Wisła zremisowała z GKS-em Bełchatów

• date_range Niedziela, 2013.02.24 12:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
Trener Tomasz Kulawik przed meczem zapowiadał, że Wisla jedzie do Bełchatowa po 3 punkty. Po meczu walki i czerwonej kartce dla Arkadiusza Głowackiego, "Biała Gwiazda" może cieszyc się z punktu wywiezionego ze stadionu outsidera Ekstraklasy.

Posłuchaj trenera Tomasza Kulawika
Radio Kraków na meczu w Bełchatowie

Słabo zainaugurowała rundę wiosenną krakowska Wisła. Potwierdziły się obawy dotyczące jakości formacji ofensywnej podopiecznych Tomasza Kulawika, którzy mimo kilku niezłych okazji nie potrafili postawić kropki nad "i", wywożąc ze stadionu najsłabszej drużyny rundy jesiennej jedynie punkt.

Mecz od samego początku nie mógł zachwycać, bo żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych okazji strzeleckich. W pierwszej połowie kilka razy nieźle dośrodkowywał w kierunku Sikorskiego skrzydłowy Wisły, Kamil Kosowski. Napastnik Wisły marnował jednak sytuacje na potęgę lub źle ustawiał się do piłek lecących w jego kierunku. W 18. minucie spotkania mocne uderzenie oddał Ivica Iliev, piłka trąciła jeszcze obrońce zespołu z Bełchatowa, ale debiutujący w ligowym spotkaniu bramkarz gospodarzy nie dał się oszukać. W ostatniej minucie pierwszej odsłony dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie miał Wilusz., który dostał kapitalne podanie od Wacławczyka., Kapitan PGE GKS wyskoczył najwyżej w polu karnym, ale źle trafił w piłkę.

Drugą połowę agresywniej zaczęła Wisła, czego efektem był strzał Patryka Małeckiego z 20 metrów , sparowany przez bramkarza GKS-u Belchatów. Niespełna 10 minut później świetną okazję na strzelenie pierwszej brami miał Ivica Iliev, jednak po minięciu kilku rywali strzelił prosto w...Małeckiego. W 79. minucie zakończyły się marzenia Wisły o wywiezieniu z Bełchatowa kompletu punktów, bo po faulu na wychodzącym "sam na sam" z bramkarzem Traore, czerwoną kartkę zobaczył Arkadiusz Głowacki i goście grali do końca w osłabieniu.

Spotkanie Wiśle mógł uratować jeszcze Sobolewski, ale jego uderzenie głową w ostatniej minucie doliczonego czasu gry obronił Zubas i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

PGE GKS Bełchatów 0 - 0 Wisła Kraków

Składy:
PGE GKS: Zubas - Basta, Wilusz, Michalski, Kosznik - Mak Mateusz(82'Żurek), Rachwał, Witasik, Madej(93'Michalik) - Wacławczyk - Bartosiak(70'Traore).
Wisła: Pareiko - Jovanović, Głowacki-cz.k, Sobolewski, Jaliens - Małecki, Chrapek(61'Boguski), Wilk-żk, Iliev-żk, Kosowski(85'Chavez) - Sikorski(66' Genkow).

Tak relacjonowaliśmy mecz :

90'+4 KONIEC MECZU!

90'+4 Powinna być bramka! Wrzucał z prawej strony Jovanović , uderzył Sobolewski głową, ale doskonale obronił bramkarz GKS-u.

90'+3 ZMIANA w zespole GKS-u. Schodzi Madej, wchodzi Michalik

90'+2 Strzał Ilieva obok bramki

90' Sędzia dolicza 3 minuty. Gospodarze podają piłke między sobą w środku pola. wygląda na to, że punkt z Wisłą jest dla nich szczytem marzeń

89' Strzał Waclawczyka ląduje w murze Wisły

88' Będzie dobra okazja dla Bełchatowa. Faulował Chavez i gospodarze będą mieli rzut wolny z 17 metrów.

85' ZMIANA ostatnia w zespole Białej Gwiazdy. Defensywe wzmacnia Chavez, schodzi Kosowski. Czyżby Wisła zamierzała bronić wyniku?

84' Kosznik oszukał Ilieva jak juniora i uderzył bardzo mocno, ale Pareko w zasadzie nie zmęczył się przy tej interwencji.

82' Zmiana w zespole GKS-u. Schodzi Mak, wchodzi Żurek. tymczasem na lewą obronę cofa się Kamil Kosowski

79' CZERWONA KARTKA! Arkadiusz Głowacki zatrzymuje wychodzącego sam na sam Traore pociągnięciem za koszulke i sędzia wyrzuca go z placu gry.

79' Basta strzela z prawego skrzydła w kierunku dalszego słupka, ale zbyt słabo aby zaskoczyć Pareike.

77' Lewą strona atakuje Traore, ale piłke dobrze wybija Głowacki.

74' Ucierpial w starciu z Boguskim Partyk Rachwał i jest opatrywany poza boiskiem.

73' Nie wiadomo o co chodziło teraz Kosowskiemu . Będąc 40 metrów od bramki oddał ni to strzał, ni to podanie. Efekt jest taki, że rozpoczną Bełchatowianie. Wygladało to trochę tak jakby Wisła grała już na czas.

70' ZMIANA W GKSie. Za poszkodowanego we wcześniejszej akcji Bartosiaka wchodzi Traore.

68' To była chyba najlepsza sytuacja w tym meczu! Wilusz przeżuca piłkę na prawe skrzydło,przejmuje Mak, oddaje ją do środka Bartosiakowi, który nie zdąrzył uderzyć, bo świetnie interweniował Pareiko.

66' ZMIANA nr 2 w zespole Białej Gwiazdy. Za bezbarwnego Sikorskiego wchodzi Genkow. Przypomnijmy, ze to zawodnik, ktory w pierwszym meczu między tymi drużynami dał Wiśle 3 punkty.

64' Wyraźnie wyżej grają teraz Wiślacy. Kolejna okazja po strzale Małeckiego, który zszedł z prawej strony do środka i uderzył kilka metrów nad bramką

61' ZMIANA w zespole Wisły. Chrapka zastępuje Boguski

60' Teraz niezła sytuacja GKS-u! Bartosiak zagrał z prawej strony do Wacławczyka, który, zupełnie niepilnowany uderzył wolejem w trudnej sytuacji. Strzał jednak wyłapuje Pareiko.

56' Wzmógł się doping na stadionie w Bełchatowie. Słychać jednak przede wszystkim kilkuset fanów Wisły.

54' Ale teraz było blisko! Kosowski doskonale się przedzierał lewą stroną , dograł do Ilieva, który znalazł sie w polu karnym w czystej sytuacji strzeleckiej. Uderzył jednak beznadziejnie w Małeckiego i ratował się jeszcze próbą uderzenia "nożycami"

52' Dośrodkowanie Jovanovicia i piłka ląduje w rękach golkipera GKS-u

50' ŻÓŁTA KARTKA dla Ilieva. Bardzo brzydki faul i powinien się cieszyć, że tylko taki kolor zobaczył teraz Serb.

49' Głowacki szaleje prawym skrzydłem, ale traci piłke i ratuje sie faulem

47' Małecki z 20 metrów! Broni jednak bramkarz GKS-u

46' Drugą połowę obie drużyny zaczynają bez zmian w składach

46' Wracamy do gry. Oby ta druga połowa przyniosła więcej emocji i przede wszystkim bramki.

45. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

42' Świetne prostopadłe podanie do Bartosiaka i sędzia dostrzegł, że był spalony. Brawo panie arbitrze! Gdyby puścił akcję, niechybnie Sergei Pareiko mógłby wyciągać piłkę z siatki.

40' Małecki przejmuje bezpańską piłkę na 25 metrze przed bramką i zamiast podawać albo strzelać zamotał się w dryblingu z rywalem

38' Zamieszanie pod bramką GKS-u ! Piłka wypada na lewe skrzydło, wślizgiem piłke dośrodkowuje Kosowski , ale nie może zebrać się do strzału odwrócony plecami Sikorski.

36' Iliev chyba teraz się za mocno zapędził, choć wielkie brawa mu się należą, bo minął 4 rywali. Maradoną ani Messim jednak nie jest i piątemu nie dał już rady.

34' Ładne rozegranie Białej Gwiazdy! Kosowski pogrywa pilke na prawe skrzydło, tam jest Małecki, który sprytnym unikiem zostawia piłkę Jovanoviciowi. Niestety, Serb traci piłkę.

33' Brzydki, ostry faul Cezarego Wilka i mamy pierwszą w tym meczu żółtą kartkę

31' Witasik uderza w wiślacki mur, dobiega do piłki Rachwał i strzela bardzo mocno w rękawice Pareiki

30' Zdecydowane, ostre wejście Głowackiego i Bełchatów bedzie mieć okazje na dośrodkowanie w pole karne z prawej strony

28' Szybko wznowili pilkarze w czerwonych koszulkach , ale golkiper GKS-u nie dal się zaskoczyć strzałem Ilieva.

27' Będzie rzut wolny dla Wisły z niezłej odległości.Faulowany był Kosowski, trafiony butem w głowę przez Bastę.

24' Bartosiak uderza z półwoleja z prawej strony i piłka mija spojenie słupka i poprzeczki bramki Białej Gwiazdy.

22' Lewym skrzydłem atakuje GKS, ale kluczowe podanie Wacławczyka do Bartosiaka przecina kapitan Wisły

20' Zagroził teraz bramce Wisły Mateusz Mak. Na szczęście piłke po jego strzale pewnie łapie estoński golkiper Białej Gwiazdy

18' Ależ okazja Ilieva! Serb uderzył z 20 metrów, piłka odbiła sie jeszcze od obrońcy GKS-u, ale olbrzymim refleksem popisuje się debiutujący w bełchatowskiej bramce Zubas

16' Wydaje się, że minimalną przewagę mają gospodarze, ale ani jedni ani drudzy zawodnicy nie stwarzają sobie okazji do strzelenia bramki.

14' Nieźle radzi sobie w środku defensywy doświadczony Sobolewski, który właśnie przerwał atak Bartosiaka.

12' Cezary Wilk miał dobrą okazję na danie Wiśle prowadzenia, ale jego strzał z dystansu słaby i na dodatek niecelny.

10' Mak prawą stroną niebezpiecznie dograł w kierunku Basty, ale na posterunku był Głowacki, który teraz strasznie krzyczy na swoich kolegów. Trzeba przyznać, że słusznie, bo Mak był zupełnie nie pilnowany.

9' Świetne dośrodkowanie Kosowskiego! Ale Sikorski nie zamknął znakomitego dośrodkowania autorstwa weterana.

7' Ciągle atakuje Wisła, ale bełchatowianie szybko kontrują i w ten sposób po interwencji Sobolewskiego, wywalczyli rzut rożny.

6' Prawą stroną szalał Iliev, odegrał do Małeckiego, a ten potężnie uderzył, ale piłka po obrońcy gospodarzy wypadła na róg.

5' Sikorski dostał dobre prostopadłe podanie od Chrapka, ale z pierwszej pilki odegrał niecelnie do Kosowskiego

3' Basta ładnie przedzierał się prawym skrzydłem, ale przerwał atak Kew Jaliens

2' Michał Chrapek brzydko fauluje przeciwnika, ale obyło się bez kartki dla Wiślaka

1' Rozpoczynamy!

14:28 Piłkarze wychodza juz na boisko, Za dosłownie kilka chwil rozpoczynamy:

14:25 Od pierwszej minuty w krakowskim zespole zobaczymy dwóch zawodników , którzy podczas przerwy zimowej wrócili do Wisły. Mowa o Kamilu Kosowskim i Patryku Małeckim. Ten pierwszy do Białej Gwiazdy przyszedł z zespołu dzisiejszego rywala.

14:20 Wisła w tabeli zajmuje 13. pozycję z dorobkiem 18 punktów po 15 spotkaniach. Dzisiejszy rywal to ostatnia drużyna w tabeli. Bełchatowianie do tej pory uzbierali tylko 6 punktów

14:14 Do meczu pozostało jeszcze około 15 minut,a trybuny w Bełchatowie powoli zaczynają się wypełniać. Przypomnijmy- w pierwszym meczu tych drużyn, rozgrywanym w Krakowie, lepsza okazała się być Wisła , która wygrała 2-1, po bramkach Maora Meliksona i Cwetana Genkowa.

14:05 Rozpoczęła się już rozgrzewka przed pierwszym oficjalnym meczem Białej Gwiazdy w tym roku:

13:50 Trener Kulawik na przedmeczowej konferencji mowił o trudnych warunkach atmosferycznych, które mogą dać przewagę gospodarzom dzisiejszego meczu. Wygląda jednak na to, że operatorzy stadionu dobrze przygotowali murawę do gry:

13:41 Witamy Państwa i rozpoczynamy naszą relację. Do spotkania pozostała jeszcze prawie godzina i to najwyższy moment, żeby przypomnieć dotychczasowe wyniki z 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

Zagłebie Lubin- Pogoń Szczecin 3-0
Polonia Warszawa- Lechia Gdańsk 1-1
Podbeskidzie -Jagiellonia 4-0
Śląsk Wrocław- Widzew Łódź 2-1
Korona Kielce-Legia Warszawa 3-2