- Będzie to takie ostatnie posłanie z diecezji na ŚDM do Krakowa. Na pewno w wielu diecezjach mogą paść rekordy liczbowe uczestników. Później ten entuzjazm młodych i przekazywanie sobie od ucha do ucha sprawi, że w lipcu będziemy mieli tutaj wielu ludzi - dodaje ksiądz Suchodolski.

W Niedzielę Palmową w 44 polskich diecezjach przygotowano wiele wydarzeń, między innymi koncerty, pochody i czuwania modlitewne. "We wszystkich polskich diecezjach są planowane tego dnia uroczyste obchody. Młodzi spotkają się ze swoimi biskupami. Także na świecie w wielu krajach jest to ten dzień kiedy oczy Kościoła będą zwrócone na Polskę i Kraków. Tematem tegorocznych obchodów w wymiarze diecezjalnym jest ten sam motyw, który gromadzi nas w Krakowie czyli "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - tłumaczy Dorota Abdelmoula, rzecznika Światowych Dni Młodzieży.

Geneza Światowych Dni Młodzieży sięga Niedzieli Palmowej w 1984 roku. Odbył się wtedy Nadzwyczajny Jubileusz Odkupienia. Wówczas Jan Paweł II przekazał młodzieży Krzyż Roku Świętego, który do dziś jest symbolem ŚDM.

 

 

 

(IAR/ko)