- W siedzibie centrum przy ulicy Brodzińskiego zostanie uruchomione okienko informacji. Mieszkaniec tam się dowie, z czego może skorzystać w CUS i innych jednostkach. Zasiłki rodzinne, dodatki mieszkaniowe, dopłaty do mieszkań, dodatek osłonowy w ramach tarczy inflacyjnej, sprawy związane ze złożeniem wniosku na dopłaty do żłobka. Będziemy też uruchamiać punkty, które będą wspierały rodziców w złożeniu wniosków do ZUS - podkreśla dyrektorka nowej placówki, Dorota Krakowska.

Przy Centrum Usług Społecznych w Tarnowie ma także działać Organizator Społeczności Lokalnej, który ma współpracować z wszystkimi osobami mającymi ciekawe pomysły na aktywizacje seniorów, osób potrzebujących, dzieci i młodzieży. Organizator Społeczności Lokalnej ma się także zająć koordynacją wolontariatu w Tarnowie.

Centrum Usług Społecznych powstało w oparciu o MOPS, ale także Wydziały Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa. W sumie w centrum będzie pracowało około 200 osób dotychczasowo zatrudnionych w tych jednostkach.

Do siedziby centrum przy ulicy Brodzińskiego przeniosą się przede wszystkim dotychczasowi pracownicy wydziałów magistratu oraz część osób pracujących do tej pory w siedzibie MOPS przy al. Matki Bożej Fatimskiej. Z kolei do dotychczasowej siedziby MOPS przy al. Matki Bożej Fatimskiej przeniosą się pracownicy z dotychczasowych filii z ulicy Granicznej oraz Gumniskiej.

W siedzibie Centrum Usług Społecznych przy ulicy Brodzińskiego mieszkańcy będą mogli składać wnioski m.in. dotyczące spraw związanych z polityką społeczną, zdrowiem, edukacją publicznej. Natomiast w budynku dotychczasowego MOPS przy al. Matki Bożej Fatimskiej będą prowadzone sprawy związane z pomocą społeczną.

Miasto liczy w przyszłości na pozyskanie dotacji przeznaczonych na działalność i rozwój Centrów Usług Społecznych.