Mecz zaczął się od wysokiego prowadzenia zawodniczek z Małopolski. Dzięki błędom rywalek i praktycznie bezbłędnej grze w ataku, Muszynianka wygrała pierwszą partię aż 25-15. Dominacja podopiecznych Bogdana Serwińskiego trwała aż do połowy drugiego seta. Niestety przy stanie 15-18 do gry wróciły "Atomówki", szczególnie za sprawą przebudzającej się olbyrzmki Rachel Rourke. Australijka wraz z duetem Shelukhina- Bełcik doprowadziły do wyrównania, by w końcówce tej partii wyjść na prowadzenie, którego nie oddały mimo 4 obronionych przez Muszynę piłek setowych.

Trzeci set był kontynuacją znakomitej gry Atomu. Siatkarki z Muszyny, mimo, ze potrafiły doprowadzić do wyrównania, to przy stanie 19-19 pozwoliły ponownie urwać się rywalkom. Te wykorzystując niefrasobliwość Małopolanek szybko zdobyły kilka punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały aż do końca tej partii.

W czwartym secie długo przewagę miały "Mineralne", ale przy stanie 10-10 zaczęły tracić prowadzenie. W końcówce Małopolanki starciły aż 5 punktów z rzędu i musiały oddać wyższość rywalkom z Wybrzeża,

Kolejne, czwarte spotkanie już w sobotę o godzinie 17.00 . Na naszej stronie internetowej śledzić można wynik tego spotkania na żywo , a słuchać jego fragmentów w programie "Sport w Radio Kraków"

ATOM TREFL SOPOT 3 - 1 BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO
(15-25,26-24,25-21,25-18)

Skład Atomu: Zenik, Coimbra, Bełcik, Pykosz, Podolec, Shelukhina, Wilk, Wojcieska, Kwiatkowska, Łukasik, Kuziak, Cabrera, Rourke, Kaczorowska

Skład Muszyny: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena

IV SET:

25-18 KONIEC MECZU. ATOM WYGRYWA 3-1, A W CAŁEJ RYWALIZACJI 2-1

24-17 Piłka meczowa Atomu Trefl

23-17 Z Popović już wszystko ok, czego nie można powiedzieć o jej zespole. Atom jest o krok od zwycięstwa

20-17 Sanja Popović leży teraz z grymasem na twarzy. Po bloku upadła na nogę Gajgał-Anioł i chyba podkręciła kostkę

19-16 Bełcik z drugiej piłki agresywnie obija blok Muszyny

18-14 As serwisowy Rachel Rourke. I kolejny czas dla trenera Serwińskiego.Musi mocno teraz wstrząsnąć swoimi podopiecznymi, bo w tej chwili są mentalnymi przegranymi

16-14 Na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu znów gospodynie. Dziękowac mogą w największym stopniu niefrasobliwości Muszynianek

14-13 Popović nie trafiła dobrze w piłkę i uderzyła bardzo słabo i na dodatek w siatkę

13-12 Pykosz zaabsorbowała teraz blok Muszyny i mimo, że nie dotknęła piłki to głównie jej zasługą jest zdobyty punkt.

11-11 Przy jednym z ataków rękę rozcięła sobie Coimbra

9-10 Izabela Bełcik posyła podkręconą , bardzo nieprzyjemną zagrywkę z która nie radzi sobie Anna Werblińska

8-9 Cztery punkty z rzędu starcone przez zespół z Muszyny. Zaniepokojony trener Serwiński prosi o czas

6-9 Znakomity blok Shelukhiny

4-8 Kaczorowska atakuje w aut i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi drużyna znad Popradu

3-5 O przerwę prosi trener Grabowski. Punkty blokiem dla Muszynianki zdobyła Anna Werblińska

3-4 Agnieszka Bednarek-Kasza, która pojawiła się na boisku chwilę temu już punktuje

1-1 I już gramy. Życzmy sobie, żeby to nie był ostatni set

III SET:

25-21 Koniec seta! Na prowadzenie wychodzą zawodniczki Atomu

24-21 Głupio zepsuta zagrywka przez Kingę Kasprzak. Piłka setowa dla Atomu

22-21 I znów duet Shelukhina-Bełcik . Bliskie wyjścia na prowadzenie sopocianki

21-19 Potężny atak Kaczorowksiej i w reakacji na odjeżdżające Atomówki trener Serwiński prosi o przerwę.

