Jak mówi Piotr Kopa, rzecznik prasowy Akademii Tarnowskiej, uczelnia chciałaby zaraz po wyłonieniu wykonawcy przystąpić do prac, ale jeszcze to może trochę potrwać.
- Jeżeli nie będzie żadnych odwołań, jest duża szansa, że w maju ekipa mogłaby rozpocząć budowę tego obiektu. Jeśliby nie udało się zakończyć prac i wyposażyć budynku przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, nasi studenci będą mogli z prosektorium oraz wiedzy wykładowców Collegium Medicum korzystać jeszcze przez dodatkowy rok - podkreśla.
Kierunek lekarski na Akademii Tarnowskiej ruszył od października 2024 roku. Od tego czasu studenci podczas zajęć praktycznych cały czas korzystają z obiektów krakowskiego Collegium Medicum UJ.
Przypomnijmy, w tzw. "Budynku Anatomii Prawidłowej", który powstanie na kampusie Akademii Tarnowskiej, oprócz prosektorium znajdzie się także pracownia patomorfologii, pracownia cytofizjologii czy sale ćwiczeniowe.
Budynek modułowy powstanie w sąsiedztwie siedziby pogotowia ratunkowego. Jego koszt wraz z wyposażeniem wyniesie około 10 milionów złotych. Uczelnia ten wydatek pokryje w całości z własnych środków.
Niezależnie od planów wzniesienia prosektorium, Akademia Tarnowska dalej chce wybudować ogólnoakademicki obiekt, w którym znajdzie się m.in. sala rozpraw dla kierunku prawniczego czy aula na 450 miejsc. W najbliższych tygodniach ma ogłosić przetarg.