Mieszkańcy okolic węzła autostradowego w tarnowskim Krzyżu skarżą się, że budowa autostrady A4 odcięła ich od przystanku autobusowego, lekarza czy centrum Tarnowa. Samochodem trzeba nadrabiać 8 kilometrów, pieszo jest bliżej, ale bez chodników bardzo niebezpiecznie - przyznają mieszkańcy ulicy Wilczej. Nie mogą się też nadziwić jak to się stało, że łącznik z węzłem autostrady wybudowany przez miasto ma chodniki i ścieżki rowerowe, ale kończą się one na rondzie wybudowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych.
Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uspokaja, że właśnie powstaje ciąg dla pieszych który połączy chodniki miejskiego łącznika autostrady (przedłużenie ulicy Jana Pawła II) z ulicą Nowdąbrowską. Niewiele to pomoże mieszkańcom ulicy Wilczej. Dlatego po licznych interwencjach skłonili tarnowskich urzędników do wystąpienia o dodatkowy chodnik od ronda przy miejskim łączniku do drugiego ronda które będzie prowadziło bezpośrednio na węzeł w Krzyżu. Iwona Mikrut z GDDiK przyznaje, że pismo z miasta dotarło w ostatniej chwili bo jak przypomina inwestycja jest na ukończeniu, a projekty co do jej wykonania konsultowano z tarnowskim magistratem od 2010 roku - "Gdyby władze Tarnowa wówczas zwróciły uwagę, że potrzebny jest tam chodnik, to pewnie on by się tam znalazł. Pismo w tej sprawie dostaliśmy kilka dni temu. Analizujemy sytuację, ale chcemy zrobić tam ciąg pieszych" - przekonywała Radio Kraków Iwona Mikrut.
Na pytanie dlaczego we wcześniejszych uzgodnieniach i projektach ze strony tarnowskiego magistratu nie padła propozycja wybudowania w tym miejscu chodnika odpowiada Rzecznik Prezydenta Tarnowa Dorota Kunc-Pławecka: "Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, czyli poprzednia struktura funkcjonująca w Tarnowie prowadziła bardzo dużo zadań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie zostały dopięte na ostatnich guzik i pewnie nie wszystkie zostały poprowadzone idealnie. I może właśnie dlatego rozwiązano tą strukturę".
Mieszkańcy Wilczej nie mogą się doczekać chodnika i bezpiecznego dojścia do ulicy Nowdąbrowskiej. Pytają także o utwardzenie swojej w tej chwili tak na prawdę polnej drogi, która za niedługo zostanie podłączona do węzła autostrady. Dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej nie pozostawia w tej sprawie wątpliwości. "Na dzień dzisiejszy takiego projektu nie ma". W pismach ze strony magistratu podkreśla się zbyt małą liczbę mieszkańców tamtych terenów, to około 40 osób.
(Bartek Maziarz)
- A
- A
- A
Tarnowscy urzędnicy po dwóch latach przypomnieli sobie o chodniku
Tarnów prosi Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o budowę kilkudziesięciu metrów chodnika przy węźle autostrady na osiedlu Krzyż. Jak na razie mieszkańcy tamtych terenów idąc do przystanku autobusowego forsują budowę węzeła i drogę krajową przemykając się między samochodami.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
17:30
Kiedy monitoring w szpitalu jest legalny?
-
17:21
Jaka przyszłość czeka dawne Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy Wawelu? Obiekt popada w ruinę
-
16:50
Inspektorzy PIP będą działać sprawniej. "Kodeks pracy nie przewiduje, że umowę o pracę jest nagrodą"
-
16:30
Władze Krakowa: specustawa rozwiąże problemy formalne ws. budowy metra
-
14:45
Akt utworzenia gminy już w rękach urzędników ze Szczawy. Nowa gmina ma jednak "pod górkę"
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA
-
13:23
Czy migranci obciążają system ochrony zdrowia? Dane nie pozostawiają wątpliwości
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze