Po pięciu meczach tego sezonu w Eurolidze Wisła Can-Pack Kraków ma na swoim koncie trzy porażki i dwa zwycięstwa. Co ciekawe, za każdym razem gdy krakowianki z parkietu schodziły "z tarczą", mecz odbywał się w hali przy Reymonta. Trzecią porażkę podopieczne trenera Stefana Svitka zaliczyły w środę, przegrywając z rosyjską Nadieżdą Orenburg.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie. Jeszcze w pierwszej kwarcie krakowianki wyszły na dziesięciopunktowe prowadzenie 14-4, ale później niespodziewanie oddały pole Nadieżdzie. Rosjanki wyrównały na samym początku drugiej kwarty, zaś prowadzenie, którego nie oddały już do końca, zdobyły w 13 minucie meczu. Do kosza trafiały przede wszystkim Natalie: Anoikina i Zhedik. Pierwszą połowę zawodniczki drużyny gości zakończyły już 10-punktowym prowadzeniem 35-25.

W drugiej połowie Wiślaczki rzuciły się w pościg, ale ostatecznie na 10 minut przed końcem przewagę rywalek zredukowały jedynie o punkt, przegrywając na kwarte przed ostatnim gwizdkiem 37-46. Doświadczony rosyjsko-amerykański team z Orenburga nie dał sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa, mimo, że krakowianki zbliżyły się w 51. minucie do 6 punktów straty. Ostatecznie mimo, że w końcówce znów dała o sobie znać Lavender ( w sumie 17 punktów i 14 zbiórek) mecz zakończył się wynikiem 52 do 60.

Na kolejny mecz , już w przyszłą środę, Wiślaczki pojadą do Montpellier we Francji. Tam podopieczne trenera Svitka zmierza się z miejscowym Basket Lattes. Wcześniej, bo już w sobotę, krakowianki zagrają na wyjeździe z Artego Bydgoszcz.

WISŁA Can-Pack Kraków 52 : 60 NADIEŻDA Orenburg
(16-14, 9-21,12-11,15-14)

Skład Wisły: Mc Cray-4, Ouvina-2, Pawlak-, Żurowska-2, Tamane-10, Szott-Hejmej-4, Jujka-, Lavender-17, Quigley-13

Skład Nadieżdy: Burik-, Zhedik-13, Ovcharenko-, Kuzina-2, Tarasova-, Cruz-2, Dimitrakou-2, Miller-, Bonner-14, Johnson-12, Anoikina-15

IV Kwarta:

'10 Koniec meczu! W końcówce trafiała jeszcze Szott-Hejmej i Tamane, ale Wiślaczki przegrywają to spotkanie 52-60!

'9 Zhedik trafia dwa rzuty wolne (48-60)

'8 Ouvina świetnie odbiera piłkę Miller i zdobywa 2 punkty dla Wisły ( 48-58)

'7 Faulowana przez Żurowską Johnson zdobywa 2 punkty. Rzut wolny niewykorzystany przez Amerykankę(46-58)

'6 Anoikina wraca na boisko i od razu zdobywa punkty. Szybko odpowiada na nie Quigley(46-56)

'5 Trener Svitek prosi o przerwę, po tym jak zapunktowała znów Johnson (44-54) Znów 10-punktowe prowadzenie Rosjanek

'3 Za 2 punkty trafia Quigle,a po chwili za 3 Bonner (44-52)

'2 Ewidentny błąd sędziego, który nie dostrzegł kroków Rosjanek. Swoje szczęście bez kłopotów wykorzystała Cruz ( 42-49)

'1 Niezły początek Białej Gwiazdy. Lavender trafiła i dała się sfaulowac pod koszem, po czym pewnie wykonała rzut wolny (40-46). Po faulu Mc Cray jeden rzut osobisty wykorzystała Johnson

III Kwarta:

'10 Quigley ponownie bezbłędna z rzutów wolnych i Wiślaczki kończą trzecią kwartę ze stratą 9 punktów (37-46)

'9 Do kosza za 2 punkty trafia Mc Cray, a trener gości prosi o czas (35-46)

'8 Dystans do rywalek zmiejsza ponownie Lavender (33-46)

'7 Lavender zdobywa 2 punkty,a po chwili po asyście Bonner za 2 rzuciła także Kuzina (31-44)