19-19 Wielkie emocje i punkt za punkt w trójmiejskiej Ergo Arenie!

17-17 Była siła, był kierunek, zabrakło jedynie precyzji przy uderzeniu Sanji. Punkt dla Atomu

16-16 Rourke posyła bombę, która przełamała ręce Rousseaux i Anioł

15-16 Pykosz sprytnie, na raz przecina przebicie Muszyny

14-16 Fenomenalna kiwka Sereny i na drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu są zawodniczki Banku BPS

13-15 Sanja Popović po krótkim skosie !

12-14 O przerwę prosi trener Adam Grabowski. Bardzo dobry okres gry Mineralnych

12-12 Werblińska uderzyła w ręcę bloku, a piłka nabrała takiej paraboli. że biegnąca za nią Zenik była bez szans

11-11 Lena Dziękiewicz dwukrotnie i już mamy wyrównanie

11-9 Sanja Popović wymusiła na rywalkach blok autowy

10-7 Coimbra wykorzystała nienajlepszą wystawę u uderzyła celnie po skosie

9-6 Rachel Rourke dokładnie w linię końcową. Mimo protestów Muszyny punkt dla Atomu

8-4 Na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu są sopocianki

7-4 Pozornie niegroźne przebicie Pauliny Maj daje punkt Atomowi. Libero Muszyny nie trafiła w boisko

5-4 Daleko, daleko za linie końcowa Kaczorowska

5-2 Duet Shelukhina-Bełcik dwa razy z rzędu rozstrzelał Muszynianki

2-1 Popović zaryzykowała płaski atak w ręce rywalek. Piłka wypadła za linię boczną !

1-0 Pierwsza piłka dla gospodyń. Punkt zdobywa Pykosz

II SET:

26-24 Wygrany set sopocianek! Pykosz kończy zgrabnie rozegrany atak

25-24 I znów okazja na zakończenie seta dla sopocianek. W siatke na zagrywce zagrała Popović

24-24 Równowaga! Bardzo po cwaniacku ręce sopocianek obiła Gajgał-Anioł

24-23 Pierwsza "setowa" obroniona! Punkt zdobywa Sanja Popović. Druga przerwa dla trenera Grabowskiego

24-23 Kaczorowska trafia! Będzie piłka setowa dla Atomu Trefla

23-22 Atak w aut Rachel Rourke. Przerwa dla trenera Grabowskiego

23-21 Trzy ataki Popović i jeden Werblińskiej zdołały obronić sopocianki

22-21 Znakomity atak po skosie Sanji Popović. Wielkie emocje w drugiej partii tego meczu

21-20 Dziękiewicz na biła po palcach blok Sopotu ,a piłka wypadła za plecami gospodyń w pole

21-19 Rousseaux w aut i o kolejną przerwę prosi trener Serwiński

19-18 Pierwsze prowadzenie gospodyń w dzisiejszym meczu. Trener decyduje się an zmianę. Za Jagieło na siatkarskiej macie Rousseaux

18-18 Coś posypało się w doskonale do tej pory funkcjonującej maszynce trenera Serwińskiego, który teraz prosi o czas dla swoich podopiecznych

15-18 Ależ tempo miała ta akcja zakończona zdobyciem punktu przez Gajgał-Anioł

14-16 Świetna wymiana! Niestety po błędzie Muszynianke zakończona punktem Kaczorowskiej.

13-16 Blok w antenkę Atomu i na drugiej przerwie technicznej w drugim secie nadal kilkupunktowa przewaga Muszyny

12-15 Najpierw blokiem po ataku Rurke broniła Jagieło, przy poprawce Shelukhiny Mineralne były już bezradne

11-14 Odrabiają straty gospodynie! Świetny blok Shelukhiny i Bełcik

9-14 Błąd podwójnego odbicia Kaczorowskiej i kolejne "oczko" na końcie Muszynianek

