Jak ocenił Rafał Balawejder, dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego, organizatorom festiwalu udało się zgromadzić interesujący zestaw teatrów z całej Polski.
Ciekawie w tym gronie będzie wyglądała prezentacja reżyserów związanych już z "Solskim". No i oczywiście tych, którzy być może już niebawem zagoszczą jako twórcy
- zaznaczył.
Między 20 a 26 września, w konkursie – ocenianym przez profesjonalne jury – wystartuje sześć spektakli. Będą to: „Boska!” Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Tadeusza Łomnickiego, „Seks dla opornych” Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w reżyserii Pawła Pitery, „Bóg mordu” Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w reżyserii Marcina Hycnara, „Rewizor” Teatru lmka w Warszawie w reżyserii Łukasza Kosa, „Garderobiany (The Dresser)” Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie w reżyserii Dana Jemmetta oraz „Wstyd” Teatru Współczesnego w Warszawie w reżyserii Wojciecha Malajkata.
Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, które zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii. Tradycyjnie publiczność będzie miała możliwość wyboru ulubionego spektaklu w osobnym głosowaniu.
W programie festiwalu znalazły się także wydarzenia towarzyszące, w tym koncert aktora i piosenkarza Pawła Domagały „Intymnie”, a także spektakle: „(nie) Wszystko Ci oddam” Teatru Skene Warszawa w reżyserii i oprawie muzycznej Dariusza Taraszkiewicza oraz „Audiencja V” w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego
Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Tarnowa.