'6 Bonner wychodzi z kontra i niepilnowana podwyższa prowadzenie rosyjskiego zespołu (29-42)

'5 Błąd 24 sekund w wykonaniu Wisły

'4 Quigley wykorzystuje dwa rzuty wolne (29-40)

'2 Kontra i 2 punkty Justyny Żurowskiej (27-28). Po chwili Wiślaczka fauluje pod koszem i oba rzuty wolne wykonuje celnie Bonner (27-40)

'1 Gramy! Świetnie rozpoczynają goście za sprawą rzutu za 3 punkty Zhedik (25-38)

II Kwarta:

'10 Koniec I połowy meczu! W ostatnich sekundach za 3 punkty trafiła jeszcze Quigley i za dwa Zhedik (25-35)

'9 Straszne błędy Wisły wykorzystuje Zhedik,a po chwili także Johnson ( 20-33)Odpowaiada w końcu Lavender (22-33)

'7 Po niecelnym rzucie Quigley z kontra wychodzą goście, a akcję rzutem z obwodu kończy Bonner (20-29)

'6 Cruz nie trafia za 3 punkty, a na boisko wraca niesamowicie skuteczna do tej pory Anoikina

'5 Cruz podaje genialnie do Johnson i zdenerwowany trener Svitek prosi o czas ( 20-25)

'3 Bonner celnie wykonuje dwa rzuty wolne po faulu Ouviny (20-21) i mamy pierwsze dziś prowadzenie ekipy gości. Podwyższa je po kontrze Johnson (20-23)

'2 Na trafienie Dmitrakou odpowiada Mc Cray (20-19)

'1 Pierwszy celny rzut za 3 punkty w wykonaniu Bonner. W odpowiedzi po asyście Ouviny trafiła Lavender (18-17)

I Kwarta:

'10 Niesamowita Rosjanka Anoina odrabia już prawie wszystkie straty do Wiślaczek (14-13). Po chwili trafia Tamane, a przed końcem pierwszej kwarty do kosza z wolnego trafiła Johnson (16-14)

'9 Natalia Anoikina w jeden akcji zdobywa 3 punkty, wykorzystując rzut wolny po celnym trafieniu (14-11)

'8 Po świetnym podaniu od Cruz punkty znów zdobywa Anoikina (14-8). Trener Svitek prosi o przerwę

'7 Anoikina trafia do kosza będąc faulowana. Rzut wolny w jej wykonaniu był już jednak niecelny (14-6)

'6 Quigley trafia za dwa punkty, a po chwili ten wyczyn powtarza Szott-Hejmej (14-4)

'5 Lavender podwyższa prowadzenie po podaniu od Tamane (8-2). Po chwili stratę odrabia Zhedik (8-4). Kontra Wisły i kolejne punkty Łotyszki Tamane (10-4)

'4 Lavender dobija niecelny rzut Quigley (6-2)

'3 Znakomita akcja . Quigley do Lavender i kolejne punkty dla Białej Gwiazdy(4-0) .Odpowiada celnym rzutem najwyższa na parkiecie Anolkina (4-2)

'1 Zaczynamy! Faulowana Zane Tamane wykorzystuje oba rzuty wolne (2-0)

18:45 Pierwsze mecze Nadieżdy w Eurolidze były kiepskie. Rosjanki przegrały z Rivas Madryt, BLMA , BK Brno i z Fenerbahce. Z pierwszego zwycięstwa zawodniczki z Orenburga cieszyły się dopiero w ostatniej kolejce, pokonując UE Sopron.

18:35 Krakowianki w tym sezonie na własnym parkiecie jeszcze nie wygrały. Co ciekawe Wiślaczki jednocześnie nie przegrały na wyjeździe. Jeśli dziś "odczarują" halę przy Reymonta awansują na trzecie miejsce w tabeli

18:20 Jeszcze dwa tygodnie temu Wiślaczki byłyby zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Rosjanki były bowiem pogrążone w głebokim kryzysie związanym z konfliktem zawodniczek amerykańskich z rosyjskimi. Napiętą sytuację pogodził nowy trener George Dikeoulakos. Co ciekawe, Grek wcześniej był przymierzany do roli szkoleniowca... Wisły. Ostatecznie działacze zdecydowali się zatrudnić Słowaka Stevana Svitka