9-12 Olbrzymia Rourke wyciągniętymi rękoma blokuje uderzenie Popović

8-12 Block-out po powtórnym uderzeniu Coimbry

6-10 Izabela Bełcik posyła serw za linię końcową-kolejny punkt dla Muszyny

5-9 Potężne uderzenie Kaczorowskiej przy biernej postawie bloku Dziękiewicz-Serena

3-9 Sanja Popović po raz kolejny bezbłednie umieszcza pilke przy końcowej linii

3-8 Znów wysokie prowadzenie Mineralnych na przerwie technicznej

3-6 Przejście linii środkowej Gajgał-Anioł i punkt wędruje na konto gospodyń

2-5 Werblińska precyzyjnie w dziewiąty metr

1-3 Sanja Popović po bloku pokonała Atom sprytna kiwką

0-2 Drugi set znów lepiej rozpoczynają podopieczne Bogdana Serwińskiego.

I SET:

15-25 Koniec seta! Mineralne prowadzą w Sopocie 1-0

15-24 Aleksnadra Jagieło w trzeci kolejnym ataku uderza w blok rywalek

14-24 Piłka setowa dla Muszynianki

13-23 Piękna kiwka nad blokiem pięknej Anny Werblińskiej

12-22 Kolejny znakomity blok Muszyny, a po chwili as serwisowy Sanji Popović

11-19 Trener Grabowski zdecydował się na ściągnięcie Rourke. Zmieniająca ją Kaczorowska już zdobywa punkt

10-17 Kolejny błąd w ataku Rachel Rourke. Gospodynie nie wierzą już chyba w wygraną w tym secie.

10-16 Muszynianki konsekwentnie powiększają prowadzenie. Mamy drugą przerwę techniczną

9-15 Wspaniały blok Sanji Popović. Inna rzecz , że rywalka miała bardzo trudną piłkę

7-14 Coimbra posłała -mówiąc językiem piłkarskim - loba nad zawodniczkami Muszyny

6-13 Techniczne zagranie Alekandry Jagieło. Doświadczona zawodniczka wykorzystała błąd w ustawieniu rywalek. Trener gospodyń prosi o drugą przerwę.

5-12 Wielka swoboda, dużo miejsca i bez problemu w polu piłkę umieszcza Gajgał-Anioł

5-11 Atak skrótem za atak skrótem. Punkt zdobywa jednak tylko Muszynianka. O przerwę prosi trener Grabowski

5-9 Kapitalny blok Sereny po ataku Rourke

5-8 Trzypunktowe prowadzenie Muszyny na pierwszej przerwie technicznej

5-6 Najpierw uderzeniem w środek pola punkt zdobyła Gajgał-Anioł. chwile później zaś Werblińska nie dała rady obronić po uderzeniu Pykosz

4-5 Atak ze środka Shelukhiny

3-4 Ogromna pomyłka Rourke w ataku. Zawodniczka Atomu próbowała po prostej, ale uderzyła daleko w aut.

2-3 Izabela Bełcik nabiła blok Muszyny i piłka opuściła plac gry

1-2 Bardzo mocny serwis Sereny jest niestety niecelny i pierwsze punkty zdobywają gospodynie

0-1 Pierwszy atak Leny Dziękiewicz na prawym skrzydle skuteczny

20:06 Od pierwszych minut Muszyna zagra w składzie: Dziękiewicz, Werblińska, Popović, Gajgał- Anioł, Jagieło, Serena i libero Maj . Na lekki uraz narzeka Agnieszka Bednarek-Kasza, stąd jej absencja w podstawowym zestawieniu.

20:02 Zawodniczki obu drużyn są już po rozgrzewce i zaraz rozpocznie się mecz półfinałowy nr 3

19:57 Dwa najbliższe spotkania odbędą się w mogącej pomieścić ponad 11 tysięcy widzów ERGO Arenie. Jeżeli jednak sopockie zmagania nie wyłonią finalisty, to decydujące starcie będzie miało miejsce w Muszynie w najbliższą środę.

19:48 Trwający półfinał traktować można jako rewanż za ubiegłoroczne rozgrywki. Wówczas to rywalizujący dziś mistrz i wicemistrz Polski grali w finale i po pierwszych dwóch meczach(także rozegranych w Muszynie) stan rywalizacji był remisowy. W Sopocie Atomówki wygrały jednak oba spotkania i to one wywalczyły tytuł.