Na PiS zagłosowało ponad 48 procent wyborców w okręgu tarnowskim. Liderka listy Anna Pieczarka uzyskała ponad 71 tysięcy głosów. Pewne miejsce na kolejną kadencję sejmu mają także Józefa Szczurek - Żelazko z ponad 26 tysiącami głosów, Wiesław Krajewski, który uzyskał prawie 29 tysiąca głosów, Urszula Rusecka z ponad 17 tysiącami głosów. Norbert Kaczmarczyk otrzymał prawie 12 tysięcy głosów.
Natomiast poseł Piotr Sak mimo uzyskania ponad 10 tysięcy głosów nie dostał się do sejmu.
6 mandat Prawu i Sprawiedliwości zabrała bowiem niemal na ostatniej prostej liczenia głosów Koalicja Obywatelska, która uzyskała ponad 17 procent głosów. Do pewnej mandatu posłanki Urszuli Augustyn, która otrzymała ponad 27 tysięcy głosów, dołączył Robert Wardzała z wynikiem ponad 9 tysięcy 200 głosów, który wyprzedził drugiego na liście prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę (8 436 głosów) oraz 3 Elżbietę Achinger (7 989 głosów).
Bardzo dobry wynik w okręgu tarnowskim osiągnęła Trzecia Droga z ponad 18,5 procent głosów. Lider PSL Władysław Kosiniak - Kamysz otrzymał ponad 50 tysięcy głosów. Do ostatniej chwili toczyła się rywalizacja o drugi mandat pomiędzy posłem Stanisławem Bukowcem oraz tarnowskim radnym Piotrem Górnikiewiczem, który ostatecznie zwyciężył z wynikiem 5 tysięcy 100 głosów wyprzedzając Bukowca o 477 głosów.
Na Konfederacje zagłosowało ponad 32 tysięcy osób co przełożyło się na niemal 8-procentowe poparcie. Lider listy Karol Pęczek uzyskał ponad 14,5 tysiąca głosów.
Nowa Lewica otrzymała 4 procent głosów (16 tysięcy 152). Polska Jest Jedna otrzymała ponad 9 tysięcy głosów, co przełożyło się na 2,3 procenta głosów.
Natomiast Bezpartyjni Samorządowcy 5 566 głosów czyli 1,38 % głosów.
Natomiast w wyborach do Senatu swoje mandaty pewnie obronili Włodzimierz Bernacki oraz Kazimierz Wiatr z Prawa i Sprawiedliwości. Bernacki w okręgu 34 otrzymał ponad 98 tysięcy głosów, co przełożyło się na 46 % poparcia. Drugi Adam Korta z Koalicji Obywatelski otrzymał prawie 75 tysięcy głosów co przełożyło się na 35 % poparcia.
Z dużo większą przewagą zwyciężył Kazimierz Wiatr, który w okręgu numer 35 otrzymał ponad 89 tysięcy głosów i 47 % poparcia. Drugi wynik uzyskał Stanisław Sorys z Trzeciej Drogi, na którego zagłosowało ponad 56 tysięcy głosów i prawie 30 % poparcia.
Frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu w Tarnowie wyniosła 72 %, a w referendum 41 %.