Pierwsza połowa rozpoczęła się od huraganowych piłkarzy ataków Zawiszy, którzy przez 10 minut praktycznie nie opuszczali połowy Wisły. W 7. minucie meczu dobrą okazję zmarnował Lewczuk, który nie wykorzystał błędu Jovanovicia. Jego strzał głową minął słupek bramki Miśkiewicza. Do 32. minuty „Biała Gwiazda” nie stworzyła sobie praktycznie żadnej dogodnej okazji do strzelenia gola.

W międzyczasie mogło być już przynajmniej 1-0 dla gospodarzy. Najlepszą okazję zmarnował Gevorgyan, który nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem Wisły. Wcześniej niezłą okazję miał także Luis Carlos, ale jego główka poszybowała obok bramki Wisły.

Gdy wydawało się, że gol dla Zawiszy jest tylko kwestią czasu, w 38. minucie fatalny błąd w środku pola popełnił Drygas. Pomocnik Zawiszy chciał się zabawić piłką, ale ostatecznie ją stracił. Futbolówkę przejął Chrapek i zagrał ją idealnie na głowę Pawła Brożka. Popularny „Brozio” znakomicie wypatrzył wychodzącego na pozycję Gargułę, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem.

Do końca pierwszej połowy byliśmy świadkami ataków krakowian, którzy chcieli „dobić” przeciwnika, ale ostatecznie im się to nie udało, mimo wielu rzutów rożnych.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Zaatakowali gospodarze, którzy w szatni zapewne usłyszeli kilka cierpkich słów od trenera Tarasiewicza. W 51. minucie dobrą okazję miał Masłowski, którego strzał z najwyższym trudem odbił Miśkiewicz.

Siedem minut później na boisku wydarzyła się rzecz, która odmieniła bieg tego spotkania. W niegroźnej sytuacji faulował Bunoza, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Ta minuta okazała się fatalna dla Wiślaków jeszcze z jednego powodu. Po rzucie wolnym znakomicie do piłki wyskoczył Goulon i umieścił futbolówkę w siatce Miśkiewicza.

Tuż po utracie gola podopieczni trenera Smudy wydawali się być stłamszeni, ale to była dopiero zapowiedź klęski wiślaków. W 67. minucie jeszcze dopisało im szczęście. Piłkę po strzale Luisa Carlosa wybił z linii bramkowej Jovanović. Szczęścia zabrakło jednak dwie minuty później, kiedy akcję Wójcickiego z bliska wykończył Masłowski.

Na tym nie skończył się jednak dramat krakowian. Pod koniec meczu, w 87. minucie Zawisza dobił swojego przeciwnika a strzelcem gola po bardzo ładnej akcji okazał się bardzo aktywny w tym spotkaniu, Luis Carlos.

Tym samym Wisła doznała pierwszej porażki w tym sezonie, chociaż kto wie, jakby się ten mecz potoczył, gdyby bardziej odpowiedzialnie zachował się Gordan Bunoza.

ZAWISZA BYDGOSZCZ 3-1 WISŁA KRAKÓW
38' Garguła (0-1)
59' Goulon (1-1)
68' Masłowski(2-1)
87' Carlos (3-1)

Składy:

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Micael, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka - żk - Herold Goulon, Kamil Drygas-żk, Jakub Wójcicki, Michał Masłowski - cz.k, Luis Carlos - Vahan Gevorgyan

Wisła: Michał Miśkiewicz - Paweł Stolarski, Marko Jovanović, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza - cz.k - Emmanuel Sarki, Michał Chrapek (74' Małecki-żk), Ostoja Stjepanović, Łukasz Garguła, Rafał Boguski (62' Guerrier) - Paweł Brożek

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

17.21 KONIEC MECZU! Wisła przegrywa pierwszy mecz w sezonie. W Bydgoszczy lepszy Zawisza!

96 ' Zmiana w Zawiszy. Schodi Drygas, wchodzi Markowski.

95' Będzie jeszcze korner dla Wisły.

94' Zawisza też skończy mecz w dziesiątkę. Druga żółta kartka dla Masłowskiego!

93' Zmiana w Zawiszy. Schodzi Gevorgyan a wchodzi Dudek.

91 ' Żółta kartka dla Drygasa. Będzie jeszcze szansa dla Wisły.

90' Druga połowa potrwa 4 minuty dłużej.

90' Uderzenie Masłowskiego broni Miśkiewicz.

89' Na spalonym Gevorgyan.

87' GOL!To już koniec! 3-1 dla Zawiszy bo bardzo ładnej akcji, którą wykończył Luis Carlos!

84' Zawisza w ataku. Gospodarze chcą strzelić kolejnego gola, ale dobrze radzą sobie obrońcy Wisły.

