W pierwszej kolejce naprzeciwko podopiecznych trenera Franciszka Smudy staną zawodnicy Górnika Zabrze. Postawa Białej Gwiazdy będzie dla wszystkich wielką zagadką. Po ostatnim nieudanym sezonie, z klubu odeszło wielu zawodników, którzy stanowili trzon zespołu. W ich miejsce przyszli jedynie Ostoja Stjepanović, Fabian Burdenski i powracający z wypożyczenia, Michał Nalepa. Reszta składu została uzupełniona juniorami. Sympatyków Wisły nie napawały optymizmem także ostatnie sparingi, z których zdecydowaną większość podopieczni Franciszka Smudy przegrali.

Wisła największy problem ma z napastnikami. Po odejściu z zespołu Genkowa, Sikorskiego i Ilieva, jedynym zawodnikiem mogącym grać na tej pozycji jest Rafał Boguski, który aktualnie jest kontuzjowany. W dzisiejszym meczu, na szpicy zobaczymy prawdopodobnie Łukasza Gargułę.

Wisła z Górnikiem po raz pierwszy na boisku spotkały się w 1956 roku. Bilans przemawia za ślązakami. Z 98 rozegranych spotkań zabrzanie wygrali 39 meczów, krakowianie 35 a 24 razy padał remis.

Raporty ze stadionu przy ulicy Reymonta co godzinę w serwisach Radia Kraków , od momentu rozpoczęcia spotkania. Pełna relacja w specjalnym kanale sportowym, dostępnym na stronie internetowej i w mobilnej aplikacji Radia Kraków. Informacje jak ją pobrać znajdą Państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków Dodatkowo na naszej stronie internetowej relacja „minuta po minucie”.