowania komunikacji, będziemy musieli dalej poszukiwać innych rozwiązań - zapowiadał na antenie Radia Kraków wiceprezydent Krakowa, Janusz Kulig. Radni przegłosowali w nocy podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej, ale mniejszą niż proponował magistrat. Bilet jednorazowy zdrożeje z 4,60 do 6 złotych. Miesięczny na wszystkie linie dla mieszkańców - z 69 do 80 złotych. Podwyżka ma obowiązywać od lutego. "Nie będziemy mogli podejmować wszystkich inwestycji planowanych w przyszłym roku, będziemy czekać czy te pieniądze nie będą potrzebne na komunikację" - mówił wiceprezydent Kulig w porannej rozmowie Radia Kraków. Zapewnił, że zwolnień w MPK nie będzie.
Andrzej Kulig: "Żaden z krakowskich bibliotekarzy nie straci pracy po połączeniu bibliotek dzielnicowych"
- Biblioteka Kraków, która powstanie w Składzie Solnym na Zabłociu, będzie miejscem otwartym na stypendystów z zagranicy - tak przekonuje Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa ds. kultury i polityki społecznej. Biblioteka Kraków rozpocząć ma pracę w 2018 roku. Wcześniej, bo do końca tego roku, dojdzie do połączenia wszystkich bibliotek dzielnicowych. Jak zapewnia Kulig, ich pracownicy mogą być spokojni o swoje miejsca pracy.
Andrzej Kulig: "Kraków jest zaściankowy"
Prezydent Krakowa ds. kultury, Andrzej Kulig rezygnuje ze współpracy z Filipem Berkowiczem przy tworzeniu festiwalu Sacrum Profanum, ale to nie koniec elektryzujących wiadomości z magistratu. Kulig zmiany, i to gwałtowne, przeprowadzi także w organizacji festiwalu Art Boom, który odbywać się będzie pod auspicjami Galerii Bunkier Sztuki. Kolejny plan to powołanie instytucji, która będzie dbać o literackie dziedzictwo w Krakowie. Andrzej Kulig zapowiada, że to nie koniec zmian w krakowskiej kulturze. Więcej dowiemy się na przełomie roku.
Najnowsze
-
20:41
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1549 22.12.2024
-
18:42
Groźny wypadek na A4 w Aleksandrowicach. Służby zakończyły działania
-
17:59
A po co ci do tego diabeł? O co pyta nas Goethe
-
17:22
Mniejsze porcje i aktywność fizyczna najlepszą receptą, by uniknąć kłopotów zdrowotnych na święta
-
16:59
Na Sądecczyźnie odradza się tradycja tworzenia żywych szopek
-
16:16
Prezydent: dla górali wolności i ojczyzna była silniejszy niż strach
-
14:47
Synoptyk IMGW: w Małopolsce poniedziałek z zimową scenerią
-
14:29
Jarmark Bożonarodzeniowy w sądeckim Miasteczku Galicyjskim
-
14:28
Otwarcie żywej szopki w Kamionce Wielkiej
-
13:45
Ostre cięcia w krakowskiej komunikacji miejskiej w związku ze świętami Bożego Narodzenia