82' Ostatnia zmiana w Wiśle. Sarkiego zmienia Fryc.

80' Do końca meczu zostało około 10 minut. Czy Wisła poniesie pierwszą porażkę w tym sezonie?

78' Żółtą kartką ukarany został Małecki.

77' Szczęścia tym razem poszukał Lewczuk, ale jego strzał poszybował nad bramką Miśkiewicza.

75' Dobra akcja Gevorgyana, ale Jovanović jest na posterunku i likwiduje zagrożenie.

74' Boisko opuszcza Chrapek a za niego wchodzi Małecki.

73' Wiślacy próbują doprowadzić do wyrównania, ale brakuje im argumentów w ataku.

71' Znowu próbował Goulon, ale tym razem piłka była nieco zbyt wysoka.

70' Faulowany Drygas, to podobna pozycja do tej, po której padła pierwsza bramka dla Zawiszy.

68' GOL! 2-1 dla Zawiszy! Akcja Wójcickiego została wykończona przez Masłowskiego! Trwa wymiana ciosów.

68' Ależ mogła być odpowiedź Wisły!! Kaczmarek jakimś cudem obronił strzał i dobitkę Chrapka!! Mógł być gol dla Wisły!

67' Jovanović wybija piłkę z linii pola karnego po strzale Carlosa!! Wielkie szczęście Wisły!

66' Znakomita szansa dla Zawiszy! Luis Carlos wychodzi sam na sam, ale jednak jest na spalonym!

64' Na boisku leży Chrapek po starciu z Goulonem.

62' Żółta kartka dla Masłowskiego.

62' Pierwsza zmiana w Wiśle. Schodzi Boguski a w jego miejsce wchodzi Guerrier.

61' Szansa dla Wisły, ale obrońcy Zawiszy poradzili sobie ze strzałami Brożka i Garguły.

59' GOL! Podwójna kara dla Wisły. Nie dość, że Bunoza musiał zejść z boiska to jeszcze Wisła traci gola. Dośrodkowanie Drygasa wykończył Goulon i mamy remis.

58' Druga żółta kartka dla Bunozy! Taktyczny faul i Bunoza kończy swój występ w tym meczu!

56' Z rzutu wolnego dla Wisły wyszła kontra dla Zawiszy, ale obrońcy Białej Gwiazdy sobie poradzili.

55' Faulowany Chrapek, będzie okazja dla Wisły.

54' Kolejna szansa dla Zawiszy! Z 16 metrów uderzył Wójcicki, ale tuż nad bramką!

53' Chrapek wychodzi sam na sam z Kaczmarkiem, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

52' Ogromne zamieszanie pod polem karnym Wisły. Zespół Zawiszy próbował kilkukrotnie strzelać, ale nic z tego nie wyszło.

51' Dobra odpowiedź Zawiszy! Z 16 metrów uderzył Masłowski, ale z najbliższym trudem piłkę odbił Miśkiewicz!

50' Dobra akcja Wisły, ale pogubił się Garguła, który nie odegrał do Sarkiego i zmarnował okazję.

49' Ziajka dobrze zablokował Brożka i piłka wyszła poza pole gry.

48' Wisła gra wysokim pressingiem, nie dają rozegrać piłki gospodarzom.

47' Złe wybicie Kaczmarka spod bramki. Aut dla Wisły.

46' Obie drużyny zaczęły bez zmian.

46' Zaczynamy drugą połowę! Grę wznowili bydgoszczanie!

16.15 Sędzia nie doliczył do pierwszej połowy ani minuty. Do przerwy Wisła prowadzi w Bydgoszczy 1-0. Na drugie 45 minut zapraszam za około kwadrans.

45' Dośrodkowanie Wójcickiego zostało wybite przez obrońców Wisły na aut.

43' Seria rzutów rożnych dla Wisły, ale niewiele z nich wychodzi.

42' Dośrodkowanie Garguły z rzutu rożnego wybili obrońcy Zawiszy.

41' Zbyt mocne podanie Masłowskiego do Lewczuka. Piłkę złapał Miśkiewicz.

40' Piłka nożna to gra przewrotna. Zawisza atakował, miał lepsze sytuację, ale popełnił jeden błąd, który skończył się golem dla gości.

38' GOOOOOOL!!!! GARGUŁA!!! Strata Drygasa skończyła się przepiękną akcją Wisły i mamy 1-0 dla krakowian!!!!

36' Próbuje odpowiedzieć Zawisza, ale niecelnie dośrodkowywał Luis Carlos.

34' Dośrodkowanie Garguły wybił jednak Wójcicki.

34' Przycisnęła Wisła. teraz będzie korner po akcji Chrapka i Sarkiego.

