Rosyjska Grupa Acron za pośrednictwem luksemburskiej spółki Norica Holding ogłosiła wezwanie do sprzedaży blisko 65 procent tarnowskich zakładów.
Po pojawieniu się informacji kurs akcji Azotów poszedł w górę.
Rzeczniczka ministerstwa skarbu Magdalena Kobos powiedziała, że resort przeanalizuje ofertę złożoną przez Grupę Acron, ale nie przez pryzmat dzisiejszego kursu akcji spółki, ale w szerszym horyzoncie czasowym. Skarb państwa jest właścicielem ponad 32 procent tarnowskiej firmy.
Rzeczniczka tarnowskich Azotów Hanna Węglewska powiedziała, że decyzje są w rękach akcjonariuszy. Zaznaczyła, że spółka analizuje sytuację i prawdopodobnie przygotuje opinię.
Zapisy na sprzedaż akcji będą trwały od 6 do 22 czerwca.
(IAR/jp)
- A
- A
- A
Są chętni do kupna Zakładów Azotowych w Tarnowie
Rosjanie chcą kupić Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:45
Szczawa oficjalnie nową gminą, ale wciąż ma „pod górkę”
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA
-
13:23
Czy migranci obciążają system ochrony zdrowia? Dane nie pozostawiają wątpliwości
-
13:20
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:13
Zaginęła 22-letnia Katarzyna Koczot z Krakowa. ZDJĘCIE, RYSOPIS
-
12:48
"Po wypadku świat nam się na chwilę zawali, ale pokazujemy, że da się żyć". Sport ma moc!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze