- Taka tradycja. Co roku się wybieramy z chłopcami. Mama poszła do pracy, my świętujemy. Tata mnie zabierał, ja zabieram swoich synów. Jesteśmy patriotyczni i kochamy Polskę. Chcę pokazać synowi, że taki dzień trzeba zakorzeniać, trzeba się uczyć historii - mówili uczestnicy

Po zakończeniu uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tarnowianie świętowanie niepodległości zakończyli śpiewająco. Wspólne wykonywanie piosenek patriotycznych przed tarnowskim teatrem stało się już tradycją obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnowie, która przyciąga całe rodziny.

- Cieszymy się, że tak się świętuje. Jest dużo osób. Cieszy nas, że są rodzice z małymi dziećmi. To dobrze, że oni poniosą Polskę dalej - usłyszał reporter Radia Kraków.

Wspólne śpiewanie patriotycznych utworów przed tarnowskim teatrem poprzedziły warsztaty szycia flag narodowych oraz kotylionów, a także projekcja filmu "Spacer po Tarnowie szlakiem niepodległości".

Miasto świętuje już od końca października, bowiem Tarnów szczyci się tym, że był pierwszym wolnym polskim miastem już o poranku 31 października 1918 roku.