33' Kolejna dobra akcja Wisły, ale zmarnował ostatnie podanie Boguski.

32' Dobry strzał Chrapka z najwyższym trudem obronił Kaczmarek!

31' Faulowany Garguła około 20 metrów od bramki Zawiszy, będzie okazja na strzał!

30' Miśkiewicz piąstkuje, piłka trafia do Drygasa, ale jego strzał został zablokowany.

29' Będzie rzut rożny dla gospodarzy, do piłki podchodzi Gevorgyan.

28' Dobry strzał Chrapka zza pola karnego! Kaczmarek wyłapał piłkę "na raty".

27' Obrońcy Wisły poradzili sobie z Wójcickim. Po chwili faulowany był Garguła.

26' Tym razem strzelał Masłowski, ale piłka po rykoszecie ląduje w dłoniach Miśkiewicza.

25' Jovanović dwa razy w roli bramkarza Wisły!! Zawisza ostrzeliwał bramkę Miśkiewicza, ale blokował piłki właśnie obrońca Wisły.

23' Na spalonym złapany został Sarki.

22' Nie ma gola!! Strzał Lewczuka zza pola karnego, piłka trafia do Gevorgyana, który jest sam na sam, ale strzelił prosto w Miśkiewicza!! Ależ było groźnie!

21' Za mocne podanie Goulona do Lewczuka. Od bramki grę wznawia Miśkiewicz.

19' Dośrodkowanie Wójcickiego, piłka spada na głowę Luisa Carlosa, ale strzał wędruje tuż obok bramki! Było groźnie!

18' Uspokoiła się nieco gra. Po niezłym początku teraz obserwujemy więcej gry w środku boiska.

17' Na trybunach efektowne flagowisko kibiców Zawiszy. Od czasu do czasu odzywają się także fani Wisły obecni w Bydgoszczy.

15' Taktyczny faul Ziajki na Sarkim, będzie żółta kartka.

14' Po rzucie rożnym strzelił zza pola karnego Stjepanović, ale daleko od bramki.

13' Dobra kontra Zawiszy! Masłowski przejmuje piłke, podaje do Carlosa a ten strzela bardzo mocno, ale w środek bramki. Nie miał problemów Miśkiewicz.

12' Bardzo słabe dośrodkowanie. Piłkę spokojnie łapie Kaczmarek.

11' Faulowany Stjepanović, będzie szansa na dośrodkowanie dla Białej Gwiazdy.

10' Dośrodkowanie Chrapka wybija z pola karnego Andre Micael.

9' Pierwsza akcja Wisły, ale Brożek niecelnie dogrywał do Garguły, nie ma nawet strzału na bramkę.

8' Kolejne dośrodkowanie Zawiszy, ale Luis Carlos nie sięgnął piłki.

7' Szansa po kornerze! Jovanović mija się z piłką i Lewczuk strzela obok bramki. Było groźnie!

6' Kombinacyjna gra Zawiszy i będzie rzut rożny. Wisła na razie jest bezradna.

6' Dobra piłka do Gevorgyana, ale piłka uciekła mu za linię końcową. Od bramki zacznie Miśkiewicz.

5' Zawisza cały czas w natarciu. Wiślacy ratują się wybiciem piłki na aut.

4' Dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydowanie za głębokie. Miśkiewicz spokojnie łapie piłkę.

3' Żółta kartka dla Bunozy za faul taktyczny na Lewczuku.

2 'Pierwsza szansa dla Zawiszy. Lewczuk dośrodkował do Wójcickiego, który uderzył głową, ale piłkę złapał Miśkiewicz.

2' Zawisza stara się rozgrywać piłkę. Wiślacy na razie cofnięci czekają na swoją okazję.

1' ZACZYNAMY! Pierwsza piłka dla zespołu Wisły!

15.26 Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Patryk Fryc, Patryk Małecki, Michał Nalepa, Dawid Kamiński oraz Wilde Guerrier. Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Michał Markowski, Sebastian Dudek, Dariusz Sosnowski, Hermes oraz Piotr Petasz

15.25 Sędzią dzisiejszego spotkania jest Paweł Raczkowski z Warszawy, który wyprowadza właśnie oba zespoły na murawę. Za chwilę początek sobotnich emocji w T-mobile Ekstraklasie.

15.23 Wisła jedzie na teren beniaminka

15.20 Serdecznie witamy na relacji "minuta po minucie" z meczu Wisły Kraków z Zawiszą Bydgoszcz. Początek meczu już za około 10 minut. Czy po tym spotkaniu wiślacy pozostaną zespołem niepokonanym w lidze? Odpowiedź na to pytanie poznamy za około dwie godziny. Zapraszamy do pozostania z nami!