( Ola Ratusznik /dw)
- A
- A
- A
Budżet obywatelski w Tarnowie do podziału
Pilotaż się udał, teraz czas na kolejną edycję. Tarnowianie znowu zdecydują na co wydadzą miejskie pieniądze. W ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego mieszkańcy dostaną tym razem nie dwa a trzy miliony złotych.Po sukcesie pierwszej edycji miasto zwiększa pulę pieniędzy z 2 do 3 milionów złotych. Są też inne zmiany, które mają zachęcić mieszkańców do zgłaszania projektów i głosowania. W pierwszej edycji tarnowianie oddali 18 tysięcy ważnych głosów.
Pierwsza ważna zmiana to ograniczenie zgłaszanych pomysłów, których realizacja nie powinna przekroczyć 300 tysięcy złotych. Jak wyjaśniał na antenie Radia Kraków - prezydent Ryszard Ścigała dzięki temu powinno powstać około 10 inwestycji czy też inicjatyw zgłoszonych przez mieszkańców. To wyeliminuje też zgłaszanie dużych remontów dróg czy też innych inwestycji.
Kolejna zmiana zapowiedziana przez prezydenta Tarnowa w Radiu Kraków ma promować mniejsza osiedla. Jeśli na projekt dotyczący tego terenu zagłosuje co najmniej połowa danego osiedla - to nawet jeśli nie wygra budżetu obywatelskiego - zostanie zrealizowany w kolejnym roku w ramach tradycyjnego budżetu miasta. Jest jeszcze jedna ważna zmiana promująca pomysły młodych tarnowian.
W pierwszej edycji musieli nakłaniać pełnoletnich tarnowian do zgłaszania za nich projektów i głosowania na nie. Teraz będą to mogli zrobić już mieszkańcy od 16 roku życia. Będą jednak musieli wyrobić po to kartę miejską premium.
Przeczytaj także: R. Ścigała: Budżet obywatelski to był sukces
W poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego tarnowianie zdecydowali, że dwa miliony złotych mają pójść na remonty ulic i budowę skejtparku. Tarnów był pierwszym miastem w Małopolsce, który stworzył budżet obywatelski.
Przypominamy: Sukces tarnowskiego budżetu obywatelskiego
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:43
Daleki lot Forfanga w kwalifikacjach w Oberstdorfie, komplet Polaków z awansem
-
18:28
Czy jest szansa, żeby Orkiestra Świątecznej Pomocy znów nas integrowała, zamiast dzielić?
-
17:05
Zarząd krajowy PO bez konsultacji wybrał kandydatkę w wyborach uzupełniająch do Senatu
-
16:25
To koniec zajęć pływackich dla 80 dzieci. Siemacha chce oszczędzać i zamyka sekcję na południu Krakowa
-
16:14
Precyzja i różnorodność. Jak żerują owady?
-
15:47
W stronę nowego kina niemieckiego
-
15:46
"Czarny ptak" – psychologia zła w miniserialu z gatunku true crime
-
15:46
Wszystko o Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzym Beresiu
-
15:11
Zalew Skowronek w Alwerni jak krakowski Zakrzówek?
-
22:30
W dobie trumpizmu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze