To, co jako pierwsze zobaczą podróżni to nowa elewacja, wymieniony dach, drzwi i okna. Nowością w budynku jest winda osobowa. Na dachu zainstalowano baterie słoneczne, dzięki którym pozyskana zostanie energia do podgrzewania wody. Obiekt został wyposażony w system monitoringu, który pozwoli na nadzorowanie pomieszczeń dworca, parkingu oraz okolic stacji, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych.
Dworzec kolejowy w Brzesku zyskał nową przestrzeń związaną z obsługą podróżnych. Jest bardziej przyjazna i funkcjonalna. Obiekt dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zostały zamontowane specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca.
- A
- A
- A
Dworzec w Brzesku po remoncie. Zobacz, jak wygląda
Winda, monitoring i baterie słoneczne - to tylko część nowości na dworcu kolejowym Brzesko-Okocim. Gruntownie odnowiony budynek jest już otwarty dla pasażerów.Dworzec w Brzesku po remoncie
Przy budynku powstał parking na 29 miejsc. Zostały również wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.
W odnowionym budynku część pomieszczeń zostanie zagospodarowana przez Urząd Miasta w Brzesku. Na piętrze natomiast ma powstać przychodnia lekarska.
Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu 2010 roku i trwały blisko dwa lata. Przebudowa została wykonana przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane Ład-Bud z Tarnowa, wg projektu przygotowanego przez Zespół Projektowy AMD z Jaworzna. Nadzór inwestorski prowadziła firma GRI Generalny Realizator Procesu Inwestycyjnego z Krakowa. Wartość inwestycji wyniosła ok 3,7 mln złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu państwa i własnych PKP S.A.
Dworzec w Brzesku to jeden z wielu obiektów, które PKP S.A. – po gruntownych remontach – udostępniają w tym roku podróżnym.
Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują szeroko zakrojony program modernizacji dworców kolejowych. Objęte są nim dworce na terenie całego kraju, a inwestycje znajdują się na różnym etapie zaawansowania: od przygotowywania dokumentacji budowlanej po trwające lub kończące się prace remontowe.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 11
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:45
Szczawa oficjalnie nową gminą, ale wciąż ma „pod górkę”
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA
-
13:23
Czy migranci obciążają system ochrony zdrowia? Dane nie pozostawiają wątpliwości
-
13:20
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:13
Zaginęła 22-letnia Katarzyna Koczot z Krakowa. ZDJĘCIE, RYSOPIS
-
12:48
"Po wypadku świat nam się na chwilę zawali, ale pokazujemy, że da się żyć". Sport ma moc!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze