Mediateka musi być budynkiem nowoczesnym, bo tylko wtedy przyciągnie młodego człowieka, oczywiście technicznie doskonale wyposażonym, ale musi to być przestrzeń atrakcyjna, z którą młody człowiek będzie chciał sobie nawet zrobić zdjęcie
- mówi Stelmach
Nie ustają jednak także kontrowersje związane z wydaniem kolejnych 900 tysięcy złotych na jeszcze jeden projekt tarnowskiej mediateki. W ekspresowym tempie, bo projekt musi być gotowy do końca września.
Na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami nikt nie był jednak w stanie odpowiedzieć na pytania kto zdecydował o ogłoszeniu przetargu na przygotowanie projektu dla nowej koncepcji, w której firmy miały 9 dni na przygotowanie oferty. Wygrała pracownia, która już kiedyś przygotowywała koncepcję tarnowskiej mediateki tyle, że na tzw. starej kapłanówce.
Uważam, że mediateka jest bardzo ważnym budynkiem w kontekście miasta. I powinien zostać przeprowadzony konkurs architektoniczny. Niestety ten tryb, który został przeprowadzony. Przetarg, który odbył się bardzo szybko. I w ciągu dwóch tygodni biuro architektoniczne musiało przygotować koncepcję, a do końca września projekt budowlany. Niestety budzi to bardzo duże wątpliwości. Nie da się zrobić koncepcji w dwa tygodnie i tak samo nie da się zaprojektować bardzo dobrego budynku w trzy miesiące
- przekonywał Piotr Blicharz, architekt z Tarnowa.
Podczas spotkania w sprawie planów budowy tarnowskiej mediateki urzędnicy nie byli w stanie odpowiedzieć np. ile będzie kosztowała jej późniejsze utrzymanie. Pośpiech w przygotowaniu projektu miasto tłumaczy tym, że do końca września musi złożyć wniosek o dofinansowanie do ministerialnego konkursu Feniks.
Tyle, że podczas otwartego poniedziałkowego spotkania w Centrum Dialogu padały także wątpliwości czy w programie Feniks w ogóle można zdobyć dofinansowanie na tego typu nowy budynek. I nikt nie był w stanie rozwiać tych wątpliwości.
Wszyscy obecni na sali byli jednak zgodni, że nowoczesna biblioteka jest Tarnowowi bardzo potrzebna. Bo jej obecne siedziby w kamienicach w centrum Tarnowa nie spełniają już dzisiejszych standardów. 
Dyrektor wydziału kultury urzędu miasta Tarnowa Marcin Sobczyk przekonywał, że nawet jeżeliby się skończyło na wykonaniu samego projektu to i tak będzie to w przyszłości spory atut w przypadku innych ogłaszanych konkursów, w których premiowane jest właśnie posiadanie dokumentacji już na etapie składania wniosków o dofinansowanie.