W środę o godzinie 15:40 doszło rozszczelnienia aparatu dozującego oleum - czyli silnie żrącego kwasu siarkowego nasyconego trójtlenkiem aiarki używanego do produkcji nawozów.
Przez niebezpieczne właściwości wyciekającej substancji strażacy nie mogli od razu odciąć zaworu rozszczelnionego zbiornika. Przez około 10 godzin czekali, aż wycieknie z niego groźna substancja.
Jak jednak podkreślał dyrektor departamentu korporycyjnego Bezpieczeństwa i Produkcji Grupy Azoty S.A. Wiesław Lach, do wycieku doszło w zamkniętym pomieszczeniu. Strażacy dodatkowo ochraniali je kurtynami wodnymi, żeby opary nie przedostały się do powietrza.
Żrąca substancja została skierowana do zbiorników awaryjnych i oczyszczalni ścieków. Poza obszarem zakładów, w którym doszło do wycieku, tarnowskie Azoty pracowały normalnie. Przyczyny awarii wyjaśni komisja.
Bartek Maziarz/kp
- A
- A
- A
Tarnów: Koniec wycieku w Azotach. Nie ma zagrożenia
Jak dowiedziało się Radio Kraków, w nocy strażacy zakończyli usuwanie awarii w tarnowskich Azotach. Podczas wycieku silnie żrącej substancji nikt nie został poszkodowany, a zakład poza obszarem, w którym doszło do awarii, pracował normalnie. Grupa Azoty zapewnia, że cała sytuacja nie spodowała zagrożenia dla załogi i okolicznych mieszkańców.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
17:59
A po co ci do tego diabeł? O co pyta nas Goethe
-
16:59
Na Sądecczyźnie odradza się tradycja tworzenia żywych szopek
-
16:16
Prezydent: dla górali wolności i ojczyzna była silniejszy niż strach
-
14:47
Synoptyk IMGW: w Małopolsce poniedziałek z zimową scenerią
-
14:29
Jarmark Bożonarodzeniowy w sądeckim Miasteczku Galicyjskim
-
14:28
Otwarcie żywej szopki w Kamionce Wielkiej
-
13:45
Ostre cięcia w krakowskiej komunikacji miejskiej w związku ze świętami Bożego Narodzenia
-
13:32
"Pokaz nabytków 2020-2024" - Muzeum Krakowa prezentuje najważniejsze nabytki ostatnich lat
-
12:04
20 tysięcy porcji potraw wigilijnych czeka na potrzebujących w Krakowie
-
10:10
Jak opanować świąteczny stres? Z pomocą przychodzi self - regulation
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze