- A
- A
- A
Niespodziewany zwrot akcji w tarnowskich Azotach
Chodzi o próbę przejęcia tarnowskiej firmy przez rosyjski Acron. Dziś upływa kolejny termin wezwania do sprzedaży akcji spółki, ale ta przeszła do kontrataku. Chce przejąć część akcji zakładów w Puławach i stać się potentatem na rynku producentów nawozów w Europie.Azoty przed przejęciem spółki przez rosyjski Acron broniły się wszystkimi możliwymi sposobami. Zakusy Acronu nazywały próbą wrogiego przejęcia. Azoty bały się, że Acron który ma dostęp do tańszego gazu używanego do produkcji nawozów bezpośrednio w Rosji zrezygnuje z części produkcji w Tarnowie. Argumentem Azotów, a także ministerstwa skarbu była też ich zdaniem zbyt niska cena po 36 złotych za akcję. Dwa dni przed zakończeniem wezwania, czyli w piątek Acron zagrał jednak vabanq i podwyższył cenę do 45 złotych. Zagrożone azoty rozpoczęły swój kontratak. Podczas sobotniego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zarząd przekonał ich do zgody na emisję nowych akcji tarnowskich Azotów za 240 milionów złotych, po to żeby przejąć za nie 30 procent akcji zakładów Azotowych w Puławach. Niewątpliwie spory udział w przekonaniu ich do takiego kroku miał Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski.
Po zgodzie akcjonariuszy na zaproponowane przez Zarząd Tarnowskich Azotów rozwiązanie, władze rosyjskiego Acronu nadal podtrzymują chęć zakupu akcji tarnowskiej spółki.
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 6
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
08:57
Śniegu mało, ale stoki narciarskie na Podhalu są otwarte
-
08:15
Norbert Kaczmarczyk: Zarzuty wobec Funduszu Sprawiedliwości to odpowiedź na fiasko komisji ds. Pegasusa
-
07:55
Medal celem tenisistek stołowych Bronowianki
-
07:50
Od środy pasażerowie skorzystają z nowego dworca autobusowego w Miechowie
-
07:29
Na Powiślu Dąbrowskim powstanie w końcu schronisko dla zwierząt? Jest pierwszy kroczek
-
07:07
Tatry popularne jak nigdy! Padł frekwencyjny rekord
-
06:49
Zamiast więzienia, zakład psychiatryczny dla dzieciobójczyni z Zagórzan?
-
06:31
Środa z przejaśnieniami. Na północy kraju chłodniej niż na południu
-
06:18
Pierwsze w 2025 roku Marki Radia Kraków dla Muzeum Manggha oraz Muzeum Narodowego w Krakowie
-
22:30
„Motus” czyli zmysłowa, dźwiękowa podroż po Krakowie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze