"Lekarze, pielęgniarki, ci zaangażowani najbliżej w pomoc chorym osobom, mogą odczuć przeciążenie sytuacją. Nasza pomoc będzie polegała na udzielaniu wsparcia psychologicznego, na odbarczaniu z emocji, na rozmowach" - wyjaśniała Radiu Kraków Justyna Nykiel-Nowak, pomysłodawca akcji.
Tak nagłe wybicie z codziennego rytmu zajęć może być szkodliwe dla naszej psychiki - przyznają terapeuci, komentując fakt wprowadzenia znacznych ograniczeń w życiu codziennym związanym ze szczególną profilaktyką epidemii koronawirusa.
Dla wielu osób praca i codzienne stałe obowiązki są czymś w rodzaju fundamentu życia, a gdy tego zabraknie trudno sobie poradzić z taką sytuacją - przyznaje Justyna Nykiel-Nowak. "Brak możliwości wykonywania zawodu, ale i codziennych aktywności jak dotychczas może powodować frustracje, niepokój, lęk ale i złość wynikającą z ograniczeń dzialań" - dodaje psychoterapeuta.
Aby nawiązać kontakt, z którymś ze specjalistów wystarczy wejść na profil facebookowy "Psychoterepeuci razem dla służb". Dostępny jest tam grafik dyżurów terapeutów i kontaktowe numery telefoniczne. Tarnowscy psychologowie liczą, że do akcji, którą zapoczątkowali włączą się także specjaliści z innych regionów Polski.
(Marcin Golec/ek)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.