Wysoka wygrana Pasów z Unią, przerwana seria tyszan

Comarch Cracovia wysoko wygrała małopolskie hokejowe derby z Re-Plast Unią Oświęcim, przegrał też lider - tyski GKS, Podhale nie dało rady drużynie z Sanoka. A już jutro mecz o Superpuchar Polski

W derbach Małopolski kibice oglądali nieoczekiwanie jednostronne starcie. Cracovia zdecydowanie dominowała w meczu z mistrzem Polski i wygrała 9:4. W Unii bronił rezerwowy bramkarz Filip Płonka.

Posłuchaj rozmów Marka Soleckiego

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 9:4 (1:1, 5:1, 3:2).

Bramki: 0:1 Daniel Olsson-Trkulja (4), 1:1 Szymon Marzec (7), 2:1 Dominik Jarosz (24), 3:1 Dominik Jarosz (26), 4:1 Johan Lundgren (30), 5:1 Johan Lundgren (31-karny), 5:2 Henry Karjalainen (32), 6:2 Szymon Bieniek (38), 7:2 Hannes Johansson (45), 8:2 Mateusz Bezwiński (49), 8:3 Daniel Olsson-Trkulja (50), 9:3 Damian kapica (58), 9:4 Andreas Soderberg (60).

Kary: Cracovia - 8; Unia – 6 minut. Widzów: 1 125.

********************

JKH GKS Jastrzębie pokonał GKS Tychy i przerwał serię zwycięstw rywali. Przed tym spotkaniem tyszanie mieli osiem kolejnych triumfów. W 48. minucie na Jastorze miejscowi przegrywali 1:2 z GKS Tychy, ale w trzeciej tercji zagrali kapitalnie. W tym okresie strzelili trzy gole, nie tracąc żadnego i JKH wygrało 4:2.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:2 (1:0, 0:2, 3:0).

Bramki: 1:0 Radosław Nalewajka (7), 1:1 Mateusz Ubowski (24), 1:2 Bartłomiej Jeziorski (28), 2:2 Niki Blomberg (49), 3:2 Emil Bagin (53), 4:2 Teemu Pulkkinen (59).

Kary: JKH - 10, GKS - 8 minut. Widzów 920.

Niespodzianka w Toruniu, gdzie poległa faworyzowana GieKSa. Stalowe Pierniki wygrały 2:1. Zwycięską bramkę strzelił były gracz Unii Andrij Denyskin.

KH Energa Toruń - GKS Katowice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0).

Bramki: 0:1 Dante Salituro (20), 1:1 Dienis Fjodorovs (29), 2:1 Andrij Denyskin (33).

Kary: KH Energa - 4 minuty; GKS - 6 minut. Widzów 1118.

W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli rozgrywek lepsi goście z Sanoka. W Nowym Targu w starciu z Podhalem górą goście z Sanoka.

Podhale Nowy Targ - Texom STS Sanok 3:5 (0:0, 0:3, 3:2).

Bramki: 0:1 Lauri Huhdanpaa (23), 0:2 Szymon Dobosz (30), 0:3 Filip Sienkiewicz (35), 0:4 Herman Bryzgałow (45), 1:4 Alexander Szczechura (45), 2:4 Alexander Szczechura (51), 3:4 Bartłomiej Neupauer (59), 3:5 Lauri Huhdanpaa (60).

Kary: Podhale - 41 (w tym kara meczu Filip Wielkiewicz); STS - 16 minut. Widzów 565.

A już we wtorek o 18.30 w Oświęcimiu mecz o Superpuchar Polski, Re-Plast Unia kontra GKS Katowice.