Mieszkańcy Mościc tłumaczą, że mają silne poczucie przynależności i integracji, żyje się tu dobrze, bo jest dużo zieleni i spokojnie. Czują mocną tożsamość - mówi Anna Chmura dyrektor Centrum Sztuki Mościce.
Podczas urodzin Mościć prezentowana była specjalna publikacja Spacerowniki - to wydane przez Centrum Sztuki przewodniki po Mościcach, które mają poprowadzić turystę przez historię i ciekawe miejsca tej przemysłowej dzielnicy Tarnowa. Podczas urodzin Mościć nie zabrakło również tortu.
Mościce nazywane też dzielnicą-ogrodem powstały pod koniec lat 20. przy powstającej tam Fabryce Zakładów Azotowych. Swoją nazwę przejęły od nazwiska prezydenta Ignacego Mościckiego, inicjatora budowy fabryki. Fabryka w Mościcach, obok budowy portu w Gdyni, była największą polską inwestycją lat dwudziestych XXw.
- A
- A
- A
Tarnowska "dzielnica ogród" świętuje 94. urodziny
Od kilku lat święto to uroczyście obchodzone jest w dawnym mościckim domu kultury a dziś Centrum Sztuki Mościce. Także w tym roku spotkali się tam artyści, ludzie kultury i przede wszystkim mieszkańcy Mościć, aby porozmawiać dlaczego - według nich - Mościce są takie wyjątkowe.
crop_free
1
/ 7
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Zobacz także
Najnowsze
-
06:31
Druga Rosjanka pokonana. Teraz pora na... trzecią. Magdalena Fręch w 3. rundzie AO
-
06:15
Ranking "Perspektywy 2025": V LO w Krakowie na drugim miejscu, Technikum Łączności także
-
06:08
Zima nie odpuszcza w Krakowie
-
06:05
Małopolska pod świeżym śniegiem. A padać może nadal, szczególnie w górach
-
06:03
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 15.01
-
22:44
Praca, zakupy, psychoterapia... Ale przede wszystkim Spajku i Dziunek rapują coś jeszcze.
-
22:00
Zezwierzęcenie Asteriosa, czyli historia Minotaura
-
19:46
To gdzie ten "dom" reprezentacji?
-
19:43
Zamiast spotkania ws. budowy największego polderu w Polsce protest w Szczurowej. Sprzeczne stanowiska wojewody i Wód Polskich
-
18:19
Zagrożony cmentarz w Bukownie k. Olkusza. Nigdy nie powinien tam powstać
-
21:46
2025: Rok kultury, dialogu i inspiracji / 2025: Рік культури, діалогу та наснаги
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze