Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kontrowersje wokół odwołania prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2014.03.03 11:39 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:47 )
Zbyt mało nowych miejsc pracy - to oficjalny powód odwołania prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Zbigniewa Procia. Jak informowaliśmy podczas ubiegłorocznej akcji Radia Kraków "Tarnów: Czy tutaj chce się żyć" przez ostatnie 5 lat działalności klaster ściągnał na tarnowskie tereny przemysłowe 5 firm, które dały 200 miejsc pracy. Proć to kolejna osoba z otoczenia aresztowanego prezydenta Tarnowa, która w ostatnich tygodniach straciła prace.

Zbigniew Proć był prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego od sierpnia 2012 roku. Został odwołany w piątek 28 lutego "ze względu na stosunkowo niewielką liczbę nowych miejsc pracy, które powstały w tym czasie na terenie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego" - wyjaśniała w rozmowie z Radiem Kraków, rzecznik prezydenta Dorota Kunc - Pławecka.


Radio Kraków już podczas akcji "Tarnów: Czy tutaj chce się żyć?" wykazywało, że to główny problem tej miejskiej spółki.


Tarnów: Czy tutaj chce się żyć? DEBATA

Jak sprawdziło Radio Kraków, w ubiegłym roku w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym działało 35 firm, podczas gdy w Niepołomickim Klasterze dwa razy więcej.

Zbigniewa Procia zastąpił Rafał Działowski . "Pan Działkowski ma bogate doświadczenie biznewsowe. Deklaruje przyciągnięcie do miasta nowych inwestorów. Podobno już prowadzi takie rozmowy. Miasto daje szansę. Miejmy nadzieję, że to co deklaruje nowy prezes będzie po prostu bardziej skuteczne i miarodajne i zauważą to mieszkańcy po prostu jako nowe miejsca pracy" - przekonuje rzecznik prezydenta Tarnowa, Dorota Kunc - Pławecka.



Rafał Działowski w swojej karierze był m.in. dyrektorem ds. kluczowych klientów w firmie Zelmer, w kilku innych pełnił funkcje kierownicze. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej – kierunek zarządzanie i marketing. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku negocjacje i mediacje. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Nauk Ekonomicznych w Polskiej Akademii Nauk. Zna języki angielski, niemiecki i rosyjski.



Nie brakuje jednak opinii, że odwołanie Procia to zagrywka polityczna. To kolejna osoba z otoczenia aresztowanego prezydenta Tarnowa, która w ostatnim czasie straciła stanowisko. Zwolnienia rozpoczęły się po zerwaniu koalicji przez Platformę Obywatelską ze stowarzyszeniem Tarnowianie, z którego wywodzi się prezydent Ryszard Ś.


Echa afery "łącznikowej". PO rozstaje się z "Tarnowianami"



Ale kontrowersje wzbudzała też sama nominacja Zbigniewa Procia na stanowisko prezesa Tarnowskiego Klastera przemysłowego w połowie 2012 roku. Zbigniew Proć to dobry znajomy Ryszarda Ścigały, ale chodziło także o aferę w jednym z tarnowskich oddziałów Alior Banku, którego szefem był Proć. To właśnie w tej placówce jeden z pracowników ukradł z kont klientów ponad 2 miliony złotych.



Jak wyjaśniał wtedy tarnowski magistrat za jego kandydaturą na stanowisko prezesa klastera przemawiało jednak m.in. to, że od kilkunastu lat jest prezesem Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowie. Jak wyjaśniano wtedy, dzięki IPH powstało sto podmiotów gospodarczych.

 

Czytaj także: Tarnów: Czy tutaj chce się żyć? Akcja RK


(Barłomiej Maziarz/dw/UMT Tarnów)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię