"Wizerunkowo ta nowa droga była potrzebna. To w końcu jedyna zachowana na świecie posiadłość Paderewskiego, któremu zawdzięczamy przecież niepodległość. Szczególnie w miesiącach wiosenno-jesiennych dojazd był utrudniony. A samochody gości wyglądały tak, jakby nie wracały z koncertu muzyki poważnego, a jak z wyścigu rajdowego" - mówił w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej Łukasz Gaj.
- A
- A
- A
Nową drogą do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Melomani i turyści zyskali wreszcie wygodny dojazd do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Do tej pory do jedynej zachowanej posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego na świecie prowadziła prowizoryczna, nieutwardzona droga z wertepami, a jesienią także błotem i kałużami. Ale to już przeszłość. Po latach starań centrum oraz powiatu tarnowskiego za 2 miliony 400 tysięcy złotych powstała nowa droga i most.
Fot. Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Jak dodaje, udało się też m.in. wyremontować Dom Pracy Twórczej, a w letniej sali koncertowej zamontowano klimatyzację. Od 21 kwietnia razem ze startem nowego sezonu artystycznego melomani, ale też turyści będą mogli skorzystać z utworzonej w tamtym roku kawiarni. A w planach na ten rok jest także wykonanie szatni oraz łazienek w letniej sali koncertowej oraz wyczekiwane uruchomienie sprzedaży biletów przez internet.
Przed rokiem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej stało się Instytucją Kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort dokłada do budżetu centrum 500 tysięcy złotych rocznie. Jak przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków Łukasz Gaj, to pozwala centrum na spokojne planowanie inwestycji, ale przede wszystkim wydarzeń artystycznych. "Dzięki temu już w marcu będziemy mogli przedstawić program koncertowy jakże ważnego roku 2018" - mówi dyrektor. Umowa z ministerstwem została podpisana na 3 lata i kończy się w 2019, ale Łukasz Gaj zapewnia, że cały zespół dołoży wszelkich starań, żeby została przedłużona na kolejne lata.
CZYTAJ: Dworek w Kąśnej Dolnej pod skrzydłami Ministerstwa Kultury
(Bartek Maziarz/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
13:39
Zabytkowe unikaty motoryzacji w Nowym Sączu
-
11:39
Policjanci apelują o rozwagę na szlakach. Wystarczyła chwila nieuwagi i dziecko zniknęło w tłumie
-
11:24
Po ruinie nie ma śladu. Perła polskich gór przyjmuje pierwszych kuracjuszy
-
10:12
Prawdy i mity, czyli czy bocian lubi jeść żaby?
-
10:05
Niebezpieczny zajączek wycofany ze sprzedaży po skardze konsumenta
-
09:26
Sądecka firma uruchamia produkcję w USA. "Region stracił na braku dobrej woli władz Nowego Sącza"
-
08:40
Arcytrudne zadanie przed Puszczą. Żubry zagrają z wiceliderem. TRANSMISJA
-
08:05
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja - patriotyczne pochody, defilady i rozdawanie flag
-
07:55
Teoś szuka domu -radiowa " Klinika Zdrowego Chomika " w akcji!
-
06:55
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem. Nadchodzi ochłodzenie
-
21:47
Szukasz jeszcze pomysłu na majówkę? Odwiedź mniej znane muzea Małopolski
-
20:15
Nie tylko Zakopane. Sądeckie uzdrowiska pełne turystów i atrakcji
-
19:55
Wisła nie wykorzystała swoich szans. Górą imienniczka z Płocka
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze