Dotychczas sporo mówiło się o tym, że Budynek Anatomii Prawidłowej powstanie w systemie modułowym. Teraz jednak - jak tłumaczy rzecznik prasowy uczelni Piotr Kopa, w grę wchodzą inne możliwości.
- Wykonawca, po wstępnych analizach dostępności materiałów, zdecyduje czy będzie to budowa w systemie modułowym, czy nazwijmy to - w systemie tradycyjnym. Technologicznie oba warianty są możliwe. My również dopuściliśmy możliwość wybudowania tego budynku w sposób tradycyjny. Dla nas najważniejszy jest ten czas, który w umowie został określony na 9 miesięcy. - mówi Kopa.
To oznacza, że prosektorium na terenie kampusu Akademii Tarnowskiej może powstać do końca roku. Do tego czasu studenci medycyny nadal będą musieli dojeżdżać do Krakowa na zajęcia praktyczne.
- Studenci o tym wiedzieli, informowaliśmy ich o naszych planach, że to prosektorium powstanie tak szybko, jak to będzie możliwe. Zadbaliśmy również o to, że gdyby właśnie doszło do przesunięcia terminu powstania prosektorium, kolejny pierwszy rok studentów kierunku lekarskiego będzie mógł korzystać z wiedzy i zaplecza Zakładu Anatomii Collegium Medicum - dodaje Piotr Kopa.
W Budynku Anatomii Prawidłowej, oprócz prosektorium, znajdą się także pracownie patomorfologii, cytofizjologii, histologii oraz sale wykładowe. Obiekt zostanie zbudowany w sąsiedztwie siedziby pogotowia ratunkowego. Łączny koszt tej inwestycji to prawie 10 mln zł.