- Dla odbiorców, którzy nie korzystali z mechanizmu obniżenia cen ustawowego, będzie to obniżka ponad 15%. Dla odbiorców, którzy korzystali z ograniczenia wzrostu cen ciepła, będzie obniżka 4,81%. Dla 50-metrowego mieszkania to będzie obniżka opłaty około 10 złotych na miesiąc - mówi prezes MPEC, Tadeusz Sieńczak.

Tarnowskie spółdzielnie dopiero zapoznają się z nową taryfą, ale może się okazać, że mieszkańcy w ogóle nie odczują tej obniżki, a jedynie przedsiębiorcy. Optymistyczne jest jednak to, że po wielokrotnych podwyżkach tarnowski MPEC wprowadza obniżkę i prezes przypuszcza, że jeśli ceny gazu i opłat za spalanie węgla utrzymają się, następna taryfa też może mieć tendencję obniżkową.

- Równocześnie dobra wiadomość jest taka, że nasze ceny taryfowe są poniżej cen maksymalnych określonych w ustawie, które powodują dopłaty budżetu państwa do taryf przedsiębiorstw ciepłowniczych. Czyli nawet gdyby ta ustawa przestała obowiązywać 30 czerwca 2024 roku, w Tarnowie te ceny pozostaną na stałym poziomie - podkreśla prezes tarnowskiego MPECu Tadeusz Sieńczak.