To historyczny dzień dla polskiego sportu. Ampfutbolowa Wisła Kraków wygrała finałowe spotkanie z hiszpańskim Flamencos Amputados z Andaluzji 2:1 i triumfowała w Lidze Mistrzów.

Biała Gwiazda prowadziła 1:0 od 13. minuty kiedy do siatki rywali trafił kapitan drużyny Przemysław Świercz. Wisła zwłaszcza w drugiej połowie uzyskała dużą przewagę, ale kapitalnie bronił bramkarz Falmencos Luis Fernando Ribeira Medina. I gdy wydawało się, że kolejne gole dla Wisły to kwestia czasu, w 46. minucie Medina daleko wybił piłkę, ta skozłowała przeskakując nad obrońcami Wisły, a Aitor Palomeque Florido podbił piłkę główką nad bramkarzem krakowian Igorem Woźniakiem. Stracona bramka nie załamała Białej Gwiazdy, dwie minuty później David Mendes ruszył z piłką z własnej połowy, by zdecydować się na strzał z dystansu, precyzyjne uderzenie trafiło tuż przy słupku i Wisła do końca nie oddała już prowadzenia.

Biała Gwiazda przełamała serię dwóch kolejnych porażek w finale Ligi Mistrzów z tureckimi zespołami. Przed dwoma laty w Krakowie wiślacy przegrali 2:5 z tureckim Etimesgut, a w ubiegłym roku 2:3 z Sahinbey.

Wisła w Sassuolo odniosła komplet zwycięstw. W grupie pokonała kolejno turecki Sahinbey 3:0, angielski Everton Liverpool 8:0 i irlandzki Cork City 3:1. W półfinale krakowianie wygrali 4:1 z włoskim zespołem Vicenza Calcio Amputati.

CD Flamencos Amputados Sur - Wisła Kraków 1:2 (0:1)
0:1 Przemysław Świercz (13.)
1:1 Aitor Palomeque Florido (46.)
1:2 David Mendes (48.)

CD Flamencos: Luis Fernando Ribeiro Medina - Marcos González de la Peña, Francisco Javier Castilla Sanchez, Francisco Vaquero Escobar, Javier Martínez Gómez-Pimpollo, Enos Iuri Nunes, Aitor Palomeque Florido. Grali także: Jose Luis Hurtado Torres i Taras Sokol.

Wisła Kraków: Igor Woźniak - Przemysław Świercz, Kamil Grygiel, Harry Ash, David Mendes, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch. Grali także: Matthew Dean i Kamil Rosiek.