Na stanowisko wybrano Roberta Pacanę, który jeszcze do niedawna był członkiem zarządu do spraw techniczno-handlowych tarnowskich Zakładów Mechanicznych, produkujących uzbrojenie. Funkcję tę pełnił przez 5 lat. Pracował też, między innymi, w zakładach lotniczych w Rzeszowie oraz Mielcu. 

Przed nowym prezesem tarnowskiego MPK sporo wyzwań. Zapewnienie stabilności spółce, która w ostatnich latach wzbogaciła się o sporą liczbę nowych autobusów, ale nie wykorzystuje wszystkich swoich możliwości, po tym jak miasto kilka lat temu zakończyło współpracę z podtarnowskimi gminami. To spowodowało także zwolnienia pracowników i odejścia na emeryturę. Jakby tego było mało, stan budżetu miasta nie pozwala na podpisywanie umów na przewóz pasażerów z MPK na cały rok. W tym roku umowa była aneksowana w połowie 2024.

Kolejnym wyzwaniem jest zakup 17 autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania. Transakcja jest jednak uzależniona od dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na 51 milionów złotych. Wniosek tarnowskiego MPK został pozytywnie oceniony, ale umowa wciąż jeszcze nie została podpisana.

Nowy prezes tarnowskiego MPK ukończył studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Materiałowa, a także studia podyplomowe z Zarządzania Przedsiębiorstwem w Branży Zbrojeniowej w Akademii Sztuki Wojennej.

Robert Pacana uzyskał także tytuł MBA Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.