Zobacz relację live z całej Małopolski
"Oczywiście, że zdobycie uzyskanie najlepszego wyniku w tak dużym mieście jak Tarnów może dać satysfakcję, z drugiej strony informacja, że będzie druga tura to mały niedosyt, ale przy 6 kandydatach tak te głosy musiały się rozkładać" - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Roman Ciepiela".
Po przeliczeniu wszystkich głosów Roman Ciepiela uplasował się z wynikiem 38,83, a Kazimierz Koprowski - 31,16 procent. Trzeci z 15,08% głosów jest Jakub Kwaśny z SLD. Czwarty kandydat Nowej Prawicy oraz Stowarzyszenia Oburzeni Marek Ciesielczyk (6,45%) - stawkę zamykają Tadeusz Mazur z Tarnowian (5,14%) oraz były starosta Mieczysław Kras (3,34%).
Jak dowiedziało się Radio Kraków Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do tarnowskiej rady miasta. Wszystko wskazuje na to, że PiS zdobędzie aż 13 mandatów na 25 wszystkich (cztery lata temu mieli 9 radnych). Co oznacza, że będzie mógł samodzielnie rządzić w radzie.
"Stanowiliśmy jedną drużynę i teraz będzie się ona coraz bardziej scalać - czterech z nas dostało się do rady. Musimy zapomnieć skąd jest każdy z nas i to, co ewentualnie kiedyś nas dzieliło, teraz będzie nas łączyć." - przekonuje Jacek Łabno z Solidarnej Polski.
Początkowo wydawało się, że Platforma Obywatelska może liczyć na 5 mandatów. Po dokładnym przeliczeniu głosów wychodzi na to, że dostanie jeden więcej, który zabierze SLD.
Wszystko też na to wskazuje, że radnym zostanie podejrzany o korupcje Tarnowa Ryszard Ścigała. Jak wynika z nieoficjalnych informacji Radia Kraków zdobył on 1 z 3 mandatów, które przypadną stowarzyszeniu "Tarnowianie", które sam zakładał. Zdobył w sumie 869 głosów. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że do Rady Miasta nie dostał się kandydat "Tarnowian" na prezydenta i wiceprzewodniczący rady, Tadeusz Mazur.
Stowarzyszenie "Tarnowianie" zdobyło tylko 3 mandaty podczas gdy przed czterema laty miało ich aż 7 i współrządziło w radzie z Platformą Obywatelską do czasu aresztowania prezydenta Ścigały.
Wynik poprawiło SLD z 2 na 3 mandaty.
Tak wygląda nieoficjalna lista radnych jeśli potwierdzi się podany wyżej rozkład mandatów:
PIS - 13:
1. Kazimierz Koprowski
2. Anna Krakowska
3. Tadeusz Gancarz
4. Jacek Łabno
5. Stanisław Klimek
6. Roman Korczak
7. Piotr Wójcik
8. Anna Czech
9. Ryszard Pagacz
10. Józef Gancarz
11. Barbara Koprowska
12. Piotr Sak
13. Kazimierz Żurowski
PO - 6:
1. Marian Wardzała
2. Maria Borys - Latała
3. Bartłomiej Babuśka
4. Marek Drwal
5. Grzegorz Światłowski
6. Zbigniew Kajpus
SLD - 3:
1. Piotr Górnikiewicz
2. Jakub Kwaśny
3. Małgorzata Mękal
Tarnowianie 3:
1. Ryszard Ścigała
2. Grażyna Barwacz
3. Jan Niedojadło
W Tarnowie oddano 36 tysięcy 194 osób ważnych głosów. Co oznacza, że frekwencja (do której wlicza się także głosy nieważne) w Tarnowie na pewno przekroczyła 40 procent.
Bartek Maziarz, jg, ew