Polkowiczanki zbudowały dużą przewagę już na początku spotkania, jednak w kolejnych kwartach ją roztrwoniły. W ostatniej odsłonie koszykarki CCC znów okazały się lepsze i końcówka spotkania była bardzo gorąca. Na 9 sekund przed końcową syreną gospodynie prowadziły jednym "oczkiem".

Wiślaczki nie potrafiły jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i po pierwszym meczu finału rozgrywanego do czterech zwycięstw przegrywają 0-1.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została koszykarka gospodarzy Waleria Musina, która zdobyła 19 punktów i zebrała pięć piłek. Na uwagę zasługuje także występ niezawodnej Tiny Charles, która ponownie zaliczyła double-double rzucając aż 29 punktów i zbierając piłkę 11 razy.

CCC Polkowice 71 - 69 Wisła Can-Pack Kraków
(26-15,9-15,16-26)

Skład CCC: Musina(19), Zoll(2), Owczarek, Snell(13), Palau(7), Majewska(7), Puss, Leciejewska(11), Ogwumike(6), Skorek(2)

Skład Wisły : De Mondt, Ouvina(6), Pawlak, Mieloszyńska-Zwolak, Żurowska(10), Horti(4), Krężel(2), Beard, Suknarowska, Czarnecka, Phillips(18), Charles(29)

IV Kwarta:

10:00- Koniec meczu. Wisła przegrywa 71-69 będąc o włos od zwycięstwa.

'10 Znów Amerykanka i na 36 sekund przed końcem 3-punktowe prowadzenie Wisły(66-69) Dwa punkty odrabia Palau(68-69). Z kontrą po błędzie gospodynie wychodzą na prowadzenie za sprawą celnego rzutu Ogwumike, a do końca 9 sekund(70-69) Rzut wolny dla CCC wykorzystuje Snell(71-69),

'9 Tina Charles pod koniec przedostatniej minuty wyprowadza Wisłę z powrotem na prowadzenie (66-67)

'8 Dwa celne rzuty wolne Ogwumike i znów to polkowiczanki na prowadzeniu(66-65)

'7 Dwudziesty piąty punkt Tiny Charles!(64-65)Przerwa dla trenera Golańskiego

'6 Z dystansu, za 3 punkty trafia Ouvina!(61-63), zaś CCC odpowiada rzutem za dwa Majewskiej i jednym celnym rzutem wolnym Palau(64-63)

'5 Żurowska trafia i Wisła znów na prowadzeniu(59-60)

'4 Snell do Musiny pod kosz ,a Hiszpanka wyprowadza CCC na prowadzenie( 59-58)

'3 Musina ponownie i to dwukrotnie z rzędu(57-58)

'1 Musina wdarła się między obrończynie Wisły( 53-56). Po paru sekundach w odpowiedzi trafia Phillips(53-58)

III Kwarta:

10:00 -koniec 3. kwarty Na prowadzeniu 56-51 Wisła

'9 Lepszy okres gry gospodyń: Najpierw Ogwumike za 2pkt, a kilka sekund później za 3 Snell(46-52)

'8 Tina Charles najpierw z gry, a chwile później bezbłędnie z rzutów wolnych(44-52)

'7 Najpierw Leciejewska (44-45), a chwilę później odpowiada Phillips rzutem za 3 pkt(44-47)

'6 Dwa celne rzuty wolne Ouviny (42-45)

'5 Majewska trafia za 3 punkty (42-43)

'4 Krakowianki na prowadzeniu ! Punkty zdobywa Katarzyna Krężel(37-39) Przewagę powiększa Żurowska (37-41)

'3 Justyna Żurowska wyprowadza Wiślaczki na remis po celnym lay-up'ie(37-37)

'2 Ponownie Erin Phillips, choć tym razem za 2 pkt(37-35)

'1 Łatwe punkty Musiny po błędzie obrony Wisły( 37-30) Odpowiada za 3 punkty Phillips(37-33)

II Kwarta:

10:00-Koniec I połowy meczu

'10 Za dwa punkty Żurowska i już tylko punkt straty do gospodyń miały Wiślaczki(31-30).Odpowiada jednak Palau( 33-30), a na dwie sekundy przed końcem I połowy celnie rzuciła jeszcze Musina(35-30)

'9 Bliska trafienia za 3 punkty była Ouvina, ale piłka odbiła się od obręczy.

'8 Na sekundę przed końcem akcji za dwa punkty trafia Majewska(31-28) Mamy teraz małą awarię zegara

'7 Za 3 punkty Phillips(29-28)

'6 Justyna Żurowska trafia za dwa punkty po ładnej, szybkiej wymianie piłek( 29-25)

'5 Nie do powstrzymania Tina Charles! Kolejne 2 punkty na jej i Wisły koncie (29-23) Trener Golański prosi o czas dla swojego zespołu

'4 Snell rzuca celnie z lewej strony za trzy punkty(29-19)Odpowaida, na raty, Tina Charles(29-21)

'2 Skutecznie za 2 punkty Charles(26-17). Po chwili konto Wiślaczek znów powiększa Amerykanka(26-19)

'1 Bez punktów w pierwszej minucie drugiej kwarty. Okazję za 3 punkty miała Horti (26-15)

I Kwarta:

'10 - Koniec pierwszej części. Na 3 sekundy przed końcem Zoll rzuca jeszcze za 3 pkt (26-15)

'9 Tina Charles z wyskoku zdobywa kolejne dwa punkty dla Wisły (22-14)

'8 Ponownie dla CCC Leciejewska, odpowiada, także za dwa punkty Horti ( 18-12)

'7 Czas dla trenera Golańskiego. (16-8) po ładnym przebiciiu się pod kosz przez Palau. Dziesiąty punkt dla Wisły zdobywa Tina Charles(16-10)

'6 Celny lay-up Musiny (11-8)

'5 Tina Charles zbiera pod koszem CCC po ciecelnym rzucie Żurowskiej i umieszcza piłke w koszu(7-5)

'4 Mousina urwała się Żurowskiej i przebiegajac pod jej pachą umieściła piłkę w koszu za 2 pkt(5-3). Chwilę póxniej po stracie Wiślaczke 4 na 1 wyszły polkowiczanki i swoje konto punktowe powiiększyła Leciejewska(7-3)

'3 Ouvina wykorzystuje jeden z dwóch rzutów wolnych

'2 Najpierw rzuciła za 2 punkty Phillips, kilka sekund później odpowiedź polkowiczanek w wykonaniu Leciejewskiej

'1 Szansę miała Katarzyna Krężel, ale jej rzut za 3 punkty niecelny

12:51 Finałowa rywalizacja to powtórka z poprzednich dwóch sezonów. Rok temu po mistrzostwo sięgnęły krakowianki, ale dziś to CCC Polkowice jest faworytem.