Dla dobra psów i kotów
Fabryka Royal Canin, która powstała w 2007 roku w Gminie Niepołomice, to najnowocześniejszy zakład produkcyjny na świecie. Przy jego budowie wykorzystano innowacyjne technologie, przede wszystkim w zakresie produkcji, pakowania oraz przechowywania i magazynowania surowców. Fabryka w szczególności stawia na troskę o zwierzęta, która jest wpisana w ideologię firmy. Produkowana karma uwzględnia specjalne wymagania zwierzęcia oraz dba o wartości odżywcze każdego jednego krokieta, ale również o jego... smakowitość. Bo przecież dobra karma to także smakowita karma.
Zrównoważony Rozwój
„Idea Zrównoważonego Rozwoju jest wpisana w DNA Royal Canin. Nie chcemy być kolejnym zakładem produkcyjnym, jakich w Polsce i na świecie wiele. Mamy świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa” - podkreśla Javier Martinez, dyrektor generalny Royal Canin Sp. z o.o.
Royal Canin posiada dział inżynieryjny, który skutecznie analizuje i wdraża potrzebne działania, pozwalające na zużycie energii na terenie fabryki.Dzięki temu zakład posiada najnowocześniejsze technologie umożliwiające mu realizację planów. Ich cel? M.in. wyeliminowanie emisji CO2 z paliw kopalnianych oraz zredukowanie zużycia wody. To wszystko i wiele więcej do 2040 roku.
Odpowiedzialny znaczy innowacyjny
Royal Canin jako firma odpowiedzialna bardzo dba o środowisko, otoczenie. Jednocześnie zwiększa także produkcję poprzez ciągłe analizy, nowe rozwiązania oraz innowacyjne technologie. Oprócz rozwiązań technologicznych, takich jak energooszczędne układy napędowe czy systemy rekuperacji energii cieplnej, firma na swoim terenie zamontowała system oświetlenia LED. To wszystko stawia fabrykę w Niepołomicach na czele wszystkich fabryk Royal Canin.
„Myśl globalnie, działaj lokalnie”, czyli środowiskowe „zielono mi”.
Mimo, że Royal Canin jest firmą globalną, bardzo dba o lokalne środowisko. Dlatego w roku 2016 postanowili zorganizować dla pracowników tydzień bezemisyjnego transportu do pracy. Przez kilka dni prawie 60 pracowników dojeżdżało do Niepołomic na rowerach, co pozwoliło na zmniejszenie emisji CO2 aż o 694 kg. Inwestycją, która powstała dla dbałości o komfort życia okolicznych mieszkańców, są także biofiltry, które znacznie eliminują zapachy, powstające podczas pracy fabryki.
Od 2011 roku Royal Canin nie wywozi żadnych odpadów na wysypiska śmieci.Są one poddawane recyklingowi lub obróbce termicznej, a w każdym miejscu segregowane są śmieci. Mając na celu dbanie o środowisko, fabryka podjęła się budowy zakładowej podczyszczalni fizyko-chemicznej. W roku 2015 została ona rozbudowana o część biologiczną. Firma uzyskuje wysoką jakość odpadów, które okazują się czystsze, niż wymaga tego norma.
Czy da się w jakikolwiek sposób zastopować lub poprawić sytuację, w której znalazł się człowiek? Czy można, jako światowe przedsiębiorstwo, dbać o lokalną społeczność, ale z globalnym skutkiem? Firma, mająca swoją siedzibę w Niepołomicach, doskonale pokazuje, że można.
Artykuł sponsorowany