Jak wyjaśnia rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Ryszard Nowak, kapłani powinni wspólnie z rodzicami zdecydować o czasie uroczystości. Parafie powinny przygotować je w mniej licznych grupach - tak, aby możliwe było zachowanie reżimu sanitarnego.
- W praktyce oznacza to i taka też jest sugestia, żeby nie organizować uroczystości w dużych grupach, tylko podzielić je na mniejsze grupy. W ramach jednej klasy albo, jeśli klasa byłaby bardzo liczna, to jeszcze w mniejszych grupach. Można to zorganizować zarówno w dni świąteczne jak niedziela, ale może się ona odbywać także w sobotę. Może to być przez cały maj, cały czerwiec, żeby uwzględnić bezpieczeństwo dzieci, ale też żeby nie odkładać uroczystości na bliżej nieokreślony termin - mówi ks. Nowak.
Kuria, choć zaleca nieodwlekanie w czasie przeprowadzania uroczystości komunijnych, nie zabrania również przenoszenia ich na terminy wakacyjne - tak, aby rodziny miały szansę organizacji przyjęcia komunijnego.
- Nie ma tutaj ustalonego czasu, kiedy ta komunia powinna się odbyć. Nikt nie jest zobligowany, że musi to być w maju albo w czerwcu. Może to być w praktyce odkładane nawet na ten czas wakacyjny - dodaje ks. Nowak.
Pierwsze Komunie Święte w diecezji tarnowskiej najczęściej organizowane są w pierwszych tygodniach maja.
Agnieszka Wrońska/RK/jz
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.